Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążona stacja - Różan

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Dzień dobry.

Chciałbym zaczerpnąć opinii na forum kogoś kompetentnego o prawidłowe działanie sieci Orange LTE w miejscowości Różan.

Od przynajmniej roku zgłaszam przeciążenie sieci LTE ze stacji Przemysłowa, dz. nr 880/1 w stronę miasta.

Niestety, każde zgłoszenie kończyło się tak samo, czyli "sieć mobilna nie gwarantuje żadnej prędkości, warunki atmosferyczne są przyczyną pogorszenia się transferów, itd.".

Sytuacja jest analogiczna każdego dnia w godzinach 19-21 to raczej nie są to przyczyny złych warunków atmosferycznych, a ewidentne przeciążenie sieci, która jest w tych godzinach nieużywalna.

Pozwoliłem sobie zrobić kilka testów z wynikami poniżej.

Test robiony był z odległości około 1,5 km z bezpośrednią widocznością anten z którego jednoznacznie wynika, że przeciążenie pasma LTE800 jest ewidentne i  niestety jest to jedyne pasmo LTE na tej stacji.

Niestety po kilku zgłoszeniach nie widać chęci poprawy tej sytuacji. 

Jeżeli, ktoś z forum uważa, że coś robię źle, lub nie mam racji w tej sytuacji zapraszam do dyskusji. 

 
hostinghostinghosting

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Przeciążona stacja - Różan

Dzięki. Sprawdziłem i rzeczywiście mogą być trudności które opisujesz. Jest to ze względu na dużą ilość osób korzystających. Natomiast jest planowana rozbudowa tego nadajnika o nowe częstotliwości w LTE. Ma to być w pierwszej połowie drugiego kwartału tego roku. Ze względu na fakt, że są to skomplikowane prace, planowany termin uruchomienia może ulec zmianie. Pojawić się ma LTE w częstotliwości 1800 i 2100MHz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciążona stacja - Różan

Sytuacja wygląda na przeciążenie stacji. Czy u Ciebie są dostępne wszystkie częstotliwości, pełna agregacja? pytałeś o jakieś plany rozbudowy czy nic?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Tak jak pisałem w pierwszym poście. Jest tylko dostępne LTE800 i nic po za tym, UMTS również jest przeciążony więc nie ma alternatywy.

Jakis czas temu pytałem się o rozbudowę stacji o nowe pasma i niestety dostałem odpowiedź negatywną.

 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Przeciążona stacja - Różan

Chodzi o nadajnik znajdujący się mniej więcej gdzieś jak ta niebieska pinezka poniżej?

 

roz.png


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

@Wojciech tak zgadza się

 

hosting


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Przeciążona stacja - Różan

Dzięki. Sprawdziłem i rzeczywiście mogą być trudności które opisujesz. Jest to ze względu na dużą ilość osób korzystających. Natomiast jest planowana rozbudowa tego nadajnika o nowe częstotliwości w LTE. Ma to być w pierwszej połowie drugiego kwartału tego roku. Ze względu na fakt, że są to skomplikowane prace, planowany termin uruchomienia może ulec zmianie. Pojawić się ma LTE w częstotliwości 1800 i 2100MHz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciążona stacja - Różan

"w pierwszej połowie drugiego kwartału tego roku" - czyli marzec i kwiecień plus minus? 🙂

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Przeciążona stacja - Różan

Raczej kwiecień.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Czyli lekko licząc 2 miesiące męki, ale zawsze jakiś termin został podany, który później można weryfikować.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Przeciążona stacja - Różan

Korzystając jeszcze z okazji chciałbym zapytać się o sąsiadujące stacje. 

Czy też można liczyć na rozbudowę w najbliższym czasie, czy są jakieś plany? 

 

1. Małki - gm. Rzewnie

2. Sieluń - gm. Młynarze