Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 - baza adresowa


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

POPC2 - baza adresowa

"Słynna lista dodatkowych punktów adresowych"  https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/po-pc-i-os/dzialania-1-1-wyeliminowanie-terytorialnych-roznic-...to jakieś kuriozum. Z mojej ulicy, gdzie światłowód z POPC objął siedem domów i zatrzymał się u mojego sąsiada, na liście znalazł się tylko jeden z co najmniej pięciu adresów pominiętych - to dom, w którym nikt nie mieszka, bo właścicielka zmarła wiele lata temu. Szopka i tyle.

Na ulicy obok zakwalifikowano (na liście podstawowej) ruderę, w której nikt nie mieszka od ponad 10 lat, odciętą ok. 15 lat temu od sieci energetycznej z powodu niepłacenia rachunków.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

POPC2 - baza adresowa

Bo celem działania jest "wyeliminowanie-terytorialnych-roznic-w-mozliwosci-dostepu-do-szerokopasmowego-internetu-o-wysokich-przepustowosciach", a nie zapewnienie dostępu każdemu, kto potrzebuje. Urzędnicy rozumiejąc ten cel literalnie postępują, jak postępują.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC2 - baza adresowa

nie jesteś sam. ja też jestem poza zasięgiem POPC 2.0 i czekam na dobre czasy, bo jestem białą plamą. Ale powoli się rusza w mojej sprawie, bo moim obszarem ostatnio intensywnie interesuje się firma z karczochem w logo 😄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

POPC2 - baza adresowa

@pablus pytanko

czy operator lokalny może zrobić przyłącze do sieci POPC(która wybudowało orange)

?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa


@MatixerPLnapisał(-a)

@pablus pytanko

czy operator lokalny może zrobić przyłącze do sieci POPC(która wybudowało orange)

?


Może, ale dla pojedynczego punktu adresowego nie jest to opłacalne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC2 - baza adresowa

@Piotrekk85 zgoda

ja jeszcze dodam, że jak patrzyłem beneficjentów POPC to w znacznej większości dla sieci Orange robią podwykonawcy, ale suma sumarum łącza są własnością Orange...

chociaż biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia i sprzedaż części sieci przez Orange może być zgoła inaczej.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 - baza adresowa


@Piotrekk85napisał(-a)

@MatixerPLnapisał(-a)

@pablus pytanko

czy operator lokalny może zrobić przyłącze do sieci POPC(która wybudowało orange)

?


Może, ale dla pojedynczego punktu adresowego nie jest to opłacalne.


Chyba po 5 latach.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

Nie. Dostęp do infrastruktury przez OA jest możliwy wcześniej.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 - baza adresowa

Co to jest OA ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

OA = Operator Alternatywny