Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążona stacja - Różan

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

@RobsonRZNskoro nadajnik ma zostać zmodernizowany do L2100 to taka drobna rada. Przeglądaj 25-26 każdego miesiąca mapę na btsearch i w wykazie UKE (co ważne!) sprawdź czy w pozwoleniu pojawiła się częstotliwość LTE2100. Jeśli się pojawi to znaczy, że na 99% modernizacja nadajnika w najbliższym czasie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

@benny_b tyle to ja wiem, chciałem dowiedzieć czegoś więcej, no przynajmniej wcześniej Emotikon: Szczęśliwy

Po za tym stacja, która dostanie pozwolenie na częstotliwość nie musi od razu fizycznie dostać tej częstotliwości. Znam kilka lokalizacji, które dostały pozwolenia L2100 ładnie kilka miesięcy temu, a fizycznie nie ma tej częstotliwość do tej pory. Już nie mówię tu o L2600 gdzie prawie wszystkie stacje dostały pozwolenie razem z L800. 

Więc pozwolenie, a rzeczywistość to dwie różne bajki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Bo nie rozróżniasz dwóch różnych spraw - dziś operatorzy biorą pozwolenia na wszystko, żeby potem nie musieć się bawić z ich dorabianiem jak okażą się potrzebne. To, że jakaś stacja dostała kiedyś tam pozwolenie na L800 i L2600 nie oznacza, że to drugie zostanie uruchomione. Inna sprawa, jeśli stacja już ma zarezerwowany komplet pasm (bez L2100) i nagle ono się tam pojawi - to oznacza jakiś planowany ruch na niej, bo gdyby operatorowi to L2100 nie było potrzebne to po prostu nie dobierałby specjalnie pozwolenia na to jedno pasmo. Tak można bardzo łatwo w dużych miastach rozróżnić kiedy mniej więcej i na jakim obszarze będą postępowały prace przy refarmingu.

Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Przeciążona stacja - Różan


@RobsonRZN napisał(-a)
1. Małki - gm. Rzewnie

 


W samych Małkach nadajnika  nie ma. W miejscowości Rzewnie jest nadajnik i planowana rozbudowa o LTE 2100 na początku drugiego kwartału tego roku.

 


@RobsonRZN napisał(-a)
2. Sieluń - gm. Młynarze

W tej miejscowości też nie ma. Natomiast najbliższy co jest w miejscowości Młynarze nie ma planowanej rozbudowy.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

@Wojciech dzięki za odpowiedz Emotikon: Szczęśliwy

Może to nie Małki, ale w bazie btsearch.pl jest tak opisany. 

Tak czy siak interesował mnie ten maszt. 

hosting

I tutaj następny w Sieluniu Emotikon: Szczęśliwy

hosting

 

@benny_b 

Możesz się zdziwić, ale dobrze rozumiem.

Mówiąc operatorzy masz raczej na myśli Orange i T-Mobile, którzy biorą pozwolenia mocno na zapas, czego nie mogę powiedzieć o pozostałej dwójce. 

Pozwolenia na L800 i L2600 w Orange i  T-Mobile były brane hurtem. Fizycznie raz wcześniej było L2600, a raz L800 i nie było tu jakieś reguły zależało to tylko od potrzeby.

Jeżeli chodzi o L2100 nie kwestionuję tego, że biorąc pozwolenie operator nie ma chęci nic zmieniać. Ale nie powiesz mi dostając pozwolenie 25-go dnia miesiąca w wykazie UKE jesteś na 100% pewny, że pasmo fizycznie pojawi się za miesiąc, lub dwa.

Pisałem, że znam lokalizacje gdzie stacje dostały pozwolenia na L2100 3-4 miesiące temu i jakoś do tej pory nic się nie zmieniło. 

A o to mi własnie chodziło. @Wojciech ma informacje o szczegółowych planach modernizacji sieci i On lepiej wie co kiedy będzie zmieniane, bo pozwolenie to i można sobie wziąć pół roku wcześniej Emotikon: Mrugający

 

Po za tym, czy wszystkie stacje muszą od razu być rozbudowywane o L2100?

Te dwie stacje, o które pytam są bardziej do pokrycia zasięgiem, niż do zwiększenia pojemności więc L1800 może wystarczyć w tym momencie i wtedy nie masz zmian w wykazie UKE, a zmiany na stacji są Emotikon: Mrugający


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Fioletowi też od razu biorą komplet - nie widziałem ostatnio stacji bez wszystkich pasm, które mogą być używane na danym terenie. Oczywiście mowa o pozwoleniach, bo istnieją np. takie U900 only.
Teraz jak istnieje stacja G/U900 to jak będą ją modernizowali to od razu wezmą komplet, razem z L2100, którego mogą nigdy nie wykorzystać, ale lepiej mieć i nie musieć bujać się potem dodatkowo z UKE kolejnym razem jakby chcieli coś robić.
Oczywiście masz na myśli, że jak stacje dostały pozwolenia na L2100 3-4 miesiące temu to miały na nich już działające L800 lub L2600? Bo jeśli nie miały tych pozwoleń to całkowicie inna sprawa.
W zasadzie w ramach NetWorkS! to jak któryś z operatorów bierze nowe pozwolenia to jest 99% szansa, że w ciągu tych dwóch miesięcy coś nowego się na niej pojawi - co to już inna sprawa, tak samo jak to czy zostanie udostępnione drugiemu operatorowi. Rzadko, w sprawdzanych przeze mnie przypadkach, trwało to dłużej a jak zaistniało to o dziwo dotyczyło Orange.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Tutaj masz rację i nie zauważyłem tego fioletowi od pewnego czasu biorą pozwolenie na wszystko. Ale jeszcze ponad rok temu brali tylko te częstotliwości co na pewno byłby uruchomione, czyli np. stacja w polu nie miała L2600 bo po co.

Tak, stacje dostały pozwolenie na L2100, było już działające L800 i L2600.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Chciałbym przedstawić bardzo ciekawą sprawę. Siedząc w domu od pewnego czasu, co raz częściej telefon zaczyna siedzieć w LTE i innych technologiach ze stacji w miejscowości Sadykierz, która jest oddalona od mojego miejsca zamieszkania w linii prostej trochę ponad 10 km.

Albo coś się zmieniło w konfiguracji sieci w moim rejonie, albo bardzo ładnie wpadam w propagacje z tamtej stacji Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 

hostinghosting


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciążona stacja - Różan

Uwzględnij fakt, że baza bts jest tworzona przez społeczność. Ja czasem będąc w Olsztynie łapie stację z Mławy bo ktoś coś źle wpisał.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Jestem tego świadomy. Też miałem podobne przypadki, że będąc gdzieś w Mazowieckim pokazywało mi miasto ze Śląskiego.

W tej sytuacji jest małe prawdopodobieństwo błędu, nie raz przejeżdżałem przy tej stacji i poziom sygnału sugerował, że wpis jest poprawy.