Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

Witam, jestem już załamany całą sytuacją i może znajdzie się tutaj ktoś kto będzie w stanie mi odpowiedzieć czy na obecną chwilę na prawdę nic się nie da zrobić.

 

Zaczynając od początku. W swojej miejscowości posiadam internet 10mb/s od kilkunastu lat. Gdy zaczęły się pojawiać instalację światłowodowe, co jakiś czas dopytywałem się najpierw TPSA, pozniej orange o możliwość podłączenia światłowodu, jednak za każdym razem dostawałem odpowiedź, że nie ma światłowodu w mojej okolicy i nie będzie można przeprowadzić takiej instalacji.

 

Czekałem, czekałem aż ponad pół roku temu usłyszałem od sąsiadującego brata, że dostał on informacje o tym, że w końcu można będzie u nas podłączyć światłowód.

Po tym jak podpięli światłowód u mojego brata, sam w październiku tego roku zgłosiłem chęć przyłączenia mnie do tego światłowodu, jednak od mojego opiekuna dostałem taką wiadomość:

dziękuję za wiadomość, ustaliłem z działem technicznym, że możliwość podłączenia pod Pana adresem usługi Światłowodu możliwe będzie po upływie 6 m-cy od daty podłączenia ostatniej usługi Światłowodu na adresie sąsiednim (inwestycja odbywała się w ramach środków z Unii Europejskiej i wymaga to zachowania odstępu czasowego pomiędzy instalacjami).
Termin wypada w tej sytuacji na początek listopada tego roku i wtedy ponowię kontakt i ustalimy szczegóły oferty.

Także cierpliwie czekałem aż ten termin minie i po jego upływie ponownie się odezwałem i dostałem taką odpowiedz:

dziękuję za wiadomość, poniżej przesyłam warunki oferty dla usługi Światłowodu, obecnie technicy pracują nad wyprowadzeniem dodatkowej wiązki przewodu tak aby możliwe było fizyczne podłączenie Światłowodu w Pana lokalu.

Do tej wiadomości załączona była również oferta z dostępnymi prędkościami. Ja byłem zainteresowany najszybszą wersją czyli 1Gb/s.

Następnie miałem dosłać wszystkie potrzebne dane do umowy:

Proszę jeszcze o przesłanie danych konta firmowego oraz jego właściciela, na które dokonywać będziemy aktywacji usługi Światłowodu - NIP, Pesel, Nr i seria dowodu osobistego.

Już nawet zostali umówienie technicy:

dziękuję za przesłane informacje, technicy zostali umówieni na instalację Światłowodu w najbliższy piątek (12.11.2021 r) między godz. 8:00, a 11:00.

Jednak wtedy pojawił się problem, otóż chodzi o to, że ja i mój brat mamy takie same numery budynków z tą różnicą, że on ma w numerze małe "a" a ja mam duże "A", przez co zostałem poinformowany telefonicznie przez opiekuna, że trzeba będzie ten problem jakoś obejść przez ich dział techniczny ponieważ jak wprowadzają mój numer w systemie to wyskakuje im cały czas informacja, że na tym adresie jest już podłączony światłowód (chodzi o światłowód który był już podłączony u brata:

w nawiązaniu do rozmowy z piątku potwierdzam, że przekazałem do działu planowania i inwestycji temat poprawienia danych adresowych w naszych systemach tak aby technicy mogli podłączyć Światłowód - jak tylko otrzymam potwierdzenie dokonania zmian to ustalimy nowy termin instalacji.

Czekałem, czekałem i dostawałem tylko informacje ze weryfikacja tematu nadal trwa.

W końcu po rozmowie telefonicznej z opiekunem poradził mi on abym wypełnił poniższe pismo i zaniósł do najbliższego salonu orange:

"Szanowni Państwo,
jako Klient biznesowy sieci Orange proszę o dokonanie w ramach procesu dorejonizowania inwestycji podłączenia usługi Światłowodu w mojej lokalizacji na adresie: XXXXXX. Obecnie pod tym adresem posiadam Państwa usługę internetu Neostrada o nr id: XXXXXX, która nie spełnia moich oczekiwań prędkościowych i utrudnia mi prowadzenie w tym miejscu działalności.
Nadmienię, że otrzymałem już raz z Państwa strony odmowę realizacji zamówienia podłączenia usługi Światłowodu z powodu dostępności łącza jedynie w budynku przy XXX 10A (mój budynek ma oznaczenie 10a gdzie litera "a" pisana jest z małej litery i jest to oddzielna choć sąsiadująca z budynkiem 10A zabudowa). Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby."

Po jakimś czasie dostałem informację od orange, że dostali moje pismo i sprawą dorejonizowania zajmie się mój opiekun. Następnie od mojego opiekuna dostałem taką wiadomość:

dziękuję za wiadomość, Pana pismo dotarło do nas i otrzymałem nawet numer sprawy. Ustaliłem, że do wykonania planu inwestycji potrzebny byłby nam opis lub mini mapa określająca dokładne położenie Pana budynku względem budynku nr 10A (chodzi o zaznaczenie odległości od zabudowań względem ulic).
Czy mógłby Pan przygotować taki dokument i przesłać go na mój adres mailowy? (forma mapki jest dowolna, odręczna lub przygotowana na komputerze).

Taką mapkę przygotowałem i odesłałem opiekunowi i wtedy dostałem taką wiadomość:

otrzymałem wstępną analizę sytuacji związanej z inwestycją Światłowodu - według pomiarów Pana budynek znajduje się za daleko od najbliższego sąsiedniego budynku, w którym jest instalacja (przy procesie dorejonizowania odległość ta nie może przekraczać 50 m).
 W związku z tym na chwilę obecną proces został odrzucony i może być wznowiony jeśli zmianie ulegną zasady dorejonizowywania adresów.


W międzyczasie jeszcze chodziłem po sąsiadach ponieważ byłem poinformowany, że będę musiał od nich uzyskać pozwolenie ponieważ światłowód przechodzi przez ich działki. Pozwolenia uzyskałem. Ale i tak finalnie okazało się, że tego światłowodu nie będę miał podłączonego co jest dla mnie jakimś żartem bo nie po to czekałem ponad pół roku, wykonywałem wiele telefonów, pisałem pisma aby się dowiedzieć, że się nie da...

I tutaj pytanie do Was, czy ktoś miał doświadczenia z taką sytuacją? Da się coś zrobić?

 

PS: Chodzi o miejscowość: Jabłonna w powiecie legionowskim

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232  sytuacja o tyle trudna, że ma jeden adres, czy ma małe czy duże a przypada jeden światłowód. Jeśli na mapie UKE widnieje info, że rejon jest realizowany z POPC, to umarł w butach. 1 adrws, jeden internet i to już dawno zaklepany w bazie adresów do podłączenia. Jeśli zaś inwestycja jest że środków własnych operatora, to da się dorejonizowac wyjaśni wszystko sytuację z literką a. To zrobisz pisząc poleconym wniosek o dorwjonizowanie z opisem sytuacji... Podaj ulicę, zerknie my co to za typ onwestycji, lub sam sprawdź.. 

Tu masz pełne info 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-%C5%9Awiat%C5%82... 

Jabłonnę  akurat znam i mam trochę technicznych znajomych... Moge podpytać


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232  na moje to "opiekuna" poniosła fantazja 😁

Nie wiem czy mu takie kombinacje przechodzą ale w tym konkretnym przypadku odpłyną.

Od samego początku były zerowe szanse na uruchomienie uslugi.

Mogło to się udać jakbyś mieszkał w tym samym budynku co brat (np biorąc pod uwagę że są wydzielone osobne lokale mieszkalne w budynku itp).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

Chodzi o ulicę Modlińską.

Jeżeli dzięki zmianie adresu mógłbym mieć tutaj światłowód to nawet byłbym w stanie to zrobić.

Jakbym zmienił adres to bym dostał nową nazwe ulicy - kardynała wyszyńskiego.

 

Załączam mapke z https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ chociaż jak wyszukuje swój numer to pokazuje tylko budynek brata.

 

mapka.png


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232 A jak podłączony jest brat? Kabel biegnie od ulicy Wyszyńskiego koło twojego domu wzdłuż drogi czy zasilony jest gdzieś z innej strony?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232  zmiana nazwy dla projektu POPC niewiele da, bo i nowy adres nie jest uwzględniony na liście projektu. Jedynie dorejonizowanie... Pytanie: czy ma Wyszyńskiego są słupy i kable FTTH? 

Skoro na mapie Twój dom jest bliżej głównej ulicy, mniemam, że u Ciebie nie będzie problemu z samym wykonaniem instalacji (jak sugeruje @PARANOJA , poszukaj najbliższego słupa z OPP - taki krzyżak do zapasu i skrzynka pośrodku). Jedynym problemem jest właśnie umieszczenie na liście adresów do podłączenia, a to jak piszesz, nie będzie proste. 

Może ze względu na odpis o tych 50m od OPP, koniecznych do dorejonizowana, może warto się zastanowić nad wykonaniem własnej instalacji w pobliże OPP


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232  zmiana adresu nic tu nie pomoże. 

U Ciebie siec wybudowana napowietrznie więc szukaj szukaj w bliskiej odległości od swojego domu słupa z punktem przyłączeniowym (też punkt może być ustawiony na ziemi a tylko zaciągnęli kable na slupy). Ktoś kumaty musiałby byc na miejscu i ocenić jaki zakres prac należy wykonać.

Jeżeli faktycznie puścił adres na dorejonizowanie i dali negatyw to nie podłączysz ftth.

Dziwna numeracja ta sama ulica ten sam nr budynku a różnica z wielkością liter. Ktoś kolejny miał fantazje nadając adresacjie. 

System w orange pewnie nie odróżnia dużych czy małych liter stąd całe to zamieszanie z tymi 6 miesiącami. 

"Opiekun" był na miejscu w terenie czy za biurkiem go spotkałeś? 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

Dlatego pytam jak brat jest podłączony bo jeśli od Wyszyńskiego to przecież kabel musiał lecieć obok domu @Marek3232 a do brata jest jeszcze dalej niż te 50m na które ktoś tam się powołał. To do brata opłacało im się ciągnąć kabel z OPP a do kolegi już nie opłaca się dorejonizować chodź siłą rzeczy jest bliżej OPP.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna


@Marek3232napisał(-a)

Chodzi o ulicę Modlińską.

Jeżeli dzięki zmianie adresu mógłbym mieć tutaj światłowód to nawet byłbym w stanie to zrobić.

Jakbym zmienił adres to bym dostał nową nazwe ulicy - kardynała wyszyńskiego.

...


Generalnie i niezależnie od opisanego przez Ciebie problemu to dobrze jest mieć swój własny adres. W tej chwili Twoja sytuacja jest taka, że właściwie nie masz swojego adresu. Wielkość liter w adresach jest jest ignorowana (jak widać) i efektywnie używacie z bratem jednego adresu. To się mści.

Na Twoim miejscu traktowałbym tę kwestię priorytetowo i niezależnie od ewentualnego wpływu na kwestię światłowodu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna


@j131napisał(-a)


Generalnie i niezależnie od opisanego przez Ciebie problemu to dobrze jest mieć swój własny adres. W tej chwili Twoja sytuacja jest taka, że właściwie nie masz swojego adresu. Wielkość liter w adresach jest jest ignorowana (jak widać) i efektywnie używacie z bratem jednego adresu. To się mści.

Na Twoim miejscu traktowałbym tę kwestię priorytetowo i niezależnie od ewentualnego wpływu na kwestię światłowodu.


@Marek3232 To prawda. Trzeba to uporządkować bo będziesz miał w przyszłości kolejne problemy. Nawet taki kurier będzie notorycznie przywoził paczki brata do Ciebie i na odwrót. W ogóle kto to wymyślił żeby było małe a i duże A? To jest oficjalnie przez urzędników nadane?