Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

a jak w ogole oceniacie moje szanse na dopisanie adresu?

Jako znikome?

 

Probuje pisac na Hurt Orange, UKE o Interwencje wobec CPPC, UKE o interwecje w Orange, oraz w samym CPPC.

 

Nadziei nie mam zadnych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Ew może do posła z Twojego okręgu napisz.

Szanse na ten rok są zerowe. Najpierw Twój adres musi być uznany za białą plamę.

Potem zależy od tego czy Unia uchwali budżet na 6 lat. Bo jak będzie na rok to kasy może nie być.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

ale jak moze byc uznany za biala plame jak formalnie 100 metrow dalej jest do 1Gb/s ?

 

1. Moze naiwnie pytam, ale czy nie idzie tego miedzy budynkami skorygowacv na tej liscie? Przciez to jest absurd (ok, biurwa to biurwa, jej absurdy wisza, wazne ze w papierach ma sie zgadzac)

 

2. Czy istnieje mozliwosc ze jest burdel w papierach bo mapka UKE jest z grudnia 2018 a przeciez lista to tylko lista. Innymi slowy czy jest mozliwe ze listy sa niepelne na stronach Orange?

 

3. Czy Orang epraktykuje w ramach POPC przygotow<ywanie swoich projektow czy skoro jest zamowienie na 3 numery kazdy oddalony od siebie o kilometry w warunkach wsi to robi tylko te 3 numery bo tak biurwy chca? Czy ktos mysli tam o przyszlych podlaczeniach czy to ma byc po kosztorysie i potem od nowa to samo? Logika laika mowi ze skoro mamy ulice i Numer 18 ktory jest juz podlaczony, 100 metrow dalej numer 25 co ma byc podlaczony to mozna zrobic przygotowanie do podlaczenia numerow pomiedzy. Ale to przeciez kosztuje. W ramach POPC nie da sie bo tam biurwa pilnuje ze to co na liscie to swietosc...

 

4.  Czyli jestem w d.. i nie da sie nic zrobic z operatorem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

1. Adres to adres.
2. Jest 15 milionów gospodarstw domowych, ok 17 milionów punktów adresowych. Nikt nie ma narzędzi być robić inwentaryzację na miejscu. Patrzy się w excel i tyle. Daruj sobie szukanie przyczyn bo będzie "to nie my".
3. Żaden operator nie dyktuje adresów w POPC2. To nie tak działa. To samorządy i inne uprawnione podmioty muszą zgłaszać dane do SIIS. Z tego CPPC ogłosiła konkursy na wygranych regionach kraju. Niestety teraz to już finalny etap. Trzeba wszystko podomykać bo runda finansowania się kończy. Orange nie jest jedyną firmą robiącą z POPC2.
4. Moim zdaniem pretensje trzeba mieć do samorządu. To on odpowiada za uzbrojenie działek. A że większość nie uwzględnia w planach internetu - to już przy wyborach trzeba rozliczyć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Jest też okres trwałości projektu, nie wiem ile wynosi, ale po jego minięciu operator będzie mógł zrobić z siecią co będzie chciał, w tym przyłączenie nowych budynków, rozbudowa.

 

edit: chyba 5 lat

https://www.gov.pl/web/popcwsparcie/zasada-trwalosci-projektu-realizowanego-ze-srodkow-unijnych


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Dostałem odpowiedz od UKE.  Nic nie wiemy, nic nie możemy, choć to 4 strony A4 tekstu. To Range jest winne. Orange powinno zrobić klientowi dobrze, ale tylko wtedy kiedy będzie chciało. Jak nie będzie chciało to my nic nie wiemy i nic nie możemy. Bo nie zawsze im się nie chce ale czasami im się nie opłaca.

 

Niczego to nie wyjaśniło. Wrzuciłem im info ze maja bledy w mapkach i czarne plamy są w rzeczywistości białymi plamami.

 

Błyskawiczna odpowiedz - to nie my, to Orange. Ale moze w Gminie cos pomoga bo my nic nie mozemy i w sumie tak nam dobrze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Po miesiacach batalii dostalem odpowiedz od CPPC.

Tu winne Orange, to oni winni, to oni sobie takie punkty wybrali, a drugi winny UKE.

 

O ile Orange wiele ma swoich jako korpo rzeczy za uszami, to ja w to nie wierze.

Orange nie bedzie podlaczal miejsc gdzie lis i zajaczek mowia do siebie nawzajem dobranoc, zwlaszcza gdy ARPU jest jakie jest...

 

Zastanawia mnie klucz decyzyjny- w 2016,2017,2018 zglaszalismy do UKE zapotrzebowanie, apelowalismy, a w papierach nie ma bialejk plamy.

 

Cyrk.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

@impetiginisatio: Twoja odpowiedź zamieszczona na publicznym forum różni się trochę z tym co wysłałeś mi na priv. Owszem Orange zgłosiło posiadanie opcji VDSL w Twojej okolicy, ale warto doczytać jak CPPC analizowało/weryfikowało białe plamy. Wcale nie sprawdzili tego na miejscu czy kierując zapytanie do Orange. Używali trudnych nazw jak bazy PRG (Państwowy Rejestr Granic - wiem, że to zachodniopomorskie więc trzeba ustalić czy to jeszcze w naszym kraju 🤣) i bazy NOBC https://pl.wikipedia.org/wiki/NOBC - to są jedynie systemy porządkujące sprawy adresowe. Warto też cofnąć się kilka lat wstecz i pamiętać, że kiedyś operatorzy zgłaszając infrastrukturę używali adresów wg systemów Centralnej Bazy (Biura?) Adresowego podlegające pod MSW/MSWiA (nie mylić z tym znanym CBA). Od kilku lat używany jest system GUSu czyli TERYT. Nazwa Twojej miejscowości nie jest jednoznaczna. Poza tym kilka lat temu (nie wiem czy nadal?) nie było tam wyodrębnionych nazw ulic co też utrudnia ustalenie jednoznaczne punktów adresowych zanim zaczęto używać TERYT.

Na dziś polecam następujące działania:
1) napisz do jakiegoś dziennikarza by pomógł Ci w tej sprawie, na POPC w obecnym budżecie jest za późno, ale może Orange komercyjnie podejmie się budowy
2) napisz do jakieś instytucji, osoby, urzędu, który ma możliwość zwracania się do operatorów/urzędów z wnioskami o interpelację/interwencję np. lokalny poseł, biuro RPO itp.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Ja tych odpowiedzi dostałem kilka a poza tym w bazie UKE są takie smaczki ze np. Dla tej miejscowości podaje także światłowód Inea.

 

jest tylko pewien problem. Mapa UKE miesza to Gogolewo 73-121 w zachodniopomorskim z miejscowością Gogolewo w powiecie gostyńskim o kodzie pocztowym 63-480.

 

ja tu do Orange nie mam pretensji bo zapytane biurwy z UKE czy CPPC reagują alergicznie ale w CPPC ale przecież tam chodzi o to aby napisać piękna sprawozdawczość i aby w papierach grało 

 

odpowiedzi mam kilka i wszystkie wzajemnie się wykluczają.

 

najlogiczniejsza jest moja odpowiedz . W Gogolewo 24 73-121 tam gdzie niema

POPC nie będzie światłowodu bo to

sie nikomu nie opłaca.

 

biurwy z popc zachęcają do odwiedzania ich strony internetowej (sic!)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

CPPC twierdzi, ze na etapie realizacji projektu nie mozna zmieniac adresow...tak mi napisali

POPC.01.01.00-32-0038/17

patrze na mapke a tam Dalewo 1 i Dalewo 7, podlaczone sobie - status wykonane.

 

Tych punktow nie bylo na liscie ani projektu ani rezerwowej . Cuda ?