Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieraków - podłączenie Światłowodu. Brak możliwości pod moim numerem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Sieraków - podłączenie Światłowodu. Brak możliwości pod moim numerem.

Witam!

Mam sytuację tego typu, że kupiłem dom od dewelopera w Sierakowie na Osiedlu Tęczowym 21B/2.

Na mapie zasięgu światłowodu widnieje dostępne podłączenie tylko pod numerem 21.

Reszta domów na ulicy jest pod jednym numerem 22,23,24 itd. na tej działce deweloper postawił dwa budynki jednorodzinne przez to całe zamieszanie.

Sąsiad z budynku 21A/1 podłączył sobie światłowód prawdopodobnie podając numer mieszkania jako 21.

Z tego co się orientowałem inwestycję robił FiberHost.

Do mojego mieszkania w tej chwili jest jakieś 60 metrów kostki. Śmieszne jest to, że dzwoniąc np. do Orange i Inei i podając numer zamieszkania 21/4 nie ma problemu, natomiast podając 21b/2 już się ten problem pojawia....

Z tego co wyszukałem, ten adres widnieje w inwestycjach KPO screen w załączniku.

Czy istnieje jakakolwiek szansa, że dociągną mi ten światłowód??

jestem w stanie na własną rękę dociągnąć kabel przez te kostkę 😄 

Pozdrawiam! i z góry dzięki za odpowiedź!

 


KPO.jpg

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6018
  • 24540
  • 209

Sieraków - podłączenie Światłowodu. Brak możliwości pod moim numerem.

Adres "21" bez literek jest fikcyjny, nic pod nim nie ma?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Podłączenie Światłowodu

Działka była oznaczona jako Osiedle Tęczowe 21, deweloper postawił na niej dwa budynki 21A i 21B.

Podejrzewam, że jak była robiona inwestycja to te domy jeszcze tam nie stały i FiberHost leciał działka po działce z jednym podłączeniem

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2098
  • 5871
  • 196

Podłączenie Światłowodu


@Vickss176napisał(-a)

Działka była oznaczona jako Osiedle Tęczowe 21, deweloper postawił na niej dwa budynki 21A i 21B.

Podejrzewam, że jak była robiona inwestycja to te domy jeszcze tam nie stały i FiberHost leciał działka po działce z jednym podłączeniem

 


Zatem pytanie do Fiberhostu, a nie do Orange. Orange tylko dzierżawi wybudowaną już infrastrukturę. Natomiast z Fiberhostem praktycznie kontakt zerowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Sieraków - podłączenie Światłowodu. Brak możliwości pod moim numerem.

No i tutaj się zaczynają schody … 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 218
  • 775
  • 2

Sieraków - podłączenie Światłowodu. Brak możliwości pod moim numerem.

@Vickss176  zgłoś na stronie poprawę danych i zapotrzebowanie na internet. Nie wiem, czy to coś pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13935
  • 57356
  • 691

Sieraków - podłączenie Światłowodu. Brak możliwości pod moim numerem.

@Vickss176  sprawa jest trudna. Już się zetknąłem z czymś takim..

Jeśli to było wykonywane z projektu z dofinansowaniem unijnym to umarł w butach. 

Jedna działka, jeden budynek, jedna usługa na jednej nitce światłowodu...więcej nie będzie, bo to już koszty dla operatora i ta kostka...uzgodnienia, pozwolenia i projekty..

Oby tak nie było, bo to jeden ze scenariuszy.

Kolejny to inwestycja wlasna i tu już można pisać zbiorowo o dorejonozowanie reszty lokali i to grupowo. W dwa miejsca. Jedno to operator sieci, a drugie Orange na adres do korespondencji w Skierniewicach 

O ile FH może to grupowo przyjąć, o tyle do Orange pisze każdy osobno, bo dorejonozowania grupowego w Orange nie ma...

Trzecia możliwość to współfinansowanie inwestycji, o czym warto wspomnieć w każdym z pism do obu operatorów.

Warto zamieścić popyt na stronach UKE i u obu operatorów. Im więcej zgłoszeń i chęci do współpracy, tym efekt może być pozytywny. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Sieraków - podłączenie Światłowodu. Brak możliwości pod moim numerem.

Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z konsultantem Orange i złożyłem wniosek o dorejonizowanie … poskładałem wnioski i prośby gdzie się dało … pozostaje czekać że może jakimś cudem mnie podłączą bo czytając inne tematy na forum to aż tak złej sytuacji logistycznie nie ma … no ale jest jak jest .. w ostatnim czasie grzebali nam też coś z nadajnikami od Orange i o dziwo mam 5G w telefonie ale ucierpiało na tym swoją drogą nie wiem czemu moje lte które używam jako internetu w domu … szkoda gadać 😛