Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie nowego budynku do sieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Podłączenie nowego budynku do sieci

Dzień Dobry. Piszę z nadzieją, że może ktoś zetknął się z takim problemem i doradzi jak to rozwiązać. Jestem klientem Orange (kiedyś Tepsy) kilkadziesiąt lat. Korzystam z Neostrady. Mieszkam w budynku pod numerem 21, ale w tym roku przeprowadzę się pod numer 25. Niestety ostatni budynek, do którego Tepsa doprowadziła linię to dom pod numerem 23. Przy czym ten ostatni słup to prywatna własność i stoi na działce, nie na ulicy. Podłączenie budynku 25 to kwestia pociągnięcia 20 metrów kabla. Ale w salonie Orange powiedzieli, że tego nie zrobią, bo nie inwestują w "stare technologie". Zapytałem, czy mogę sam opłacić te 20 metrów kabla. Nie, bo nie... Normalnie pies ogrodnika. Nie chcę polegać na decyzji jednego pracownika z przypadkowego salonu. Jest jakaś instancja, do której można się zwrócić? Dodam, że światłowód obiecują  mi już od kilku lat. Według najnowszej prognozy będzie za dwa lata. Jeśli, to kluczowe słowo, ktoś im go sfinansuje (domyślnie UE lub podatnicy). Internet mobilny w mojej okolicy to porażka, nie radzi sobie nawet z portalami informacyjnymi. Ktoś ma jakieś sugestie?

11 ODPOW. 11

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Podłączenie nowego budynku do sieci

Cześć, @M_alice 

Napisz pismo na adres do korespondencji:

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania

Opisz sytuację i  poproś  o podłączenie Neostrady do nowego budynku czyli numeru 25 .

Wyślij pismo listem poleconym

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Podłączenie nowego budynku do sieci

@M_alice  przede wszystkim powiedz czyja to droga? Jak daleko do słupka z głównym kablem z miasta? Z tego co zrozumiałem to kable są wykonywane? 

Narysuj plan, podpowiemy co j jak 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5482
  • 184

Podłączenie nowego budynku do sieci

Niestety, ale w Salonie raczej mieli rację. Na miedzi już nic nie zrobią. Możesz próbować pisać pisma ale szanse marne.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Podłączenie nowego budynku do sieci

Droga? Normalna ulica w mieście, z zabudową jednorodzinną. Ponad 20 lat temu tepsa wbiła słupy i pociągnęła napowietrzny kabel. Używamy go do dziś. Linia wtedy kończyła się na naszym domu, bo dalej były puste pola. X lat później sąsiad zbudował dom i postawił własny słup pod erbetkę. Dogadal się z tepsą i przedłużyli linię o jakieś 30 metrów do jego słupa i domu. Te słup stoi w odległości 20 kilku metrów od nowego domu, który chcę podłączyć. Co znaczy kable wykonywane?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Podłączenie nowego budynku do sieci

@M_alice  myślałem o wkopywanych, ale podpowiadacz na smartfonie napisał po swojemu. 

W tej sytuacji faktycznie jest problem, bo jak rozumiem sąsiad nie pozwoli się podpiąć do swojego słupa?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Podłączenie nowego budynku do sieci

Myślę, że pozwoli. Słup może być jego, ale nie jest właścicielem kabla. Tepsa pewnie dlatego go tak podłączyła, bo zyskali klienta nie ponosząc żadnych kosztów. Jednak w salonie i tak uważają, że nikt mi nie pozwoli się podłaczyć do starej sieci, a nowej nie planują.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Podłączenie nowego budynku do sieci

@M_alice  jeśli ten słup wystarczy do przeciągnięcia kabla do Ciebie, to powinno się udać pod warunkiem, że sąsiad pozwoli użyć jego słupa i wykonać podwieszkę nad swoją działką w zakresie slup-Twój dom

Zapytaj czy da to na piśmie, bo inaczej Orange będzie patrzyło na taką zgodę 

Powiem tak, jeśli na słupie poprzednim jest odejście do Twojego starego domu, to tylko kwestia je wyłapać, podwiesić nowy kabel do słupa sąsiada i dalej do Twojego domu. Na zasadzie przeniesienia usługi z adresu na adres. Jak będziesz miał zgodę sąsiada na ten słup, to dalej już będzie z górki ..chyba, że chcesz zostawić ta usługę w starym miejscu, a założyć w nowym nową...to troszkę utrudni..


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Podłączenie nowego budynku do sieci

@M_alicetak jak pisze @agat13 na początek najlepiej uzyskać pisemną zgodę sąsiada( zgoda powinna zawierać: dane sąsiada, zgodę, datę podpis) także musisz udowodnić że są możliwości techniczne do podłączenia Neostrady do nowego budynku. Jeśli ten słup wystarczy do  przeciągnięcia kabla do Ciebie, to powinno się udać.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9037
  • 45

Podłączenie nowego budynku do sieci

@M_alice Orange wygasza powoli sieć miedzianą a słupy likwiduje to trudno będzie to przeforsować. Napisz do Skierniewic ale nie robiłbym sobie zbyt dużej nadziei.