Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uruchomienie usług WiFi Calling i VoLTE na iPhonie 12 Pro

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Uruchomienie usług WiFi Calling i VoLTE na iPhonie 12 Pro

Poproś w takim razie konsultanta o ponowne wyłączenie i włączenie obydwu usług, bo nadal nie działają. Mi się też tak zdarzało i ponowna aktywacja u konsula pomagała.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Uruchomienie usług WiFi Calling i VoLTE na iPhonie 12 Pro

@amarylis jeżeli na drugim telefonie nie działa, to może być problem z kartą SIM. W przypadku stwierdzenia warunkach SIM, powinno dać się bezpłatnie wymienić w salonie lub wymienić samodzielnie.

Warto też sprawdzić sugestię @juzew_ , może po ponownym uruchomieniu działają usługi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Uruchomienie usług WiFi Calling i VoLTE na iPhonie 12 Pro

@amarylis udało się uruchomić usługi po kontakcie z infolinią?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Uruchomienie usług WiFi Calling i VoLTE na iPhonie 12 Pro

Tak, pomogła ponowna aktywacja . Dziękuje za pomoc. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Uruchomienie usług WiFi Calling i VoLTE na iPhonie 12 Pro

@amarylis fajnie, że usługi już działają. Owocnego korzystania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Uruchomienie usług WiFi Calling i VoLTE na iPhonie 12 Pro

Miałem dokładnie ten sam problem - VOLTE i Wi-Fi calling było nieaktywne i za nic nie można było ich uruchomić. Wykonałem kilka telefonów do biura obsługi, za każdym razem konsultantowi wyskakiwał błąd przy próbie ręcznej aktywacji. W końcu trafiłem na jednego kumatego gościa, który wyczytał, że usługi te 'gryzą się' z inną usługą 'Poczta Głosowa w roamingu'. I faktycznie - po wyłączeniu tej drugiej VoLTE i Wi-Fi calling zaczęły działać.

 

Tym niemniej na moim Iphone 12 Pro są jakieś jaja z konfiguracją. Żeby korzystać z VoLTE muszę najpierw włączyć Wi-Fi calling, bez tego telefon przy połączeniach głosowych dalej przełącza się na 3G. W moim starym Iphone 6S obie usługi działają niezależnie.

 

Oprócz tego w telefonie nie mam opcji włączenia \ wyłączenia Wi-Fi, kiedy mam aktywną transmisję 5G. Domyślam się, że jest to problem ustawień operatora, bo np. na stronie brytyjskiego O2 wyczytałem coś takiego:

 

Settings | How to activate VoLTE | Apple iPhone 12 Pro | O2 UK

 

@orange Temat do naprawienia przy następnym uaktualnieniu ustawień operatora lub aktualizacji firmware telefonu.