Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążenia a 5G

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1462
  • 3

Przeciążenia a 5G

@tolek czy to na sprzecie Ericssona juz w 5G SA ? Bo przeciez niedawno portale podaly nawet, ze Ericsson w ES rozbujal testowo siec 6G ...juz 6G i chyba Telefonica O2 i Orange Espana maja od Ericssona czesc ichniego 5G SA ? Jaki zasob pasma radiowego ? Czy to nie aby demonstrator technologii?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2690
  • 22

Przeciążenia a 5G

Jaką teoretycznie szybkość można uzyskać na 5G w Orange ?

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2592
  • 10722
  • 95

Przeciążenia a 5G

@Zeusek  internet bezprzewodowy LTE pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 300 Mb/s (a z agregacją pasm  4G LTE do 600Mb/s), ale średnie prędkości zwykle zbliżone są do 20-30 Mb/s ze względu na różne czynniki, takie jak np.: ukształtowanie terenu, zabudowa, liczba osób korzystających z danej stacji bazowej czy możliwości smartfona lub routera. Sieć 5G może zapewnić nawet 10-krotnie szybsze przesyłanie danych. Maksymalne prędkości transferu będą wynosić teoretycznie nawet  20 Gb/s. Natomiast na chwilę obecną w jest to 731 Mb/s.

W linku na stronie Orange masz więcej informacji:  

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/internet-domowy-4g-a-5g-najwazniejsze-roznice/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2690
  • 22

Przeciążenia a 5G

Ciekawe, czyli teoretycznie mając router np. OPPO 5G CPE T1a mogę uzyskać 4G+5G 1Gb/s.
Nadajnik z którego korzystam posiada wszystkie pasma 4G+5G.

Kusząca jest taka szybkość 😉

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1462
  • 3

Przeciążenia a 5G

ale to tylko od konfiguracji sieci zalezy. Pytanie, czy operartor przewidzial takowe predkosci dla zwyklych userow - w CH wieksze predkosci ma biznes, zwykli userzy maja ograniczone best effort i nawet poloficjalnie mowi sie o trzymaniu rezerw dla klientow biznesowych - algorytmy przytna transfer dla zwyklych jesli potrzebuje tego klient biznesowy.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2690
  • 22

Przeciążenia a 5G

Taka ciekawostka że być może 5G się zapycha powoli.
https://www.tabletowo.pl/internet-5g-predkosc-ranking-luty-2023-roku/

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 7103
  • 52

Przeciążenia a 5G

Tymczasem z amerykańskiego rynku speedtest 5G:

tolek_0-1678364004915.jpeg

źródło

Przy czym należy wspomnień że prędkości czy zapychanie w 5G w PL to nie wina naszych operatorów ale niestety rządu - brak aukcji 5G więc nie ma rozdysponowanego pasma. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1462
  • 3

Przeciążenia a 5G

ale jak ma byc inaczej skoro obecne 5G to proteza - kompromis z 4G i DSS na 2100...

Jak nie bedzie 3800Mhz to bedzie tak sobie, zwlaszcza ze bloki nierowne i maja swoje ograniczenia.

 

Fajnie bedzie i tak dopiero w 5G SA.

 

Co do speedtestu powyzej - ciekawy jestem ilu bylo userow w komorce wtedy z aktywnym downloadem.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2690
  • 22

Przeciążenia a 5G

Włożyłem do routera 5G kartę z Play (Orange nie dociera do mnie) i lekko się zawiodłem... choć nie powinienem bo było to do przewidzenia.
4G i 5G mają bardzo zbliżone osiągi czyli 100Mb.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13772
  • 56639
  • 672

Przeciążenia a 5G

@Zeusek bo 5G to tak naprawdę 4G tylko +1..z tym, że ten plus powinien nam zasłonić minus, że to dalej to to samo pasmo częstotliwości, tyle, że wydzielone 🙂

Jedyny zysk, że może mniej obciążone...