Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usunięcie linii


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Usunięcie linii

Poszukaj dobrego prawnika to Ci z tym pomoże. I nie czytaj glupot na forach internetowych. Szanse są duże. Ale niekiedy też kończy się sprawa przymusową służebnością lub wywłaszczeniem. Jeśli linia nie jest używana, to względnie szybko Orange ją usunie.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Usunięcie linii

Dawniej to niestety inaczej działało, bo najważniejszy był interes publiczny i obowiązywała usłużność gruntu w celach inwestycji (prąd, gaz telefon) społecznych. Poza tym to były dobra luksusowe i to, że słup był akurat na tej działce było przyczynkiem do założenia w pierwszej kolejności łącza do właściciela


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Usunięcie linii

@agat13Chodzi o wpis do Księgi wieczystej o służebności. Jeśli tam jest to roszczenie z tego co czytałem jest utrudnione. A co do czatu zarejestrowałem się dziś na Mój Orange (inaczej rozmawia się tylko z MAXem) i co najlepsze na NaszOrange mogę się zalogować a tam nie 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Usunięcie linii

Sam odpowiesz na pytanie czy można przewiesić kable na równoległa linię słupów sprawdzając czy obie trasy kablowe są ze sobą połączone (mają gdzieś ze sobą punkty styku) i można "Twoje kable" podwiesić do równoległej trasy przed Twoja posesją, a połączyć się ze starą linią za Twoja posesją. 50 metrów to akurat dystans normalny pomiędzy słupami, co wskazuje na to, że teoretycznie przewiesić można. Trudno jest opiniować "w ciemno" i dlatego warto zapytać techników


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Usunięcie linii

Już Ci pisałem że będzie ciężko jeśli działają tam klienci. Wpisów w księgach żadnych nie znajdziesz. To pewnie jeszcze było stawiane za PRL-u i wtedy nikt nikogo o nic nie pytał. Musisz pisać i czekać. Może ktoś się zlituje i znajdzie trochę pieniędzy na przerobienie tej linii. Jeśli biegnie tam inna linia to pewnie energetyczna. Przełożenie kabli to znowu koszty dla Orange związane z dzierżawą miejsca na słupie. Najprościej pewnie będzie przesunąć słup w inne miejsce, ale to też musi być zgoda Zarządcy drogi i Gminy żeby go postawić na przykład w pasie drogi.