Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2092
  • 10075
  • 83

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@marder Na całe szczęście ma możliwość restartu i FB i ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14034
  • 57733
  • 697

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek Czyli od piwnicy do mieszkania był ułożony kabel ethetnet, a nie tylko koncenrtyczny...

ONT na dole, po tych urządzeniach transmisja do lokalu...Tylko zastanawia mnie fakt, że nie ma wiedzy ogólnej o zastosowaniu tego typu urządzeń przy alternatywie dla FTTH.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6085
  • 24889
  • 210

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek 

Czyli masz ONT gdzieś poza swoim zasięgiem, a w mieszkaniu zasilanie do niego puszczone tym samym kablem eternetowym co sygnał. Do tego możesz nawet własny ruter podłaczyć, jeśli by ci taka fantazja przyszła (zamiast FB6). Co do możliwości technicznych, to jeśli kabel od ONT do rutera trzyma kategorię, to będzie cały czas tak jak zmierzyłeś. To bardzo prawdopodobne. Pełnego 1Gbps nie da się na tym zestawie wyciągnąć, bo na połączeniu ONT-FB6 odrobinę z tego się traci - dlatego Orange nie chce zawierać umów na 1Gbps jeśli jest ONT. Masz pod wieloma względami wyjątkową sytuację.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 42
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

Dobra chyba ostatni post co do działania internetu.

O dziwo pingi nie są najgorsze.

 

Battlefield 1 tryb operacje, serwery niemieckie[bo te są tylko w europie]  ping 30-40

Left4dead2 tryb kontra losowo, ping ~45 [nie wiem gdzie serwery są]

Csgo losowo tryb wyscig zbrojeń ping 10-15 [nie wiem gdzie serwery są]

Steam pobiera max 600Mbit no ale to steam. Chociaż może mi dysk HDD umiera 😞

Na google drive pliki uploadują się z prędkością 80-90 Mbit/s

Na kanał telegrama pliki lecą po 250-300 Mbit, ale spada co jakis czas prędkość i wyskakuje komunikat, że "ograniczona prędkość wysyłania" i żebym premium kupił.

 

Większość czasu trzyma prędkość downloadu 850-930 i uploadu 250-300 wg speedtest pl

W sumie jak narazie nie mam na co narzekać.Chyba, że mi pakiet zmniejszą, bo teoretycznie niby nie można na tych kablach takiej prędkości, a jednak działa.

 

 

Tylko szkoda, że te serwery youtube są jakie są i można wysyłać maksymalnie z prędkością 60 Mbit, czasami skacze do 100 Mbit.

 

Tak samo google drive max upload to okolo 60-80.

Tak samo z streamem na youtube, obs wyskakuje info ze max 51 Mbit moge uzyc.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2253
  • 12580
  • 58

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek to skargę do Google wystosuj czy innego serwisu 😉

Też tak mam, może jakby płatnie było, to by tak mocno nie przycinali.

Ping 30/ 40 nie jest zły, jeśli jest stabilny.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10019
  • 52

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?


@Samotnicknapisał(-a)

@marder Na całe szczęście ma możliwość restartu i FB i ONT.


Problem w tym że gdyby mu podłączyli jak w książce pisze to by miał tylko jedno urządzenie i tylko jeden punkt który może się zawiesić czy uszkodzić. Teraz ma tych urządzeń 3 słownie: trzy 😃


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 42
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@marder @j131 @agat13 

 

 

A ja do tego tp-link injector mogę swoje urządzenie podlaczyc zamiast tego funbox6?

Nie żebym chciał podłączać, bo mi szkoda kasy i mi to niepotrzebne, ale tylko tak z ciekawości się pytam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14034
  • 57733
  • 697

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek Tak, Z obsługą VLAN-ów


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2092
  • 10075
  • 83

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek I PPPoE. Możesz poszukać routera, który zapewni Ci mniejszy bufferbloat - https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Problem-z-bufferbloat/td-p/392683


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 42
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@Samotnick
@agat13
@marder

 

 

Eh. Ja pierdziele.

Przyszla dzisiaj umowa. Na umowie 600/100 a nie 1000/300.

 

Technik jak był i montowal jakis czas temu to dzwonil na infolinie zeby zmniejszyc prędkość, bo podobno tyle nie uciągnie.

 

My to tak zrozumielismy ze na umowie bedzie 600/100, a w rzeczywistosci będzie 1000/300, bo teoretycznie niby taka instalacja takiej prędkości nie uciągnie.

 

 

Ale jak technik poszedl to ja codziennie testowalem prędkość i bylo 1000/300 rano, po poludniu, wieczorem, przez kilka dni. Więc parametry trzymało ... to czemu zmniejszyli umowe do 600/100.

 

Tata dzisiaj podpisal umowe ktora przyszla kurierem i kilka minut po podpisaniu umowy predkosc spadla do 600/100.

 

Będę musial isc jutro do salonu. Nie byl to swiatlowod do domu, ale działał xD To po co grzebali ;/