Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@Emill1 Odpowiem tak: próbuj do skutku, tylko musisz mieć świadomość, że to będzie kosztowało cenę asysty technicznej 149 zł, bo instalacji takiego ONT nie ma w wersji samoinstalacji, czyli do pobrania w BOK i samodzielnego montażu (przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem) z powodu dopisania do bazy danych


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@agat13jak przyjdą bez onta to po prostu nie będzie podpisanej umowy będą przychodzić póki nie przyjdą z ontem bo tak jak mówisz jak zrobią instalacje bez onta to potem się płaci za asystę. Już o tym na forum było pełno. Bez onta nie można im podpisać umowy bo wtedy musztarda po obiedzie. Nie mniej licze ze ktoś z tych co zamawiali w ostatnich miesiącach  jednak podzieli się swoim doświadczeniem bo tylko oni wiedzą jak aktualnie wygląda ta sprawa w orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@Emill1 ..i tego się trzymaj, bo na 100% nikt tego nie zagwarantuje, że nawet jak złożysz zamówienie drukowanymi literami pisane o dodatkowym ONT, to technicy będą je mieli...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

To może ja opowiem swoją historię, światłowód mam od 2 dni 🙂 

 

Pod koniec listopada geodeci osłupkowali mi całą dzielnicę domków jednorodzinnych, okazało się, że to Orange i projekt z POPC. Po świętach w drzwiach zauważyłem kartkę z kontaktem do salonu Orange. W sylwestra przeszedłem się do salonu, zgłosiłem zapotrzebowanie na usługę światłowodu 600/100, handlowiec miał się dowiedzieć jakie promocje może mi aktywować i jak wygląda opłata za domek "jednorodzinny" (mimo, że w konfiguratorze na stronie Orange jest tylko opcja 300/50, to można wziąć nawet opcje z 1GBs). Nie wspominałem nic o ONT i routerze, bo nie byłem tego jeszcze świadom. Po kilku dniach dostałem info, że opłaty za domek jednorodzinny nie może usunąć (20zł/msc), ale może mi dać 10zł rabatu na abonament, czyli 80zł co miesiąc za 600/100. Podpisałem papiery i wspomniałem, że potrzebuję zewn. ONT, bo FB 6 nie można ustawić w trybie bridge, ale handlowiec stwierdził, że można, więc dałem sobie spokój z ONT i umówiłem się na instalację. W międzyczasie zacząłem czytać forum NO i postanowiłem zadzwonić do BOKu i ustalić jak jest naprawdę z oddzielnym ONT. Po przełączeniu na dział techniczny dostałem info, że FB3 i FB6 nie mają opcji bridge (ponoć ma być jakiś update firmware w FB6 i to aktywują z czasem) i wtedy trzeba poprosić handlowca o zewn. ONT albo przed wizyta ustalić to z monterem. Zgłosiłem się do handlowca i z miejsca dopisał mi zewn. ONT (z tego co jeszcze zrozumiałem przy braniu zewn. ONT dają tylko FB3, a nie FB6). Dzień przed wizytą dostałem telefon z potwierdzeniem wizyty montera i opcją zewn. ONT. Fachowiec miał zjawić się między godziną 8, a 12, a koniec końców zjawił się po 17... i nie dał rady przewiercić się przez jedną ze ścian i robotę trzeba było kończyć na drugi dzień. Światłowód od granicy działki do budynku idzie goły i wg montera można w niego wycelować łopatą i nic złego się nie dzieje, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć i gdybym wiedział o braku osłony to sam bym położył jakiś peszel/arot i dla bezpieczeństwa wkopał go głębiej niż na 30cm 🙂 Po tym szybkie spawanie światłowodu i aktywacja usługi. Poprosiłem na koniec o login i hasło do neo, ale ponoć wszystko można odczytać z przeglądarki... Okazało się, że nie i na szybko dzwoniłem do BOKu, żeby wysłali mi login/hasło/ID neostrady, żeby ruszyć z netem na swoim sprzęcie. Po tym tylko testy i łączą i póki co wszystko śmiga. Co do podpisania umowy  - podpisałem ją w salonie zanim przyjechał monter - w czasie jego wizyty nie kwitowałem nawet odbioru sprzętu. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?


@deejay_1988napisał(-a)

Światłowód od granicy działki do budynku idzie goły i wg montera można w niego wycelować łopatą i nic złego się nie dzieje, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć i gdybym wiedział o braku osłony to sam bym położył jakiś peszel/arot i dla bezpieczeństwa wkopał go głębiej niż na 30cm 


To ładnie Ci ściemnił. Nawet jeśli jest to kabel ziemny to konfrontacji z łopatą nie wytrzyma. Kable światłowodowe ogólnie są bardziej wrażliwe niż miedziane.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@marder Słusznie. Może go nie przetnie, ale może uszkodzić...a to dla kabla światłowodowego, który jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne może się źle skończyć


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

Pracuję przy światłowodach i też byłem zdziwiony, że do działki idzie w mikrorurce albo HDPE, a później golas. Na szczęście to ledwo 3-4m rowu i w miejscu w którym jest wyłącznie trawa, więc nie przykładałem do tego takiej wagi.  


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@deejay_1988 To było zwykłe lenistwo z jego strony. A bo to trzeba rurę jeszcze do auta wziąć, odmierzyć, przyciąć, kabel przeciągnąć. Masa roboty 😁 Dziś trawa rośnie a za 10 lat ktoś tam będzie coś stawiał i kabel zaharata. Niestety już po zawodach. Teraz musisz pamiętać i dzieciom przekazać którędy kabel biegnie hehe. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

Albo na własną rękę delikatnie odkryć kabel wiosną i założyć na nim Arota dwudzielnego.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22038
  • 179

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@deejay_1988 

Ostatecznie dostałeś ONT i FB6 przy umowie na 600/100? Sam internet, bez IP TV?