Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 83
  • 0

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

Witam. 

Jestem użytkownikiem Orange od kilku lat. Mieszkam na wsi na lekkim odludziu do tego jestem osobą poruszającą się na wózku. Mój obecny internet do do 10mb/s czyli delikatnie mówiąc kiepski. Moja wieś Bronowice, w woj Lubelskim, została objęta programem związanym ze światłowodem ale ja mieszkam na uboczu więc mnie pominięto jak widać na załączonej mapie

jarekbachanek_0-1715784976741.png


Mój nr domu to 79, sąsiadowi który ma nr. 79a podłączono bez problemu bo był bliżej głównej drogi. On z tego nie korzysta, ja chciałbym ale nie mam możliwości. O internecie radiowo przekaźnikowym/radiowym też nie ma mowy bo nie mogę się z nim porozumieć w tej sprawie. 

Pisałem do fiberhostu który stawiał u nas słupy, bez odpowiedzi. Telefonu u nich brak. Operatorzy rozkładają ręce. Byłbym gotów sfinansować podłączenie z własnej kieszeni ale każdy z kim rozmawiałem, twierdzi że "nie da się". Czekam już dobre 3-4 lata, wszyscy dookoła mnie już mają po podłączane infrastruktury a ja dalej się męczę z Internetem który już 10 lat temu był uznawany za kiepski. 

Macie jakieś sugestie co powinienem zrobić i do kogo się zwrócić w mojej sprawie? 
No i jeszcze takie pytanie, brat ostatnio jak rozmawiał z konsultantem Orange to ten mu powiedział że w/do 2025 roku będą wymieniać kabel miedziane na światłowodowe. Ktoś może to potwierdzić lub zdementować? Pozdrawiam. 


Jarek 

26 ODPOW. 26

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13307
  • 54560
  • 640

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

@jarekbachanek  jeśli Fiberhost nie chce pomóc, szansę maleją. 

Zwróć się z oficjalnym pismem do Orange w którym wyjaśnisz sprawę konkretnie i spokojnie i poproś w nim o pomoc w negocjacjach z FH.

Zalacz zaświadczenie o niepełnosprawności i nadmień o możliwości wspolfinansiwania inwestycji.

Wyślij poleconym na adres korespondencyjny w Skierniewicach 

Orange Polska SA

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 83
  • 0

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

Ale w tym rzecz że ja nie wiem nawet czy moje maile do nich dotarły i czy ktoś to czyta. Bo nie mam zaufania do formularzy zgłoszeniowych. Nawet potwierdzenia nie wysyłają ani nic. Gdybym miał możliwość kontaktu telefonicznego to bym może coś wskórał. Nawet jakby mi odmówili to bym wiedział na czym stoję. A numeru jak już pisałem, nie mogę znaleźć. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 83
  • 0

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

Swoją drogą, chciałbym potwierdzić że to fiberhost jest podmiotem który się u nas zajmował projektami, bo nie mam 100% pewności co do tego. Gdzie powinienem móc coś takiego sprawdzić?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 244
  • 922
  • 5

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

Wystarczy sprawdzić na mapce, jaki sąsiad ma Internet. W sensie, czy jest i jaki dostawca hurtowy.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 83
  • 0

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

jarekbachanek_0-1715795578205.png



Takie coś znalazłem. Czyli wychodzi że FH?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 244
  • 922
  • 5

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

Ogólnie to dla adresu 79, Bronowice  jest taka informacja:

Adres został wyznaczony do inwestycji finansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy lub w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy.

 

W systemie nie ma informacji na temat zakończenia prac, ale to że adres jest uwzględniony   w przyszłych inwestycjach to bardzo dobra wiadomość.

 

Dodatkowo sprawdziłem możliwość podłączenia Intranetu mobilnego:

W promieniu do 3.5 km jest nadajnik Plus GSM - koło Klikawy. Niewiele dalej jest wspólny nadajnik Orange i Play.  Jeżeli teraz korzystasz właśnie z internetu WWAN (mobilnego) to warto rozważyć antenę zewnętrzną.

 

P.S.: Wiem, że na Tym forum nie możemy pisać o innych operatach niż Orange, ale wierzę, że w tej sytuacji nikt nie będzie miał za złe...

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 83
  • 0

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

U mnie jest taka sytuacja że jestem w takim jakby dole. Droga ze screena przy której stoi dom sąsiada jest nieco wyżej. Więc internet mobilny działa mi słabo. Z zasięgiem też są problemy. Muszę np wychodzić z domu na zewnątrz by mieć pewność że nie zerwie mi połączenia w takcie rozmowy przez telefon/smartfona. 

Myślicie że w takiej sytuacji jest sens? A jeśli tak to jak miałoby to wyglądać? Jak zdążyliście się pewnie domyśleć, słabo ogarniam kwestie techniczne związane z telefonem i internetem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 244
  • 922
  • 5

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

Odnośnie modernizacji internetu mobilnego, osobiście preferuje rozwiązanie ODU-IDU.  Działa to tak, że modem jest na zewnątrz i można go zamontować gdzieś na dachu lub wyżej.  Znacznie to poprawia zasięg. Może sie okazać, że z 10Mb wskoczymy na 40 Mb/s. Koszt takiego rozwiązania, bazując na używkach to około 300zł.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 83
  • 0

Pominięcie adresu u osoby niepełnosprawnej. Co robić?

Ja się najbardziej obawiam że zainwestuje w sprzęt a się okaże że nie działa. Bo u mnie byli już goście od różnych radiówek i innych podobnych technologii i orzekali że nie ma co bo dom jest za nisko położony. Ja mam internet w Plusie, reszta rodziny także i jest słabo. Nie łapię a jak złapie zasięg to prędkość jest wolna, wolniejsza niż na kablu z Neostrady.