Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

Porównałem dzisiejszą mapę zagrożeń w tv z komunikatem otrzymanym na telefon. Chyba na oba numery w Dual SIM, bo dotarły w odstępie minutowym. Tylko jak praktycznie dostosować się w trakcie przemieszczania, gdy komunikat był z lokalizacji BTS-a w punkcie A, a np.300 km dalej to zagrożenie też wystąpi. Zakładam, że o innych terenach objętych komunikatem nic nie wiem. Chyba nie będą co jakiś czas wysyłać to samo na już raz otrzymaną wiadomość w początkowym punkcie podróży? W alercie nie było ani słowa o rejonie zagrożeń, więc szok może być. Unikaj otwartych przestrzeni, to końcowe zdanie ostrzeżenia.

 

______________

* Wpis edytowany, przeniesiony do odpowiedniej kategorii + poprawiono etykiety - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

@Anonim dlatego polecam aplikacje RSO.

Screenshot_20200223_210658_com.android.vending.jpg

Wybieramy wojewodztwo ktore nas interesuje, rodzaj informacji jakie chcemy otrzymac (pogoda, info drogowe, stany wod) wiele opcji i informacji. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

@Anonim ostatnie alerty otrzymałem chyba w wakacje w tamtym roku. Już dawno nic nie otrzymywałem, a ostrzeżenia w radiu co jakiś czas się pojawjają.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

Mam obecnie aktywne numery telefonów z UK i Czech. Jak przychodziły alerty, to częściej na zagraniczne numery niż na nasze krajowe, bądź wcale.

SMS z alertem przychodził z numeru:

+48 885 886 616. Po wybraniu połączenia pod ten numer dostaję komunikat z automatu w języku angielskim.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

Przekaż uwagi do RCB https://rcb.gov.pl/alertrcb/
Operatorzy nie mają wpływu na treść smsów.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

@Anonim dlatego polecam aplikacje RSO.

Screenshot_20200223_210658_com.android.vending.jpg

Wybieramy wojewodztwo ktore nas interesuje, rodzaj informacji jakie chcemy otrzymac (pogoda, info drogowe, stany wod) wiele opcji i informacji. 

Anonim

Nie dotyczy

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

@byczyn_86 , super sprawa. Skonfigurowałem i komunikat jest bardziej szczegółowy. Przepraszam więc @Piotrekk85 .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

RSO a alerty RCB to dwie różne i niezależne sprawy. Alertów RCB nie można konfigurować.
Anonim

Nie dotyczy

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

@Piotrekk85 , skoro więc operator jest oszczędny w słowach komunikatu czy ostrzeżenia, a one wychodzą najpierw z IMiGW do RCB, a także do WCZK przy wojewodzie, to aplikacja RSO spełnia szerszą rolę. Jest bardziej szczegółowa w przekazie niż komunikat z RCB odebrany przez operatora. Ciekawe, jak inni operatorzy do tego podchodzą? Sądzę, że treść musi być zawarta w ramach jednego smsa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

Operatorzy wykonują obowiązki ustawowe i tyle. W zeszłym roku Orange dodatkowo ostrzegał przed burzami by wyłączyć sprzęty elektryczne ale to chciał chyba sam zaoszczędzić na ich wymianie.

Anonim

Nie dotyczy

Praktyczne zastosowanie alertu RCB

Dlatego z praktycznego punktu widzenia, osoba będąca w podróży, prędzej się dowie szczegółów z aplikacji. Ten alert RCB sms-em pobudzi jedynie moją wyobraźnię.