Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usunięcie linii


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Usunięcie linii

Witam,


gdzie - na jaki adres e-mail mogę wysłać pismo o usunięcie słupa oraz linii przebiegającej przez moją działkę?

 

____________
* Temat przeniesiony z działu Inna oferta - moderator Kinga

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Usunięcie linii

Orange nie przyjmuje korespondencji na email. Tylko poczta.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Usunięcie linii

To ciężki temat. Jeśli linia jest czynna to czeka Cię prawdziwa batalia prawna z Orange. Od razu "Zadzwoń do Saula" 😂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12930
  • 53137
  • 616

Usunięcie linii

Wszystko zależy od tego co "wisi" na słupie, czy można przestawić go w inne miejsce nie naruszając zasad i przebiegu istniejących kabli, czy stwarza w tym miejscu zagrożenie awarią (uszkodzeniem infrastruktury) i czy jest to słup "tranzytowy" czy "zasilający"? Jeśli sytuacja jest awaryjna w tym trybie można się porozumieć z Orange. Jeśli to tylko aspekt estetyczny, trzeba mieć na uwadze to, że dochodzą do tego koszty projektu, ustalenia ZUD i pozwolenia, oraz koszty takiej operacji (i to jest właśnie owo "pod górkę")


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Usunięcie linii

I to jest XXI wiek...

Linia jest bardzo stara i z informacji od firmy serwisowej używana tylko w części. Słup jest przechylony, liny wiszą nisko. Poza tym dzieli mi działkę na pół a chciałbym tam coś wybudować.

Dziś muszę jeszcze sprawdzić czy jest wpisana informacja w księdze wieczystej.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Usunięcie linii

@lukas111 napisz pismo, zgłoszenie, że słup pochylony, ledwo się trzyma i przewody na nim wiszące zagrażają bezpieczeństwu na Twojej posesji. Pismo wyślij na adres korespondencyjny:

Orange Polska S. A. 

ul. Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

i/lub dostarcz do salonu Orange:

https://salony.orange.pl/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Usunięcie linii

Dziękuję @ketrasaArtur , po zgłoszeniu na infolinii dziś byli z obsługi - serwis i nie jest to aż tak żeby zagrażało (nie było minie wtedy na miejscu i taką mi odpowiedź udzielili telefonicznie). Jak już to po sprawdzeniu w księdze wieczystej czy nie ma wpisów wystosuje im pismo o usunięcie linii i słupa. Najlepsze jest to że przy głównej drodze idzie linia a ta linia o której pisze jest do niej równoległa i oddalona o jakieś 50m. Mogli by to przełożyć na tą linie przy głównej drodze.

Nie wiem tylko czy ma ktoś doświadczenie w takiej sprawie - jakie są szanse na powodzenie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Usunięcie linii

I mamy rok 2020. Masz rację że wszystko powinno być elektronicznie. A czemu nie jest? Powinniśmy budować więcej infrastruktury a nie ją usuwać. Kolejna kwestia kto ma zapłacić za takie zlecenie. Ty nie. Samorząd pewnie też nie. Zostają inni klienci Orange. Proponuję by podnieść od razu opłaty obecnym klientom by takie zlecenia były szybciej realizowane.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Usunięcie linii

Zgodnie z prawem linia oraz słupy są częścią przedsiębiorstwa i wchodzą w jego skład. Właścicielem jest Orange a linia najprawdopodobniej od kilkudziesięciu lat stoi na mojej posesji bez zezwolenia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12930
  • 53137
  • 616

Usunięcie linii

Jeśli napiszesz, że jest pochylony, a przewody wiszą za nisko, przyjedzie ekipa i wyprostuje i przewiesi (najskuteczniej zgłaszać na czacie, bo dziś załatwiliśmy sprawę z zapadniętą studzienką Orange). Warto wtedy porozmawiać z pracownikami, może coś poleca, podpowiedzą. Możesz też spróbować skontaktować się za ich pośrednictwem z Kierownikiem Strefy Orange, który ma szersze spojrzenia na zagadnienia sieciowe. Jeśli zaś napotkasz mur, wydaje mi się, że jeśli będziesz miał pozwolenie na budowę z gminy, to wystarczy zgłosić kolizję słupa z budową (budowa jakby wymusza zagospodarowanie przestrzenne terenu). Wtedy jako inwestor narzucasz termin rozwiązania sprawy, bo terminy budowy wymuszają porządek na terenie. Załatwiałem kiedyś taką sprawę i Orange przychylił się do wniosku o zdjęcie słupa z posesji, bo lepiej zadziałać, niż wygenerować awarię spowodowana np. zerwaniem sieci przez koparkę czy betoniarkę na budowie. Co zaś do Ksiąg Wieczystych-słupy nie są tam ujmowane, a tylko w planie zagospodarowania terenu i podkładach geodezyjnych