Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

@marder To jeszcze nie w tym rzecz. 200m to sporo. Za 2 lata wybudują chodnik, położą asfalt, pociągną jakieś media...Wtedy wykopanie dołka pod rurę czy nawet kabel będzie niemożliwe bez miesiącami trwającego ZUD-u i projektowania. Dla jednego budynku-wątpię. Poza tym istnieją ograniczenia finansowania inwestycji, a nie są to zapewne kwoty idące w dziesiątki tysięcy zł /1 abonent. Sam projekt i uzgodnienia mogą kosztować kilka tysięcy. Nieopłacalne...Gdyby to były słupy strunobetonowe- co innego. W ziemi za 2 lata ryć nikt nie będzie bez podbudowy wykonanej w czasie inwestycji rejonowej. Nawet jakby teraz rurę samą położyć (hipotetycznie), to będzie już łatwiej. Ale tak na gdybanie w przyszłości bym nie liczył...Znamy Panowie realia, niestety

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

Jak zasilona cała ulica, skoro pisałem, że na tej ulicy są tylko 4 domy obecnie, z czego podłączono tylko dwa i to skrajne, reszta działek stoi tu na razie pusta. Moja działka jest jako trzecia zaraz za tymi dwoma podłączonymi domami

 

Mistrzem painta nie jestem, wybacz. Wygląda to mniej więcej tak: ciemnym zielonym oznaczony jest OSD, na zielono przyłączone domy. Moja działka jest na lewo od tych domów u dołu. Przy tej górnej ulicy jest więcej domów, ale do POPC załapało się też tylko kilka.

 

Do mojej działki od tego OSD jest około 200m licząc wzdłuż ulic, te dwa podłączone domy mają oczywiście odrobinę mniej, tyle co szerokość działek. OPP już nie umieszczałem tu, bo jest jeszcze przy innej ulicy.

 

Ja twojej wiary nie potrzebuję i nie będę udowadniał nic na siłę, dodatkowych skrzynek też nie wyczaruję. Od razu samemu wydawało mi się, że późniejsze ciągnięcie 200 i więcej kabli do kolejnych domów jest bezcelowe, dlatego pytałem też czy będzie można wykorzystać ten odcinek który idzie teraz do tych dwóch domów, wstawić przy naszej ulicy nowe OSD i wszystkich podłączać już do tego.

 

Pisałem już kilka razy, nie znam się na szczegółach technicznych jak wykonuje się takie instalacje. Pytam i piszę o tym co widzę. Nie wyczaruję przecież innej skrzynki, skoro jej tam nie ma.

 

A co do adresu to też go nie ma co oczywiste i nie łudzę się, że na to POPC się załapię, więc wątek od początku dotyczył tego co może być po 5 lat, więc nie wiem skąd jakieś pomysły, że skoro nie ma adresu, to nie będzie w tej chwili. To dosyć oczywiste.


mapka.png

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

@agat13no właśnie o to chodzi, ja wiem, że potem może być ciężko, stąd ten temat. Ale jak minie 5 lat, to nie wierzę, że nie będą podłączać tych, których ominęli już w tym momencie, a dojdą jeszcze nowe domy do tego czasu. Teraz podłączono jakieś nie wiem, na oko 30-40% domów, które tam są w tej części osiedla.

 

Więc dlatego dziwię się, że Orange nie praktykuje czegoś takiego, że jak będzie podłączać kolejne domy, więc znowu i tak coś kopać, to jeśli wykop idzie wzdłuż innych działek (bo tak trzeba będzie kopać, żeby dojść do jeszcze jednego domu za moją działką), to ich też na zapas nie podłącza. Przecież to inwestycja na lata, jak ktoś nie postawi domu teraz, to w końcu kiedyś postawi, a koszt takiego kabla to przecież grosze w stosunku do całej inwestycji.

 

A później dojdą jak mówisz chodniki, etc i już tak prosto i tanio nie będzie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

@nix124: przepraszam za zbyt bezpośredniość, ale nie rozumiem celu tego wątku. Czy chcesz by ktoś na forum zagwarantował Ci podłączenie? Tu nie ma osób decyzyjnych. Możemy łączyć się z Tobą w nieszczęściu, ale Orange nie przewiduje bezpośredniej komunikacji w tym zakresie.

Na dziś Orange nie planuje podłączać pominiętych adresów z POPC. Info ze strony https://www.orange.pl/view/popc

Co OPL robi w celu włączenia takich „pominiętych” punktów adresowych do zasięgu?

Obecnie priorytetem dla Orange Polska jest zakończenie realizacji projektów z dofinansowaniem. Aby odpowiedzieć na oczekiwania klientów z budynków nie objętych Programem POPC, rozważymy w przyszłości możliwość realizacji inwestycji uzupełniających w ramach inwestycji własnych.

 

Ze strony Orange możesz wypełnić formularz https://www.orange.pl/view/sfh ale niekoniecznie on gwarantuje podłączenie. Środki z POPC są już rozdyponowane. Możesz czekać na kolejną perspektywą unijną. Ew. po ostatnich wyborach gminy mogą wnioskować o środki z Fundusz Szerokopasmowego. Może warto pójść na sesję Rady Gminy itp. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

@Piotrekk85 Nie oczekuję żadnej gwarancji. Wątek powstał z ciekawości, aby rozwiać moje wątpliwości. Jak pisałem co chciałem to już dawno uzyskałem i mógłby być już dawno zakończony, ale rozdmuchał go głównie @marder który chce mi wmówić, że stoją tam jakieś słupy, czy skrzynki, których nie ma 🙂

 

Jakbym chciał gwarancji, to pisałbym bezpośrednio do Orange, a nie na forum społeczności 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC


@nix124napisał(-a)

Jak zasilona cała ulica, skoro pisałem, że na tej ulicy są tylko 4 domy obecnie, z czego podłączono tylko dwa i to skrajne, reszta działek stoi tu na razie pusta. Moja działka jest jako trzecia zaraz za tymi dwoma podłączonymi domami

 


mapka.png

Trzeba było od razu wkleić kawałek mapy z google albo to narysować. Z tego widać że jest tylko kilka najbliższych domów podłączonych i mogli podciągnąć to z jednej skrzynki rozdzielczej. Nie wiem jak planują resztę ulicy podłączyć i jak ona się dalej ciągnie (ile domów, jakie odległości). Podaj adres to się sprawdzi na mapie jak wygląda sieć o ile jest już w systemie. Może nawet będzie wyrysowane co tam projektują.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

O jakim systemie mówisz? Masz jakiś dostęp, czy to coś publicznego?

 

Bo jeżeli mówisz o geoportalu i warstwie uzbrojenia terenu, to nic tam nie ma o sieci telekomunikacyjnej jeszcze.

 

Co do adresu to nie wiem czy chcę go podawać publicznie, dlatego pytam czy to jakieś mapy, które mogę sprawdzić sam, czy to ty masz jakieś wtyki 😛


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

Tak geoportal. Powinna być naniesiona sieć telekomunikacyjna. Możesz podać mi na PW. Jeśli nie ma to można przemierzyć odległości i zobaczyć gdzie kończy się kanalizacja. Nie wiem kiedy trwały  prace na twojej ulicy. Ja projektowałem sieć do budynku deweloperskiego jakieś pół roku temu to jest to naniesione już w geoportalu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

Tam skończyli jakieś kilka tygodni temu. Zobacz PW.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przyszłe podłączenie domu do infrastruktury po POPC

Dzięki, odpisałem Ci.