Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ten sam nadajnik - zróżnicowane parametry sygnału


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Ten sam nadajnik - zróżnicowane parametry sygnału

@ketrasaArtur wtedy ktoś napisał, że ze względów oszczędnościowych (zaoszczędzić energię). 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Ten sam nadajnik - zróżnicowane parametry sygnału

Właśnie chodzi o to, że sygnał na sieci orange z tego samego nadajnika jest gorszy, a zarówno w play jak i orange pod tym samym nadajnikiem po około północy zaczyna się cyrk z 2600 do około 6 rano, no cóż, czekam na odpowiedź zarówno ze strony play zarówno jak i orange. Zakupiłem i zarejestrowałem ORange free na karte, niedługo zakupie bonusowe gb, pakiet i będe testował, co jak co, ale mimo gorszych parametrów orange i tak podczas testów sprawował się lepiej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Ten sam nadajnik - zróżnicowane parametry sygnału

doładowałem konto 78 razy po 5zł w celu bonusu 12.5gb za każde, za 360 zł kupiłem podwojony pakiet 1TB, a za 29 przedłużyłem ważność bonusowych doładowań, na tą chwile wygląda to tak:

unknown.png

 

Prędkości za to o godzinie 15:05 takie:

12281833254.png

bede jeszcze rzeźbił z ustawieniem anteny, jak narazie jest i tak o niebo lepiej niż na playu tego samego BTS mimo gorszych parametrów.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Ten sam nadajnik - zróżnicowane parametry sygnału

Witam po przerwie, no więc pokręciłem troche anteną, jednak mimo ustawienia jej na drugi nadajnik, router nadal łączył się z tym pierwszym, na paśmie 2100 łączył się z drugim, jednak RSRP było dużo gorsze niż na poprzeednim, pomimo lepszego SINR, na 1800 łączył się różnie, raz z jednym, a raz z drugim i tak skakało na zmianie, na auto zazwyczaj łączyło z tym wcześniejszym pomimo, że antena nie była nawet kierowana, oczywiście restartowałem router i zmieniałem kable. Problemem jest z mojej lokalizacji ustawienie jednego nadajnika obok drugiego. Czy to możliwe, że problem może leżeć w antenie gdyż jest ona na samo pasmo 1800? Jest sens inwestowania w inną, nowszą antene? Obecnie używam Sorensen 17dBi 2xmimo pod 1800mhz, ma już ona z 5-6 lat. Zależy mi na zostawieniu obecnych kabli, gdyż są one zamurowane w ścianie, czy bez problemu mógłbym wymienić antene na taką obsługującą również inne pasma i mógłbym spodziewać się lepszych efektów?

254292398_315741750023000_8584231039355273631_n.png

 

Takie statystyki mam obecnie na głównym paśmie 1800


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Ten sam nadajnik - zróżnicowane parametry sygnału

Witam po przerwie, no więc jestem po montażu nowej anteny, a dokładnie Antena MIMO LTE 1800-2600MHz B715,B315,B525 4m.

po zamontowaniu, próbowałem kierować antene na drugi sąsiedni nadajnik, jednak mimo to, że ustawiałem ją na wprost niego i kręciłem w różne strony i kąty, nadal router łapał mi sygnałz tego pierwszego, na obecną chwile nie jestem w stanie znaleźć na to rozwiązania, co do anteny działa troche inaczej jak były sorensen 1800, a dokładniej  na 1800mhz nie widzę różnicy, w porównaniu do nowej jednak na 2100 RSRP jest gorsze o 6-7 dBm, a na 2600 ma zdecydowanie lepszy zysk, bo lepszy o 5-6dBm w porónaniu do sorensena, przy speedteście download nieco mniejszy w godzinach szczytu, wielkiej straty nie ma, ale jednak potrafi czasem spaść do tych 90mb w godzinach 19-20, wcześniej pewne 100 i  jest bardziej chwiejny, za to upload sporo sie poprawił, zwłaszcza na 2600, z 7-14mb na 20-30, pingi takie jak były, odpowiedziano mi też na zgłoszenie nadajnika w sprawie zanikającego pasma 2600 nocą, dostałem taką odpowiedź: 

unknown (1).png

  Także nici z niewyłączanym pasmem 2600  o północy do 6 rano 😞 W przypadku wyłączania pasma w nocy łapie mi zasięg 2600, z tego drugiego nadajnika, jednak jeśli włącze już agregacje, odrazu zmienia sie sektor na ten z pierwszego, ciężka sytuacja.

 

 

 

_________________

*Post poddany edycji zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.