Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

RFOG w Orange?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

RFOG w Orange?

Witam,

 

Czy jest jakaś szansa na technologię RFOG (Radio freqency over glass) w Orange? Powiem szczerze jestem mega zadowlony z oferty (handlowo) Orange ale niechce posiadać dekodera do TV w domu. Technologia RFOG i moduł CONAX wsuwany do TV byłby o wiele ciekwszą alternatywą.

 

W szczególności np. w Poznaniu gdzie bloki gdzie dominowała kablówka migrują do światła. Bez tej technologii dla użytkowników to będzie rewolucja okablowania w domu. a tak wstawiamy router i podpinamy do niego starą instalację TV a do TV tylko moduły CONAX. 

 

Pomijając nowe routery jak duże zmiany Orange musiałoby wprowadzić po stronie sieci? 

 

pozdrawiam,

 

Piotr 

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32683
  • 38196
  • 1382

RFOG w Orange?

RFoG jest obecny w Orange. Ale stosowany już coraz rzadziej i tam gdzie inne technologie nie są możliwe. Jak klient indywidualny nie masz na to wpływu.

W Poznaniu przy dominacji Inei i z uwagi na to, że cały czas jest to obszar regulowany, to wiele prędko inwestycji nie będzie a raczej tam gdzie jest już okablowanie innych operatorów. Więc wielkiej rewolucji w domach/mieszkaniach nie będzie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

RFOG w Orange?

RFoG z kartami conax? 

Bo jak rozmawiałem z jakimś konsulatntem wyszło mi na to, że koncertryk jest tylko innym medium zamiast światła aby dojść do punktu gdzie postawimy FB3 i dalej od FB kabel do dekodera...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32683
  • 38196
  • 1382

RFOG w Orange?

W Poznaniu na pewno nie i prędko długo nie. A o różnych lokalnych testach to Orange zwykle się nie chwali to nie mam pewności. To nie jest tak, że Orange ma wszędzie pełne FTTH (światłowód do domu i gniazdka), ale są i technologie pośrednie. Też zanim Orange zdecydowało się na masowe komercyjne sprzedawanie usług w takiej konfiguracji trwały przeróżne testy.

Zespół Nasz Orange
  • 2963
  • 12144
  • 151

RFOG w Orange?

@lancewicz

na marginesie tylko dodam:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

RFOG w Orange?

OK. To inaczej.

1) na pewno klient miałby inny terminal z wyjściem RF to nie kłopot - kupiłem sobie nawet taki prywatnie

2) co po stronie centrali trzeba by dołożyć aby "pakować" sygnał TV na światło? Jakie to urządzenia i jaki to koszt?

 

Wiem, że Orange robi mnóstwo testów. Kiedyś była nawet strona gdzie szukali testerów w akademiku w Warszawie dla chyba nowych terminali. Dla mnie Orange wymiata ale pomimo wszystko oczekiwałbym więcej elastyczności. Nie chce przy każdym TV mieć dekodera. TV powieszę na ścianę a jak mam wieszać dekoder? Zresztą ten Samsunga nowy ma słaby pilot. dziś w salonie orange jak nie celowałem idealnie pilotem w dekoder nie łapał. 

 

Druga sprawa INEI w Poznaniu która pojawiła się w wątku. Dla mnie to akurat podejrzana firma odnośnie legalności działania, funduszy pozyskanych z UE oraz dogadania się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Osiedle Młodych. Ale zostawmy politykę na boku.

Jak to jest, że oni (INEA) świadczą 1gbit/s a od Orange nawet 600mbit/s nie mogę dostać w Poznaniu? przecież to zakrawa na farsę:( 

 

I last but not least. Czy ktoś wie jak ONT autoryzuje się na OLT? To mac, jakiś certyfikat czy zwykłe tekstowe hasło?