Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg, znikoma prędkość internetu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Słaby zasięg, znikoma prędkość internetu

Przeszedłem do Orange bo chciałem mieć lepszy zasięg, a przynajmniej tak mi się wydawało. Mieszkam w odległości około 2km w linii prostej od stacji BTS Orange. Po drodze żadnych wzniesień, tylko ściana budynku i kilka drzew, nic więcej. Pomimo tego zasięg jest bardzo słaby, a internet po prostu tragiczny. Nie ma nawet większej różnicy pomiędzy 2G a 3G, jest tak samo beznadziejnie. Prędkość pobierania\wysyłania często nie przekracza 2Kb\s. Co z tego że skumulował mi się pakiet danych ponad 100GB jak go nie mogę wykorzystać 😄 Dzisiaj nawet specjalnie poszedłem w takie miejsce, aby po drodze do stacji nie było żadnych przeszkód - praktycznie niczego to nie zmieniło... Ten sam problem jest na telefonach innych domowników, więc problem sprzętowy odpada. Co może być nie tak? Przeciążona sieć? Tyle że problem występuje zawsze, niezależnie od pory dnia... Dodam jeszcze, że ta sama stacja BTS obsługuje też Aero2 i tu sytuacja wygląda znacznie lepiej, nawet bez dodatkowej anteny da się wyciągnąć pełną prędkość. Rozważam przejście z powrotem do mojej starej sieci, tam przynajmniej zasięg miałem jako taki...

5 ODPOW. 5

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Słaby zasięg, znikoma prędkość internetu

Z Podstawową sieć 2G nie powinno być problemu. Czy na pewno nadajnik obsługuje Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Słaby zasięg, znikoma prędkość internetu

Wydaje mi się, że problem może być z tzw. handoverem na urządzeniu z którego korzystasz.
Czy możesz podać model i markę sprzętu? próbowałeś może przełożyć kartę sim do innego aparatu/modemu/routera?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Słaby zasięg, znikoma prędkość internetu

Według informacji na btsearch.pl jest to maszt Orange.

Telefon to LG Optimus G, ale to raczej nie ma znaczenia - ten sam problem jest też na innych telefonach z różnymi kartami SIM od Orange.

To chyba nie jest związane ze sprzętem... Na przykład w większym mieście zasięg mam pełny i prędkość internetu też taka jaka powinna być.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Słaby zasięg, znikoma prędkość internetu

Proponuję wysłać zgłoszenie do Obsługi Klienta z prośbą weryfikacji BTSów, które obsługują Twoje miejsce zamieszkania.  Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Słaby zasięg, znikoma prędkość internetu

2km od nadajnika? na żaden zasięg pewności nie ma, BOK raczej nie pomoże

Jeśli masz pewność, że aero lepiej to kwestia azymutów nadajnika, w których wysyłany jest sygnał. Tu sugerowałbym poczekać na wifi calling (o ile będzie) lub poszukać czegoś z mocną anteną.