Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie swiatłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie swiatłowodu

Witam, chciałbym się zapytać czy zostanę podłączony do sieci światłowodowej w mojej miejscowości, mieszkam na działce, na której stoją dwa domy. Jeden jest już gotowy do podłączenia sieci, natomiast mój jest kompletnie pominięty choć dzieli nas odległość tylko 5m. Dodałbym jeszcze, że kontaktowałem się z Nexerą i z Orange. Nexera odpisała, żeby skontaktować się z operatorem detalicznym, a następnie oni przekażą informacje Nexerze chęć podłączenia sieci. Skontaktowałem się z Orange i powiedzieli tylko, żebym wypełnił formularz na ich stronie, że jestem zainteresowany podłączeniem sieci światłowodowej. Czy mógłbym jeszcze coś zrobić w tej sprawie, żeby zostać podłączonym do sieci czy tylko czekać ???

 

 

_____________________

*Przeniesienie tematu z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Podłączenie swiatłowodu

@krzysiek221  i do d podłączą, a o ten po lewej albo wnioskuj, albo się dogadaj o zmianę adresu  przez beneficjenta 

Albo o dorejonizowanie  z wniosku Orange. Legalnie bez tego dopisania adresu bez domku Nexery Orange nie założy usługi, bo nie ma go w bazie wykonanych przyłączy przez Nexerę 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Podłączenie swiatłowodu

@krzysiek221 Odpowiedzieli w wielkim uproszczeniu...

Według mnie i naszego doświadczenia musisz napisać do Skierniewic na adres korespondencyjny Orange o "dorejonizowanie" Twojego adresu. Jest szansa, że trafi to do działu, który współpracuje z Operatorami Alternatywnymi (czytaj: Nexera) i wystąpią oni z wnioskiem do beneficjenta POPC na tym terenie (czytaj: Nexera) o dobudowę przyłącza do Twojego adresu.

Zaznaczam, że wedle regulaminu projektu POPC i sama Nexera może dorejonizować (np wymienić adres w projekcie, który nie będzie chciał przyłącza na Twój - ma 15% adresów do możliwości podmiany na inne)

Napisz i do Nexery o "dorejonizowanie" jako jeden z elementów POPC, ale wątpię, aby to sami zrobili, bez gwarancji, że inny Operator coś podłączy.

Adres do korespondencji. 

Orange Polska S.A.

ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Opisz sprawę rzeczowo dołączając mapki i odpowiedź Nexery o zagwarantowaniu budowy przyłącza na wniosek Orange, może to pomoże


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie swiatłowodu

A może byłaby możliwość podłączenia światłowodu do mojego domu zamiast drugiego, który jest zaznaczony jako gotowy i jest oddalony 5m dalej od mojego i są na tej samej działce ? Dla mnie taki wybór byłby najlepszy, a że w tym domu mieszkają moi rodzice, którzy nie chcą światłowodu, bo już mają internet z orange na kartę, który im wystarcza do sprawdzania poczty raz na jakiś czas, też są chętni do tego typu rozwiązania sprawy. Ale nie wiem z kim się skontaktować, aby dopiąć zakończenia sprawy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Podłączenie swiatłowodu

@krzysiek221  czy sdres administracyjny jest taki sam? Jeśli tak, to tak z głowy 

Wskazujesz budynek i tyle. Czy to będzie jeden czy drugi, to tyło determinuje dostarczenie przylacza. Ciekawe jak mają w projekcie i jakie to przyłącze. Ziemne czy napowietrzne?

Zawsze m9zesz zapytać wykonawcy 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie swiatłowodu

Adres jest taki sam, więc muszę iść osobiście do orange powiedzieć żeby podłączyli pod adres 44D zamiast 44C i normalnie powinni podłączyć tak ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Podłączenie swiatłowodu


@krzysiek221napisał(-a)

Adres jest taki sam, więc muszę iść osobiście do orange powiedzieć żeby podłączyli pod adres 44D zamiast 44C i normalnie powinni podłączyć tak ?


Nigdzie nie musisz chodzić. Zamawiasz usługę, przyjeżdża ekipa i instaluje tam gdzie im wskażesz. Jeśli faktycznie w systemie jest to ten sam adres.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie swiatłowodu

No nie wiem najpierw musi przyjechać nexera żeby podciągnełą kabel z słupa, a raczej nie przyciągnął go do domu którego teoretycznie nie ma w projekcie na ich stronie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Podłączenie swiatłowodu

@krzysiek221  oczywiście.  44c to nie  to samo co 44d 

Jeśli w projekcie jest tylko 44, to naprawdę żaden problem  jeśli zaś mają konkretnie wymieniona literę  budynku, to gorzej. 

Powiem tak: spotkałem się z przypadkiem, gdzie był tylko numer i podłączyli w domu  który był najbliżej i się pierwszy zgłosił. Musisz, więc to ustalić  z Nexerą,  bo to jest ważne według projektu i listy przekazanej do popc 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie swiatłowodu

Na mapce Nexery wygląda to w następujący sposób.


Zrzut ekranu 2022-08-31 173616.png

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie swiatłowodu

Na mapie POPC jest tylko wpisany numer 44, a już na mapie Nexery z literką C.