Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

  1. Hej. 

Byłem 2tyg we Włoszech i z roamingiem przeżyłem koszmar. Była to runda dokoła Włoch więc warunki i operatorzy różni. Ale miałem ze sobą drugi tele z  ukraińską kartą i net śmigał az miło. Wielokrotnie robiłem hotspota żeby mieć neta na głównym tele.

Nie wiem ile razy resetowałem tele zeby od nowa się logował do sieci. Cos tam niby działał ale bardzo słabo. I to nie sprawa zasięgu, bts itd, bo drugi tele obok w tym samym miejscu i czasie działał poprawnie. 

Więc o co chodzi? 

Tele to p30 pro. 

 

________

* Temat przeniesiony z O społeczności + doprecyzowanie tytułu wątku - Bartłomiej

 

 

13 ODPOW. 13

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1500
  • 6499
  • 43

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

Karty dwóch różnych operatorów z których korzystasz mogły logować się w roamingu różnych włoskich sieci MNO. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54470
  • 637

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

@atego  ja bym postawił na umowy między operatorskie w roamingu...

Teraz technicznie niewiele sprawdzisz, bo już po obiedzie....

Na miejscu trzeba było na chwilę zamienić karty....i zrobić testy od czego zależy transfer 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1500
  • 6499
  • 43

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

Nie napisałeś jeszcze ale obydwie karty były zalogowane w conajmniej LTE? 

Można było również wybrać ręcznie operatora roamingowego na telefonie który miał problemy, w roamingu dana sieć ma dostęp np. do zasięgu więcej niż jednej sieci i być może to by pomogło.  


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

Masz rację, mogło tak być. Ale dalej nie rozwiązuje to kwestii dlaczego nasz w końcu nie byle jaki operator nie daje rady , a ukraiński ogarnia temat niemal idealnie...

 

Gdzieś na grupie przeczytałem że najlepiej śmiga sieć ( zapomniałem  teraz nazwę, taka 3 literowa...) , więc wymuszałem tą sieć, ale bez wyraźnej poprawy.

Na tej samej grupie ktoś napisał że w rankingu roamingu  niestety Orange wypada najgorzej...

 

______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej

 

 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

w Europie karty ukrainskie maja priorytet do zajmowania zasobow - bo najczesciej rachunki za to placa na przyklad gminy czy osrodki pomocy spolecznej i ile takaq karta nie zriobi ruchu tam operator zarobi. Oplaaca sie przyciac nawet zasoby wlasnym klientom .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54470
  • 637

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

@atego  czyli nie jesteś odosobniony w odczuciach i problemach...

Roaming to głównie aspekt finansowy i zależy od tego co każdy z operatorów sieci komórkowych "wynegocjował" z lokalnymi sieciami 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

A jeszcze wisienka na torcie: jestem tam , walczę z  tym netem i dzwoni do mnie konsultant z nową ofertą jakąś....🤣. Tłumaczę chłopu grzecznie że na razie to myślę jak wypowiedzenie złożyć ale net mi nie działa! 😂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

potrafi  byc tak ze jak mamy siec zajeta i wymuszamy odswiezenie IMSI robiac tryb samolotowy i potem znowu z trybu samolotowego do sieci i dalej jest siec zajeta w Sunrise Suisse to - ukrainskiej karcie przydziela zasoby. Jak swoja natywna karte szwajcarska zrzuci do HSDPA i mamy okolo 200kbit/s to karta ukrainska robi sobie 150Mbit/s.

 

Z powodow znaanych od lutego 2022 operatorzy maja - przynajmniej w CH refundacje uslug wykonywanych przez ukrainskie SIMy przy problemach z üplatnosciami. No wiec...wnioske nasuwa sie sam.

 

Zreszta od ponad poltora roku jest albo zerowa stawka roamingowa dla simow z UA albo co najwyzej stawka rowna rozliczeniom unijnym, ale tego nie jestem pewien.

 

Ukraincy w CH nie przejmuja sie rachunkami, maja tylko serwisy premium zablokowane i dzwonia sobie nawet po strefach 3 i sieciach satelitarnych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36822
  • 1370

Roaming - problem z internetem na karcie z Orange gdy ukraińska sim działa prawidłowo

A masz telefon z 5G? Bylem jakiś czas temu we Włoszech i coś z 5G byly problemy z kartą Orange. Na LTE bylo ok.

Proponuje na przyszłość może wymienić sim jak będziesz w Polsce (o ile ma więcej niż 3 lata). Będąc za granicą można też zgłosić problem techniczny na infolinii +48510100100 lub przez mój Orange