Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście zgód na prace na działce na następców prawnych

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Przejście zgód na prace na działce na następców prawnych

Cześć,

 

deweloper na etapie budowy bloków podpisał z Orange umowę o przyłączeniu światłowodu do bloków. 

 

W momencie podpisywania umowy właścicielem działki był deweloper, teraz jest Wspolnota reprezentowana przez Zarząd Wspólnoty. 

Mam od Orange info, że "w umowie z deweloperem jest zapis, że zgody na prace przechodzą na następców prawnych". 

Czy stosuje się takie zapisy? Czy to oznacza, że postanowienia umowy deweloper - Orange ( w tym dotyczące minimalnej liczby przyłączonych abonentów) też przechodzą na Wspólnotę?

Zdaje mi się, że w polskim prawie nie można wykonać cesji umowy na stronę bez zgody strony. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Przejście zgód na prace na działce na następców prawnych

Na następcę prawnego przechodzą wszystkie zapisy w Umowie. Zawsze możecie Aneksować Umowę oczywiście wymagana jest zgoda obu stron.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Przejście zgód na prace na działce na następców prawnych

@grrigor 

Prawnikiem nie jestem, ale nowy właściciel wchodzi w zobowiązania starego właściciela w momencie przejęcia własności, to wydaje się logiczne.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Przejście zgód na prace na działce na następców prawnych

@grrigor Tak to standardowy zapis przy każdej tego typu umowie. A w czym problem? Nie chcecie tam Orange?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Przejście zgód na prace na działce na następców prawnych

@marder - nie chodzi o zgody na wykonanie prac, Zarząd, Właściciele jak najbardziej się zgadzają. 

Pytanie czy to przechodzą tylko zgody, czy też całe warunki umowy, łącznie z ewentualnymi karami za niepodłączenie wymaganej liczby właścicieli?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Przejście zgód na prace na działce na następców prawnych

Na następcę prawnego przechodzą wszystkie zapisy w Umowie. Zawsze możecie Aneksować Umowę oczywiście wymagana jest zgoda obu stron.