Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

Dostałem FB3 i ONT , brałem sam internet.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@deejay_1988 

Ha, więc to jakoś nowa praktyka. Karanie klientów odmową "lepszego" FB6 za to, że chcą zewnętrzny ONT. Ciekawe.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@j131 

 

Akurat dla mnie to logiczne, skoro nie używam FB, to po co mają dawać FB6 skoro miałby trafić do szafki. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@deejay_1988 

Skoro ma trafić do szafki to po co w ogóle Ci go dali? To nie może być uzasadnieniem. Tak czy owak, to nowa obserwacja.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

FB potrzebny jest do pierwszego połączenia z siecią


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?


@deejay_1988napisał(-a)

FB potrzebny jest do pierwszego połączenia z siecią


Nie wydaje mi się. Nie jest do niczego "potrzebny". Oczywiście jest wygodnie go mieć na wypadek ewentualnej diagnostyki (skoro operator nie wspiera nic innego), ale niezbędny, nawet do pierwszego połączenia, nie jest.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52617
  • 601

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@deejay_1988 Nie można wziąć FTTH bez modemu. To tylko w ADSL było 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@agat13 ale ja nigdzie nie napisałem, że wziąłem FTTH bez modemu 🙂 tłumaczę tylko @j131 , że po tym jak zasygnalizowałem Orange chęć posiadania zewn. ONT, to zmienili mi FB6 na FB3. Technik wykonał pierwsze połączenie (może to była jakaś synchronizacja) przez FB3, a ja kilka minut później tego FB3 schowałem do kartonu - tam zostanie póki się o niego nie upomną. Nie wiem czemu pierwsze połączenie można zrobić tylko na FB, może nie chcą, żeby technicy bawili się z konfiguracją urządzeń, które mają klienci.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@deejay_1988 

Jasne. Może wytłumaczę skąd moje niezdrowe zainteresowanie. Tutaj od czasu do czasu pojawiają sie przyszli potencjalni klienci którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi ale już planują walkę o ONT przy zamawianiu usługi. Trudno im coś doradzić nie do końca wiedząc jakie mają oczekiwania. Zdarza się całkiem regularnie, że plany konfiguracji własnego sprzętu zostają już po uruchomieniu usługi odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość, i ONT sobie funkcjonuje razem z FB. Nic w tym szczególnie złego nie ma, ba są sytuacje gdy jest to obiektywnie uzasadnione. Ale dobrze wiedzieć, że uzyskanie jednocześnie ONT i FB6 może być teraz trudne. Bardzo łatwo mogę sobie wyobrazić sytuację, kiedy FB6 będzie dla kogoś lepszym rozwiązaniem niż ONT + FB3.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52617
  • 601

Pytanie do tych co brali ostatnio światłowód z ONT, czy łatwo było go dostać?

@deejay_1988  zgoda  ale trzeba precyzyjnie się wyrażać, bo jak  słusznie napisał @j131 nie wszyscy wszystko czytają i później poprzez niedomówienia powstają błędne mniemania. Tu czytając po klei wynika to z postów...masz słuszność.