Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

To przeczytaj wpis Artura. Nie wszystkie plany i informacje są dostępne publicznie. Też nikt nie ma takich środków by zainwestować wszędzie od razu.

A ten światłowód w Twoim mieście jest własnością Orange, innych operatorów, gminy?

 

To może pomysł warto zgłosić w dziale "Pomysły". Choć większej skuteczności nie będzie. Bo naprawdę jest bardzo wiele oczekujących na światłowód.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

światłowód jest orange podpisane porozumienie z miastem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

A na stronach BIP miasta nie ma szczegółów o które ulice/dzielnice chodzi?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@Piotrekk85proszę Cię przeczytaj mój post ten w którym opisuję sytuację ze zrozumieniem i nie pisz że nie wszędzie od razu i że nikt nie ma takich środków bo ktoś będzie musiał tę pracę wykonać i ktoś koszty poniesie.

Nie obrażaj się bo nie mam zamiaru się z nikim sprzeczać, ale nie lubię odpowiedzi zbywających i zgodnych z regułką, które można usłyszeć na infolinii.

Pytanie dotyczyło nowych układania nowych ciągów teletechnicznych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

Ale to inna pula środków na inwestycję, a inne na doraźne utrzymanie. Ponadto wymaga to też modernizacji central, węzłów i innych elementów infrastruktury. Druga kwestia to pozwolenia administracyjne - tu też może jakiś właściciel gruntu się nie zgadza a utrzymanie to inna kwestia.

Jeśli wg Ciebie, nie opłaca się naprawiać łącz miedzianych wcale, to ludzie mają pozostać bez usług? Wymiana kabla miedziowego jest trochę tańsza niż konieczność większych prac.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

cyt:

Ostatnio na mojej ulicy spotkałam techników z partnerskiej firmy Orange dłubiących coś w studni zasilającej całą ulicę. Ucieszył mnie ten widok, gdyż jakiś czas temu zrobiliśmy własną ankietą dot. przyłączenia światłowodu i było duże zainteresowanie. Moja radość nie trwała zbyt długą, z informacji jakie udało mi się uzyskać wynikało, że w związku z budową nowego budynku przy tej ulicy, Orange najprawdopodobniej będzie przenosić kanalizację teletechniczną zasilającą ową studnię. Jeszcze większym moim zdziwieniem była informacja na pyt. o światłowód ? odp. " Paaani my będziemy przełączać/przepinać, układać nową ale w miedzi, na światłowód to trzeba projekty".

Mówię, może warto by Panowie poinformowali kogoś decyzyjnego żeby za jedną robotą ułożyć światłowód

odp. "nooo, musi pani zgłosić to w salonie" . Sprawa zgłoszona już ładnych parę miesięcy temu i cisza."

@Piotrekk85do nowego budynku też dociągną miedż? Chyba nie.

P.S. @Piotrekk85 gratulacje wygrania rankingu miesiąca. Zdjęcie na stronę główną też fajne.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@wmarlen: na początek uszanuj zasady netykiety i nie zmieniaj swoich wypowiedzi merytorycznie, kiedy ktoś inny napisał później.

Szanuję Twoje zdanie. Ale może warto poznać szczegóły jak się planuje inwestycje (Orange tych danych nie udostępnia - co pisał @Artur wcześniej).

Orange nie ma na dziś takich pieniędzy by w rok wszystkich okablować światłowodem. Robione jest to stopniowo - dopiero wg planów w 2020 ma być 1/3 Polski okablowana.

Planowanie musi uwzględniać bardzo wiele czynników:
1) zainteresowanie
2) konkretne zainteresowanie - bo nawet jeśli ktoś jest zainteresowany to zazwyczaj ma lojalkę gdzieś indziej, też wpływa na to tzw. lojalizacja klientów (czyli jeśli w okolicy jest sporo osób mających usług stacjonarne lub komórkowe i kiedy kończą im się umowy)
3) sprawy administracyjne, pozwolenia, dostęp do gruntów czy kanalizacji, opłaty za zajęcia pasa drogowego, uregulowanie własnościowe infrastruktury
4) prognozy demograficzne, plany budowlane, miejscowe plany zagosp. przestrzennego, planowane inwestycje drogowe
5) popyt na rynku hurtowym
6) regulacje UKE
7) kryteria społeczne np. okolice szkół do których internet podłącza Orange mają szybciej światło w niektórych lokalizacjach
😎 możliwość dofinansowania zewnętrznego np. projekty unijne
9) istnienie bądź nie konkurencji i ceny jakie oferuje
10) segment: czy to rynek masowy (dla osób prywatnych), SOHO, SME itd
11) termin zwrotu wydatków
12) inne

 

@Kierus57: jeśli koszta są niewielkie, to ciągną miedź.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

dziękuję za odpowiedzi,  życzę miłego weekendu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@Piotrekk85jeszcze niedawno mówiłeś,że od miedzi odchodzą.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

Jeśli oczekujecie jakiś konkretów w zakresie wsparcia od zespołu NO albo coś na Nasz Orange miałoby powstać, zachęcam do zgłoszenia pomysłu https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly (może jakieś rozwiązanie "w-pół-drogi" powstanie).

@Kierus57: odchodzą, to nie znaczy, że całkowicie rezygnują. Jeśli budowany jest nowy blok a developerowi zależy by mieć jakiś internet stacjonarny, a nie ma innej konkurencji, to kładą miedź. Bo można mieszkania szybciej czy drożej sprzedać, z drugiej strony to względnie łatwa sprzedaż dla Orange. Mam tylko nadzieję, że zmodernizowany węzeł uchroni resztę przed przeciążeniami.