Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC

W celu uporządkowania tematu proszę o podanie wszystkich możliwych kontaktów do ustalenia statusu mojej przyszłej usługi FTTH realizowanej z projektu POPC. Dla mnie i przyszłych pokoleń jako kompendium wiedzy (@pablus)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC

Pomysł dobry tylko ciężko w praktyce zrobić taki globalny poradnik ponieważ:

1. Trzeba by znać wszystkie firmy realizujące POPC i budujące komercyjnie w Polsce z zaznaczoną strefą działania.

2. Trzeba by znać wszystkich podwykonawców tych firm z zaznaczonym obszarem ich działania.

 

Prace cały czas trwają a firmy przechodzą z jednej budowy na inną, z jednej dzielnicy miasta na drugą, z jednego miasta do drugiego. Trudno to ogarnąć. 

Poradnik: https://www.telko.in/download,6670,Czy_mog%C4%99_zosta%C4%87_pod%C5%82%C4%85czony_do_sieci_szerokopa...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC

@agat13 jestem za. popieram inicjatywę 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC

@pablus Ty nie popierają ale redaguj...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC

@agat13 mam pytanie - jakie kontakty masz na myśli ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC

Adresy mailowe, strony www, adresy do listownej korespondencji i wszystkie pomocne z dokładnymi opisami do czego służą i do kogo są ( instytucje, beneficjenci). Kompendium wiedzy poproszę


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

POPC

@agat13  moje doświadczenie mówi, że nikt nie jest w stanie zaspokoić wszystkich oczekiwań, co oznacza, że zaraz znajdzie się krytykant, a to że niekompletne, a to że nie aktualne... 

Na stronie, którą wskazałem w innym temacie jest zbiór aktualnie realizowanych "projektów", tam jest opis: "W tym miejscu publikujemy listę projektów dofinansowanych ze środków Programu Polska Cyfrowa. Lista zawiera dane dotyczące przedsięwzięć realizowanych ze środków unijnych oraz firm, organizacji lub instytucji, które otrzymały wsparcie.".

Wydaje się, że nie ma sensu zbierać informacji o wszystkich beneficjentach. Zresztą firmy które realizują takie projekty, na swoich stronach publikują informacje co i gdzie robią. Więc wujek Google pomoże. Poza tym, kwestia terminu zakończenia takiego czy innego projektu, jak sam wiesz, często jest niepewna.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

POPC

Ciekawy, i bardzo popularny temat poruszyłeś Ci powiem. Ja polecam stronę nexera.pl (tam znajduje się email do nich jak i nr telefonu), dodatkowy ich podwykonawcami są iris telecomunication polska - czy jakoś tak. Swoją drogą to właśnie od jednego z ich "konsultantów" dowiedziałem się najbardziej wiarygodnych i sprawdzających się informacji, ale bardziej polecam kontakt telefoniczny z prośbą o dostępność światłowodu, powinni poprosić o meila i odpisać w ciągu dwóch dni. Nexera robi tylko wyznaczone województwa także radzę się zapoznać z mapką na ich stronie. W zakładce operatorzy -> informacje ogólne znajdziecie pliki z planowanymi adresami (tzw białe adresy) oraz plik z planową datą oddania inwestycji w danym rejonie. Mam nadzieję, że komuś pomogłem i udało się coś dowiedzieć. Ps: u mnie ze światłowodem na razie cisza, kabel wisi od prawie 2 miesięcy a tych pudełek w tych kółkach nadal nie widać. Kilka razy przejeżdżały dostawczaki podwykonawców  jak i lokalnych operatorów, ale to nic szczególnego, być może tylko przejeżdżali, a może sprawdzali postępy budowy. Tego nie wiem. W każdym razie pozdrawiam i miłego wieczoru


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC

Nie ma jednego źródła. Inne informacje na poziomie rządu (CPPC). Mamy instytucję centralną rzekomo niezależną (UKE). I u każdego z operatorów - kilka skrzynek. Podwykonawcy - kolejna. Podwykonawcy podwykonawców - kolejna. Trzeba poczekać.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC

@agat13  przygotuję i dam znać. Potrzebuję dzień góra dwa na skompletowanie wszystkiego. Obym tylko bana nie dostał