Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7645
  • 31

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna


@mardernapisał(-a)

W ogóle kto to wymyślił żeby było małe a i duże A?

Koder softu do ewidencji adresów w gminie Jabłonna.

Funboksy też tak mają z, nomen omen, adresami: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-0-nie-da-si%C4%99-usun%C4%85%C4%87-stale-ip/td-p...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

Zaktualizowałem mapkę gdzie zaznaczyłem skąd idzie światłowód do brata:

 

mapka.jpg

 

@marder kabel nie idzie przy głównej ulicy, tylko od tyłów - zaznaczyłem to na mapce powyżej kolorem czerwonym

 

@agat13 ok, zrobię tak jak piszesz, jutro jak będzie jasno to się przejdę po okolicy i sprawdzę gdzie tutaj są te słupy rozlokowane.

Z kim się mogę kontaktować w sprawie wykonania własnej instalacji w pobliże opp, w porozumieniu z orange czy jakimiś osobami zewnętrznymi?

 

@PARANOJA Opiekuna nie było na miejscu, wszystko było załatwiane mailowo/telefoniczne

 

Macie racje Panowie ze musze zmienić adres aby nie mieć takiego samego jak brat i niestety nie wiem dlaczego tak zostało to kiedyś rozwiązane, ale w poniedziałek wybieram się do gminy aby zacząć ten temat ogarniać bo sporo problemów się przez to robi, nawet jedzenie mi ostatnio przyjechało zimne bo zamiast do mnie to pojechali do brata 😉

 

Ja nawet jestem skłonny zapłacić za instalację z własnych pieniędzy, ponieważ do prowadzenia pod tym adresem działalności jest mi potrzebny szybki i stabilny internet, tylko jak w tym przypadku można zadziałać? Bo domyślam się, że skoro orange odrzucił mi ten wniosek to bezpłatnie tutaj pewnie nic nie ugram.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232  zaznacz OPP że slupem na mapie, podpowiemy... Najlepiej wszystkie w okolicy domu

Na googlach nie widać slupów w Twojej ulicy... Oznacz je kropkami w kolorze czerwonym, a te z OPP zielonym np


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232 Jeśli tak to sprzedawca dobrze Ci odpisał że jesteś za daleko. OPP zapewne znajduje się na ulicy koło Zakładu Kamieniarskiego. Pewnie trzeba ciągnąć kabel tą ulicą a następnie ul. Szkolną aż do Ciebie czyli jakieś 400m. Jak sam widzisz kawał drogi. Takie instalacje robi się w ramach trwających inwestycji. Teraz już nikt tego nie wykona bo raz że jest to nieopłacalne a dwa nie ma ludzi i środków na to. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

Przed chwilą byłem na ulicy gdzie jest światłowód, bo niestety w weekend byłem poza domem, ale nie wiem czy to co namierzyłem to skrzynka OPP.

 

@agat13  O to chodzi?

1640017800436.jpg

 

Jeżeli tak, to zgadza się to co napisał @marder - jedna z takich skrzynek jest tuż obok zakładu kamieniarskiego. Dwie takie skrzynki namierzyłem na sąsiedniej ulicy (zaznaczyłem zielone kropki).

 

mapka.png

 

A jeżeli nie to będę musiał za dnia namierzyć bo nie ma tam w ogóle oświetlenia.

 

Czy jeżeli orange nie chce mi tego podłączyć w ramach swoich inwestycji to jest szansa abym ja zapłacił za podłączenie mnie do światłowodu? Jeżeli tak to jakie mogą być przybliżone koszty takiej instalacji?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232  tak to co na zdjęciu na słupie to skrzynka OPP.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232  nikt nie określi ile by kosztowala własna nstalacja. Musiałbyś dokładnie określić skąd i dokąd. Poza tym zrobisz, a nie masz żadnej pewności czy będą honorować i podłączą. To jednak POPC. Ja sam zrobiłem taką instalacje dla innego operatora. Swoim kablem, w swojej rurze hdpe. I bezpłatnie, bo nie obciążono mnie za instalację. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Problem z dorejonizowaniem - Jabłonna

@Marek3232 To masz ok 300m. Chyba żeby postawić 1-2 słupy i pójść przez ten zakład i do Ciebie od strony łąki. To wtedy wyjdzie jakieś 120m, ale to nadal za dużo jak na dorejonizowanie o ile to prawda co piszą o tych 50 metrach. Jeśli to w ramach POPC jest budowane to obawiam się że partycypowanie w kosztach odpada. To są środki unijne a tam jest wszystko skrupulatnie rozliczane.