Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciągnięcie lini telefonicznej do domu z ulicy.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Przeciągnięcie lini telefonicznej do domu z ulicy.

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Szukam oferty (etykiety: internet domowy, telewizja) - Moderator Wiktor ◄

 

 Witam.

Niedługo będę mieszkała poza Warszawą a dokładnie w miejscowości Skuły na ulicy Dębowej. Jestem zainteresowana usługami Orange(Internet, telewizja i telefon stacjonarny). Jednakże w systemie pokazuje że dostępny jest tylko Internet LTE, którym z kolei nie jestem zainteresowana. Dziś dowiedziałam się w gminie że po całej ulicy na której będę mieszkała są kable TP SA, które z tego co wiem teraz należą do Orange. Pani na infolini wysłała mnie na numer pomocy technicznej jednakże nie będę rozmawiała z sztuczną inteligencja.

 

Moim pytaniem jest czy jest możliwość przedłużenie tego kabla około 20 metrów z ulicy do domu abym miała usługi stacjonarne.

 

Pozdrawiam.

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciągnięcie lini telefonicznej do domu z ulicy.

Poprzez infolinię lub salon sprzedawca może wysłać zlecenie na ręczny wywiad techniczny i wtedy okaże się czy można podłączyć usługi czy nie.

Wg danych UKE na tej ulic powinny być kable miedziane z opcją do 10 mega. Być może jeśli wiele osób już zrezygnowało z usług, linia uległa degradacji i nic się nie da.

Można zgłosić też chęć na światłowód tutaj https://oferty.orange.pl/internet/

Ale wg mnie najrealniej to mobilizować samorząd do zakładania światłowodów w Twojej okolicy.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przeciągnięcie lini telefonicznej do domu z ulicy.

Obawiam się, że jeżeli słupek telekomunikacyjny nie stoi przy Twojej posesji, to będzie brak możliwości technicznych. Jeżeli słupek oddalony jest o nawet te tylko 20 m to potrzebny będzie projekt, zgody itp. A to wszystko kosztuje, więc Orange raczej nie tknie tematu. Chyba, że światłowód, ale to już dla większej ilości chętnych.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Przeciągnięcie lini telefonicznej do domu z ulicy.

Bardzo dziekuję za wszelkie podpowiedzi. Wniosek jeden. Wciąż żyjemy w Średniowieczu. Gmina Żabia Wola oddalona od Janek 30 km. Trasa S8, i inne bajery, a Ja muszę zamówić internet mobilny. Dramat.

Nawet w Norwegii na wiosce pod górą, drewniana chatka oddalona od miasta kilometry miała światłowód.

 

projekt przyłącza oczywiście istnieje, ale pytanie kiedy doczekam się przyłącza do mojego domu ??? Pewnie minią następne stulecia.

 

Pozdrawiam wszystkich

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciągnięcie lini telefonicznej do domu z ulicy.

To poszukaj innych operatorów. Orange nie jest jedynym dostawcą. Rządzący nie chcieli by internet stacjonarny był podłączany dla każdego więc gdy się to nie opłaca to tego nie robi się.