Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sprawdzenie radiolini do nadajnika

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 528
  • 1908
  • 13

Sprawdzenie radiolini do nadajnika

Na YT znalazłem ciekawy filmik, gościu opisuje jak odszukać informacje o radiolinii do naszego nadajnika. Film ma już 5 lat ale sprawdziłem i nadal to działa.

Wszystko wymaga trochę zachodu ale zyskujemy ciekawe dane nie tylko o radioliniach. Do nadajnika z którego korzystam idzie radiolinia o max 2000Mbs, patrząc gdzie bierze początek to idzie ze światłowodu.

YT 

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53609
  • 624

Sprawdzenie radiolini do nadajnika

@Zeusek Film ciekawy, ale dość ogólna informacja dotycząca obciążeń, które przecież zmieniają się dynamicznie. Wyszukiwanie alternatywnych nadajników objawia się zwiększeniem dystansu do BTS-a niby o lepszych prędkościach zasilania nadajnika, co na to samo wychodzi...dochodzą anteny kierunkowe i agregacja w tle zagadnienia...poza tym wymuszenie możliwe jest tylko na routerze stacjonarnym...

Jedno zastanawia...kiedyś pytałem ile % BTS-ów zasilanych jest łączem FTTH i ktoś napisał, że większość...Znaczy te kilkanaście widocznych na filmie podciągniętych jest oficjalnie pod zasilanie FTTH? Bo przecież BTS-brama ma takowe...a reszta po radiu 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53609
  • 624

Sprawdzenie radiolini do nadajnika

@Zeusek Film ciekawy, ale dość ogólna informacja dotycząca obciążeń, które przecież zmieniają się dynamicznie. Wyszukiwanie alternatywnych nadajników objawia się zwiększeniem dystansu do BTS-a niby o lepszych prędkościach zasilania nadajnika, co na to samo wychodzi...dochodzą anteny kierunkowe i agregacja w tle zagadnienia...poza tym wymuszenie możliwe jest tylko na routerze stacjonarnym...

Jedno zastanawia...kiedyś pytałem ile % BTS-ów zasilanych jest łączem FTTH i ktoś napisał, że większość...Znaczy te kilkanaście widocznych na filmie podciągniętych jest oficjalnie pod zasilanie FTTH? Bo przecież BTS-brama ma takowe...a reszta po radiu 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 528
  • 1908
  • 13

Sprawdzenie radiolini do nadajnika

Nie da się wszystkiego sprawdzić, film daje tylko mniej więcej w czym może być problem. Patrzą na radiolinie w moim mieście to mam najszybszą radiolinie.
Można też pobrać pliki z nadajnikami, widać że mój nadajnik ma pozwolenie na 5G 2100 ale jak sprawdziłem praktycznie to jeszcze nie działa.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1457
  • 6306
  • 43

Sprawdzenie radiolini do nadajnika

Zalinkuję do swojego wątku gdzie używałem właśnie tego sposobu do analizy radiolinii. 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Orange-ma-nawi%C4%99cej-n...