Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięty dom POPC2


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Pominięty dom POPC2

Witam, w grudniu 2021 roku na mojej ulicy zakładali światłowód w ramach POPC2 i tak się złożyło że jako mój dom jest na ulicy ostatni to uznali że mnie nie podłączą. Podłączyli całą ulice, jakieś 40 domów jednorodzinnych a zostawili tylko ostatni. Światłowód leci po słupach a pierwszy słup do którego nie został podciągnięty światłowód jest naprzeciwko mojego domu. Po tych samych słupach idzie miedziak 10mb od orange z którego kiedyś korzystałem więc raczej możliwość podciągnięcia światłowodu dalej była. Oczywiście na infolinii słyszę tylko nie ma możliwości podłączenia. Co robić w takiej sytuacji? jak najlepiej się z nimi kontaktować? I czy jest wgl. szansa że pociągną światłowód o jeden słup dalej(45m) do tylko jednego domu

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5439
  • 17952
  • 186

Pominięty dom POPC2

O pominięciu i innych problemach z przyłączeniem było tu już dużo tematów. Należy sprawdzić w dokumentach czy Twój adres formalnie istnieje poczynając od urzędu gminy / miasta i innych powodach nie uwzględnienia tego domu w planach inwestycyjnych. W ostateczności często doradzano tzw. dorejonizowanie. Trzeba zwracać się o to do firmy na której rzecz ta inwestycja jest budowana. Tylko czy już nie jest za późno?

 

Uzupełnienie. O procesie wyznaczania adresów do inwestycji w ramach POPC przeczytasz w dokumencie UKE pobiera się PDF.

 

Anonim

Nie dotyczy

Pominięty dom POPC2

@Wielo a nie masz może nowo wybudowanego domu? 

 

Tu masz formy kontaktu z Orange:

 

https://www.orange.pl/m-contact.phtml


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5439
  • 17952
  • 186

Pominięty dom POPC2

@Anonim  o to mi właśnie chodziło, czy adres istnieje...

 

W bazie listy projektów sprawdź jak to jest z inwestycją tam gdzie mieszkasz: https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/o-programie/projekty/lista-beneficjentow/

 

Na Nasz Orange jest też Baza Wiedzy o inwestycjach POPC - poczytaj:: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedzi/ta-p/285529


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Pominięty dom POPC2

Właśnie dostałem odpowiedź od zespołu POPC który napisał że mój adres był w puli adresów lecz beneficjent może wymienić 15% adresów na inne no i pech chciał że to był mój adres.

To teraz kwestia czy są szanse że orange przeciągnie światłowód na kolejny słup tylko do jednego domu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5439
  • 17952
  • 186

Pominięty dom POPC2

Jeżeli inwestycja jest robiona przez Orange, to odsyłam do Bazy Wiedzy, którą podałem w poprzednim poście. Natomiast gdy inna firma jest beneficjentem POPC, to musisz szukać kontaktu do niej. Przypominam też o "dorejonizowaniu".  

 

Wyjaśnienie - uzupełnienie. Na forum praktycznie nie udzielają się pracownicy Orange. Poza Zespołem Nasz Orange, oraz organizowanymi od czasu do czasu "maratonami" pytań na uzgodniony temat, zwanymi AMA - gdzie zaproszeni specjaliści odpowiadają na pytania użytkowników. Co prawda kilkoro użytkowników ma oznaczenie "pracuję w Orange", ale nie realizują tu swoich obowiązków zawodowych. Na pewno nie udzielają informacji co do planów inwestycyjnych ani nie rozwiązują publicznie problemów, które można zgłaszać jako reklamacja itp.

Generalnie forum działa na zasadzie samopomocy, czyli użytkownicy, w większości klienci Orange, pomagają innym użytkownikom rozwiązać jakiś problem, bazując na swojej wiedzy, doświadczeniu, albo tym co znajdą w Internecie. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Pominięty dom POPC2

@Wielo Pytanie dlaczego Cię pominęli? Twój dom stoi gdzieś w głębi drogi dalej niż reszta domów? Może nie ma już tam słupów? Wydaje się to dziwne żeby zrobić wszystkie domy a ostatni zostawić. Musi być jakaś przyczyna 🤔