Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyśpieszenie budowy światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Przyśpieszenie budowy światłowodu

> wlasnie dowiedzialem sie czegos niesamowitego. Otóż sąsiednia wieś pojawiła się w "planowane uruchomienie lokalnych pętli abonęckich.(zakładka zakres inwestycji jest pusta) Pojawienie się tam mojej wsi jest już (wg mnie) pewne. Także światłowód już raczej będę miał.

 

w jakim miejscu znalazłeś te informacje?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

Przyśpieszenie budowy światłowodu

Znalazłem to na stronie https://www.hurt-orange.pl/


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Przyśpieszenie budowy światłowodu

hurt-orange.pl > Aktualności > technologia światłowodowa

widać dają mniej więcej co miesiąc nową listę z terminami 3 miesiące późniejszymi

 

Czy twój adres był na jakichkolwiek mapkach z wyszukiwarką? (UKE lub capap.gugik.gov.pl/mapa)

 

Ja jestem w sytuacji, że znalazłem swój adres tylko w jednym miejscu, mapbook.uke gmina i wtedy jest ta mapka PDF i plik xls i tam w zakładce:POPC_ROZBUDOWA_SIECI. Wszystkie terminy do końca 2023, nigdzie indziej żadnego info brak, łącznie z tymi wyszukiwarkami. Jak robili inne miejscowości to były na tych właśnie stronach, jako punkty do rozbudowy, i to potrafiło być już tam około rok wcześniej zanim coś zaczęli robić. Mam węzeł dostępowy pod domem, szkoła na nim podłączona od 2 lat, i chciałbym wiedzieć ile to jeszcze potrwa, oby nie kolejne 3 lata.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Przyśpieszenie budowy światłowodu

Niestety pdf'y z pętlami abonenckimi są strasznie niedokładne. Mieszkam w dosyć dużej miejscowości, która widnieje na każdym z nich, począwszy od grudnia 2020 aż do marca 2021


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

Przyśpieszenie budowy światłowodu

Mój adres jest oznaczony jako czerwony punkt (na mapbook)

Czlowieczek_0-1607354150530.png

oraz tak to wygląda na mapie uke. Najwazniejsze pytanie; czy masz internet szybszy niż 30mbps, nawet teoretycznie.  Jako ciekawostka u mnie niektóre losowe domy również dostały dostały popc do chyba 2023-to co u ciebie. 

Spróbuj zadzwonić na infolinię orange. Pomęczysz się trochę z tym maxem ale trudno. Dzwoniąc w tamtym roku dowiedziałem się, że światłowód będę miał we wrześniu. Myślę, że coś na tej infolinii wiedzą, tylko może sytuacja była taka, że musieli przesunąć te terminy. Na czacie nie polecam pisać - nic się nie dowiedziałem. Nawet zaznaczając, że chodzi mi wyłącznie o światłowód dalej wciskają mi telefony na abonament i różne niepotrzebne mi oferty.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Przyśpieszenie budowy światłowodu

Mam neo "do 20" i na bank nie da się tutaj nic lepszego i dotyczy to całej miejscowości jak i kilku kolejnych o których wiem. Ale jak mówię, jestem w tym pliku xls z mapbook.uke jako "do rozbudowy". Na mojej ulicy jest bodaj 8 adresów do rozbudowy, reszta (większość) to czarne punkty sklasyfikowane jako NGA_30. I jest to całkowita loteria, idąc ulicą masz na zamianę, do rozbudowy, następny już czarny punkt, kolejny do rozbudowy itd. Dom bliźniak (2 mieszkania w 1 domu) to jedno mieszkanie jest jako popc do rozbudowy, drugie jako NGA_30 czarny punkt.. także nie ma w tym żadnej logiki. Ktoś pisał że to może wynikać z jakichś starych planów na vdsl, i gdzieś im w bazie tak zostało. Ja akurat walczę to ten światłowód od lat, i wiele razy zgłaszałem, więc może to miało wpływ że akurat mój adres widnieje tam jako "dostęp podstawowy" i planowany do rozbudowy.

Ale jak mówię, raczej interesuje mnie nie czy (bo zakładam że będzie), tylko kiedy, bo trwa to już niesamowicie długo.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

Przyśpieszenie budowy światłowodu

Podobna sytuacja jak u mnie, tylko że u mnie istnieje vdsl, ale ze względu na beznadziejne umieszczenie centrali z tych "luksusów" może korzystać raptem kilka osób. Gdyby była postawiona w sensownym miejscu vdsl byłoby na calą wieś. Bardzo mnie ciekawi dlaczego akurat 8 domków. U mnie we wsi i we wsi obok też jest dokładnie tyle. Radzę ci napisać maila tak jak zasugerował mi wcześniej @agat13.

Jeśli uważasz, że 20mbit to jest niedużo to popatrz na tego screena z mojej sąsiedniej wsi:

Czlowieczek_0-1607356766034.png

1/2 domków ma radiówkę DO 6mbit. pewnie jest 2 razy mniej....


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

Przyśpieszenie budowy światłowodu

@agat13 Chyba się trochę pomyliłeś z tym terminem. Po wsi już zaczęły się pojawiać nowe zwoje światłowodowe, w kilku miejscach. Aż sam w to nie wierze. Chyba, że po prostu narobią mi nadziei i nie ruszą tego przez kolejne pół roku. Ale jest chociaż jest postęp i wreszcie się coś ruszyło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Przyśpieszenie budowy światłowodu

@CzlowieczekSuper, ale od zwojów do uruchomienia troszkę czasu minie,...Muszą mieć czas na wykonanie i odbiór inwestycji...