Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z 5G - ZTE 801A


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Problem z 5G - ZTE 801A

Hej,

 

Gdzieś od okolic kwietnia/maja mam problem z siecią 5G w routerze. 

Internet jest, a po pewnym czasie trzeba go restartować bo nagle traci cały download. Przy czym takich restartów trzeba wykonać średnio 3-4 dziennie. To też nie jest zasada bo bywają dni gdzie przez cały dzień nie ma restartu, a i takie że restartuje go po 5 minutach.

W telefonie 5G działa bez zarzutu.

Karta SIM była wymieniana, router był oddawany na gwarancji - nic nie wykryto.

Bujam się ze zgłoszeniami awarii, których analiza miała trwać do 48h, a trwała 2 tygodnie. Teraz jest kolejna analiza, która trwa ponad 48h. Przy pierwszej dostałem info, że potrzebuje zamontować zewnętrzną antenę 4G. Nie wiem jaki w tym sens przy 5G.

Polecono mi również przejście na internet LTE w routerze i rzeczywiście, tu internet śmiga bez problemów, ale nie po to płacę za 5G, aby siedzieć na 4G.

 

Czy ktoś miał podobny problem? 

Znalazlem tylko jedną opinię z tym problemem na portalu porównującym produkty, a tak nigdzie nie mogę zlokalizować takiego problemu. Do tego każdy zachwala produkty ZTE. Sam już nie wiem czy to wina routera, jego konfiguracji czy rzeczywiście sieci 5G.

 

________________
* Przeniosłem z działu O społeczności – moderator Michał

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13507
  • 55240
  • 659

Problem z 5G - ZTE 801A

@Munio28  przede wszystkim sprawdź czy jesteś w zasięgu rzeczywistego 5G na 3600 w paśmie C.

Jeśli tak, to sprawdź odległość od nadajnika.Max to 500-600m

Jeśli nie, to przełącz się ma LTE, bo transfer jest porównywalny do 5G w protezie jaką jest 5G na 2100. 

Sprawdź jaką ma agregację pasm modem i jaką świadczy nadajnik. Przeanalizuj, a później wnioskuj....

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18805
  • 53877
  • 739

Problem z 5G - ZTE 801A

@Munio28 najpierw to potrzebna jest informacja, czy korzystasz z 5G w paśmie C, czyli na częstotliwości 3600 MHz, czy masz 5G na częstotliwości 2100 MHz do podziału z LTE.

Opisana przez Ciebie sytuacja świadczy, że najprawdopodobniej jesteś na granicy zasięgu 5G. Jak daleko masz do nadajnika? Router stoi przy oknie skierowany na nadajnik, czy gdzieś wewnątrz domu?

Obecnie antena do 4G wystarczy, aby na niej odbierać sygnał z nadajnika 5G, na pewno poprawi to zasięg i siłę sygnału w routerze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 571
  • 1399
  • 3

Problem z 5G - ZTE 801A

Firmware Routera aktualne ?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 593
  • 2196
  • 20

Problem z 5G - ZTE 801A

@Munio28 

ZTE 801A jest na X55 czyli nie agreguje 5G.

Zaznacz w opcjach jedno pasmo 5G i obserwuj czy się polepszy. Jak wnioskuje masz Orange, zostaw tylko N78 bo N1 i tak nic nie daje. Nadajnik może przechodzić modernizacje.

Jeżeli to sprawdzasz po wi-fi 5GHz to zmień szerokość pasma na 80Mhz.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Problem z 5G - ZTE 801A

Odpowiadając na pytania:

1. Nadajnik mam niecałe 500 m od routera, router stoi w domu wewnątrz, ale przy oknie, skierowany w stronę nadajnika. Czy polecacie jakieś anteny, które są sprawdzone?

2. Firmware aktualne

3. Wykluczyłem pozostałe pasma prócz 78, będę obserwował przez najbliższe dni