Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do światłowodu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Podłączenie do światłowodu

Witam. Niedawno do światłowodu podłączono mojego sąsiada, konkretnie wujka. Mój dom stoi ok 50m dalej, ok 100m od głównej ulicy i skrzynki światłowodowej. Mój dom nie został ujęty w POCP, mieści sie on przy innej ulicy. Jest możliwość taka, żeby ten światłowód doprowadzić przez teren prywatny, podwórko wujka. Nie byłyby potrzebne zgody. Jestem w stanie sam przygotować miejsce i położyć kabel światłowodowy. Czy jest szansa aby w ogóle Orange sie tym zainteresował?

5 ODPOW. 5

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Podłączenie do światłowodu

@skyoo 

Jeśli Twojego adresu nie było w POPC i nie da się na niego zawrzeć umowy (sprawdź to u Orange a nie na forum samopomocowym), to nie.

Ale takie pytania często tu padają, poszukaj na forum sporo już o tym napisano.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie do światłowodu

@skyoo  to raczej nie będzie takie łatwe jak się wydaje, proponuję złożyć wniosek o dorejonizowanie Twojego adresu, jak to zrobić tu jest opisane https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-%C5%9Awiat%C5%82... przez kolegę @agat13 .


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Podłączenie do światłowodu

@skyoosieć położona doziemnie czy napowietrzenie? jest to sieć orange czy innego operatora?
przez sasiednią działke nie przeciągną.
jezeli sieć jest doziemnie położona to zadne dorejonizowanie @slav72  tu nie pomoże. jezeli siec idzie po słupach orange to jest szansa.
musi to być siec orange lub nexera inne nie wchodzą w gre 😋


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Podłączenie do światłowodu

Sieć jest doziemna, operatorem jest orange. 

 

Jest inny pomysł. Czy jest opcja aby pociagnęli światło po raz drugi do wujka, umowa jest spisana na moje nazwisko, ale adres wujkowy, po czym np. spisuje umowe wynajmu jakiegoś pomieszczenia na działce wujka, ale internet jest mój. Czy cos takiego ma szanse przejść?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Podłączenie do światłowodu

@skyoo 

Jeśli jest już jedna umowa na adresie jednorodzinnym to drugiej nie zawrzesz.

 

PS. Jest już podobny temat na forum, ze stosownymi komentarzami... Nie chciałbym się powtarzać.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d...