Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pół żartem, pół serio


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Pół żartem, pół serio

@Matt55 Tak, wszystko jest opisane w dokumentacji powykonawczej i ujęte w paszportyzacji. Technik wykonujący instalację czy usuwający uszkodzenie dostaje dokładną rozpiskę gdzie dany klient jest "wpięty". Ponieważ jak pokazałem na schemacie wyżej stosujemy system P2MP to jeden port na OLT zasila całą grupę klientów.

 

Na zdjęciu poniżej przełącznica światłowodowa. Tu są zakończone kable które biegną do klientów.  

przelacznica.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Pół żartem, pół serio


@agat13napisał(-a)

@marder Super...uwazam za świetny pomysł przybliżenie użytkownikom wiedzy o sieci i usługach..


@agat13  pamiętam że gdzieś już podejmowaliście taki temat, ale szybko ucichło, może warto do tego wrócić i tam wstawiać takie foty z opisem. Podejrzewam że wielu odwiedzających forum zainteresowałoby się wątkiem (mnie osobiście fascynują takie rzeczy).

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Pół żartem, pół serio

@marder Dziękuję za wyjaśnienie. Teraz bardziej ogarniam o co chodzi. Zastanawia mnie jeszcze jedno odnośnie światłowodów. W mojej okolicy jest też 1-2 na całą miejscowość na słupach elektrycznych taka większa skrzynka, inna niż splittery co kilka domów. Do czego może służyć w sieci światłowodowej? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Pół żartem, pół serio


@slav72napisał(-a)

@agat13napisał(-a)

@marder Super...uwazam za świetny pomysł przybliżenie użytkownikom wiedzy o sieci i usługach..


@agat13  pamiętam że gdzieś już podejmowaliście taki temat, ale szybko ucichło, może warto do tego wrócić i tam wstawiać takie foty z opisem. Podejrzewam że wielu odwiedzających forum zainteresowałoby się wątkiem (mnie osobiście fascynują takie rzeczy).

 


@agat13  znalazłem ten temat, tu link do niego https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Raport-z-instalacji-FTTH-szczeg%C3%B3%C5%82y/m-p/254100 może warto tu przenieść zdjęcia z tego wątku i kontynuować, jak sądzicie?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Pół żartem, pół serio

@slav72 Tak, tylko nie ma czasu. Bardziej tak przy okazji mogę coś pstryknąć i pokazać. 

@Matt55 To może być skrzynka OPP albo mufa światłowodowa. Zdarza się też że zapas kabla znajduje się w zamkniętej skrzynce. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Pół żartem, pół serio

@marder  rozumiem brak czasu, właśnie o to chodzi że przy okazji, fachowcy w tej dziedzinie udzielający się na forum tacy jak Ty mogliby w takim osobnym temacie wrzucać fotki i krótkie opisy "co i z czym to się je" 🙂 Na pewno przybliżyłoby to nieco tak szeroki i skomplikowany temat jakim jest telekomunikacja, a w szczególności technologia światłowodowa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Pół żartem, pół serio

@marder Fajnie by było jakbyś pokazał jak to jest ogarnięte przy sieci napowietrznej, splity na słupach etc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Pół żartem, pół serio

@slav72Pomysł słuszny i noszący znamiona edukacji..Popieram w całej rozciągłości


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Pół żartem, pół serio

@xinfx Akurat nie robimy napowietrznych przyłączy. Głównie robimy ziemne przyłącza do budynków wielorodzinnych, budujemy kanalizację teletechniczną i projektujemy. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Pół żartem, pół serio

@marder Całkiem możliwe, choć na zapas kabla raczej nie wygląda, bo  ten jest tuż obok niej nawinięty. Dzięki wielkie za odpowiedź. Fajnie, że fachowiec zawitał na forum i dzieli się odrobiną wiedzy 🙂