Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 0

Podłączenie do światłowodu

Może mi podpowiecie co moge zrobić i gdzie interweniować bo wyczerpałem już wszystkie chyba możliwości. Kilka lat temu (wiem o tym teraz) była kładziona sieć światłowodowa w moim terenie. Praktycznie cala okolica, wszyscy sąsiedzi 50m od mojej działki sa podłączeni do światłowodu.

 

Nie wiem kiedy to bylo robione i dlaczego mój odcinek ulicy został pominiety w tych planach, kto o tym zadecydował i dlaczego nawet nie wiedziałem o takiej możliwości. Wiem jak to dziwnie brzmi ale naprawdę tak jest. Żebym jeszcze się tym nie interesował to rozumiem, ale średnio raz na pół roku dzwoniłem do operatora z pytaniem o światłowód i za każdym razem nie było planów. I gdybym nie prześledził ostatnio linii napowietrznej to dalej bym myślał że moja lokalizacja jest dopiero w planach.

 

Teraz to firma Światłowód Inwestycje, która przejęła zarządzanie siecią ma mnie gdzieś i nawet nie opłaca im się pochylić nad podłączeniem 100m przewodu bo mają do oprzewodowania cale rejony i podejrzewam ze moje wnioski o podłączenie nigdy nie zostaną uwzględnione w planach.

 

Czy jest jakaś możliwość wyjaśnienia dlaczego moja lokalizacja została pominięta i skorygowania tego stanu? Jestem tak wkurzony, że pewnie przeniosę wszystkie swoje usługi do T-mobile bo te 50Mbps transferu to ja na LTE osiągnę bez problemu bez potrzeby utrzymywania łącza telefonicznego.

 

________________
* Przeniosłem z Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Podłączenie do światłowodu

@adamczyzewski Za to ja wiem prawie wszystko...

Na mapie zasięgu Nadarzyńska 8 ma dostęp do FTTH. Do Twojej posesji jest podbudowa słupowa, więc.....

Pisz konkretnie o dorejonizowanie w nawiązaniu do sieci z której zasilany jest budynek nr 8 i opisz dokładnie ile i przy jakich posesjach stoją słupy telekomunikacyjne po Twojej stronie ulicy. To jest do wykonania. Dodatkowym atutem będzie jak zbierzesz popyt od sąsiadów z numerów parzystych pomiędzy 8, a Twoim...Dołącz mapkę z zaznaczonym Twoim domem, słupami, instalacjami FTTH od nich do posesji np 8 i zobacz gdzie biegnie już wykonana instalacja spod 8-ki. Zobacz i prześledź przebieg kabla podwieszonego od budynku 8 do puszki na słupie (podobnej jak na fotce) i zaznacz ją na Twojej mapie. 

Zbiorowy wniosek sąsiadów wzdłuż słupów będzie plusem...

Szanse na dorejonizowanie droga napowietrzną oceniam na duże...

Powodzenia

 

P.S.To jest przykład, gdzie widać dokładnie, że dobre rozeznanie w terenie i zawarcie odpowiednich informacji w podaniu o dorejonizowanie podnosi szanse na sukces...Samo puste pisanie, to tylko zgłoszenie popytu ad acta...Tu od razu zainteresujesz Inwestycje i pokazujesz, że koszty podłączenia są praktycznie znikome...byle miejsce na OPP było 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Podłączenie do światłowodu

Hej @adamczyzewski 

Musisz zgłosić zapotrzebowanie na usługę światłowodową na następujących stronach https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ i w prawym rogu nacisnąć zgłoś popyt na światłowód i czego podać miejscowość i jaką chcesz prędkość internetu a także na stronie Orange kiedyś był formularz deklaracja w sprawie przyłączenia światłowodu (ale nie wiem czy on jeszcze jest) albo możesz napisać taką prośbę o założenie światłowodu  i wysłać do Orange taką prośbę na adres

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania.
z prośbą o odpowiedź.

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie. Także tutaj może zgłosić zapytanie o plan inwestycyjny: https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/o-programie/dostep-do-szybkiego-internetu/

Nawet możesz nie wysyłać tylko online wypełnić wniosek  podsyłam linka https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

Jeżeli nie chcesz wysyłać deklaracji  możesz tez  napisać petycję ze jesteś zainteresowany światłowodem od Orange. Był kiedyś taki temat na forum Nasz Orange. Prześle linka albo wzór jeden członków forum Nasz Orange ta przykładowa petycję napisał. To możesz napisać taką petycje. Podajesz:
1. W prawym górnym rogu miejsce i datę przygotowywania pisma;
2. Adresata petycji, czyli Orange Polska S.A. + adres
3. Formułujesz prośbę np.
"Ja, niżej podpisany, mieszkaniec miejscowosci (adres zamieszkania, osiedla/ulic XYZ) zwracam się z uprzejmą prośbą o przyłączenie mojego budynku do światłowodu i umożliwienia korzystania z usług świadczonych z wykorzystaniem wyżej wymienionej technologii przez Orange Polska S. A.
4. Umotywowanie prośby, argumenty dlaczego chcecie podłączenia światłowodu;
np. Bardzo niskie prędkości internetu świadczonego na łączach miedzianych w technologii ADSL i/lub VDSL uniemożliwia mi swobodne i na satysfakcjonującym poziomie korzystanie z usług internetowych. Umożliwienie codziennego korzystania ze światłowodu znacznie poprawi  jakość usług sieciowych oraz pozwoli na świadczenie mieszkańcom wysokiej jakości telewizji oraz telefonii w technologi VOiP. Ponadto gospodarstwa domowe zyskają możliwość korzystania z całego wachlarza usług konwergentnych na najwyższym poziomie oferowanych przez Orange Polska S. A. dla klientów indywidualnych.
5. Sformułowanie nadziei na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Orange;
np. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej petycji.
6. Podpis prośby przygotowującej pismo;
np. Z poważaniem
XYZ
7. Podpis osoby popierającej petycję obok tego numer domu osoby podpisującej się możesz zawrzeć dokumentacje fotograficzną

Wysyłasz tą petycję na adres korespondencyjny Orange:

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania.
z prośbą o odpowiedź.

Najlepiej wysłać tą petycję  listem poleconym

@adamczyzewskimoże dołączyć dokumentację fotograficzną tez pomaga w czasie podjęcia decyzji o podłączeniu światłowodu. Jaka to jest miejscowość możesz podać adres?

Próbowałeś kontaktować się z firmą Światłowód Inwestycje tutaj w linku masz do nich kontakt na samym dole  https://swiatlowodinwestycje.pl/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 0

Podłączenie do światłowodu

Oczywiście. Zacząłem od Światłowód Inwestycje i dostałem informację że nie mają w najbliższych planach tej lokalizacji. Ot tak. Oraz informację, że nie uczestniczą w programie Polska Cyfrowa. Koniec ścieżki. 

Pisałem do UKE ale odpowiedzieli mi, że mojej lokalizacji nie ma w programie, bo mam dostęp do ADSL 20Mbps. Koniec ścieżki. 


Zapotrzebowanie zglosilem tez do Orange (udalo mie znalezc ten formularz). „Sprawdzamy wszystkie możliwości bla bla bla”. Efekt tego sprawdzenia jest raczej przesądzony bo Orange to ostatnio wzmogl swoje kontakty ze mną jedynie wsprawie wznowienia uslug za ktore place z 300PLN miesiecznie.


Na teraz to wyglada tak, ze jakiemuś baranowi zapomniało się poinformować mnie o planach, podłączyli wszystkich którzy chcieli i w tym momencie projekt jest zakończony. Kiedy będzie taka możliwość? Równie prawdopodobne jest i rok i 10 lat. 

 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Podłączenie do światłowodu

@adamczyzewskipodaj swój adres abyśmy sprawdzili to na UKE Wyszukiwarka 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Podłączenie do światłowodu

@Pablo5 na wyszukiwarce UKE kolega @adamczyzewski  może sobie sam sprawdzić, po co ma podawać swój adres do wiadomości publicznej, wystarczy że wejdzie w ten link https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 0

Podłączenie do światłowodu

Nadarzyńska 20, 05-822 Milanówek. Popyt to ja już zglosilem. Nie ma co sprawdzać


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Podłączenie do światłowodu

Na stronie UKE Wyszukiwarka https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Adres: MILANÓWEK UL. NADARZYŃSKA 20

Usługi

Nazwa podmiotu Maksymalna prędkość Medium Internet Telefon stacjonarny Telewizja

ORANGE POLSKA S.A.DO 80KABLOWE PAROWE MIEDZIANETAKTAKTAK

w planowanych inwestycjach pod Twoi numerem domu ani na całej ulicy nie ma zaplanowanej rozbudowy POPC 🙂

@adamczyzewskina stronie https://swiatlowodinwestycje.pl/mapa-zasiegu/

wpisując Twój adres Milanówek Nadarzyńska 20 wyskakuje mi coś takiego

Jest nasza sieć światłowodowa

Dostępni operatorzy:  Orange Netia   PLAY  T-Mobile  Vectra 

Wkrótce dostępni kolejni operatorzy.

Status świeci się na zielono czyli gotowy  sprawdź 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 0

Podłączenie do światłowodu

1. To wiem już bezpośrednio z UKE, ze adresu nie ma w programie POPC.  

2. Chyba zle wpisales adres. Nie ma pod numerem 20 nic. Warto zobaczyc na mapce Swiatlowod Inwestycje zeby zobaczyc jak pięknie wszyscy wokol smigaja na swiatlowodzie zeby zrozumiec moj wk… Najblizszy - 2 domy dalej

https://swiatlowodinwestycje.pl/mapa-zasiegu/#


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Podłączenie do światłowodu

@adamczyzewskimoże jeszcze Światłowód Inwestycje nie przekazał do Operatora Orange informacji o światłowodzie pod Twoim adresem zamieszkania. No właśnie raz mi wskakuje że Twój adres jest naszą siecią światłowodową a drugi raz że nie jest. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Podłączenie do światłowodu

@adamczyzewski  Milanówek to trudny teren. Znam troszkę realia...

Uważam, że pisząc niewiele zyskasz...

Niby można, bo kto zabroni, ale trzeba działań na podstawie oceny możliwości terenu. 

Infrastruktura napowietrzana po słupach czy instalacje doziemne? W Twojej ulicy, przy działce istnieje podbudowa kanalizacji teletechnicznej? Gdzie jest według planu najbliższy punkt OPP - dostępowa skrzynka rozdzielcza dla światłowodów?