Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 33
  • 0

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

Witam,

Czy jest ktoś jeszcze w tym wątku kto pomaga w sprawach podłączenia światłowodu gdy jest on już w pobliżu (dodam że lokalizacja Warszawa Wawer)?

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka - Wiktor

18 ODPOW. 18

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53206
  • 617

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

@WiZaR  podaj jakieś dane, coś sprawdzimy... 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 33
  • 0

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

@agat13 dzięki za zainteresowanie się sprawą. Na zdjęciu niebieskim przedstawiłem punkty gdzie światłowód już jest, czarnym okręgiem zaznaczyłem wszystkich sąsiadów którzy wyrazili chęć podłączenia światłowodu (zostało już wysłane pismo do orange wraz z zebranymi podpisami sąsiadów została również wypełniona ankieta zapotrzebowania na światłowód), a kolorem żółtym zaznaczone linie które dochodzą z miedzią.

orange światłowód.png


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

@WiZaR Zabudowa jednorodzinna więc mało atrakcyjna dla Orange. Sieć miedziana po słupach energetycznych to kolejny problem bo trzeba płacić za dzierżawę. Wybudowali światło do bloków deweloperskich na początku ulicy i w środku a reszta ich nie interesuje. Piszcie, monitujcie może ktoś się pochyli nad tematem ale słabo to widzę.  


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 33
  • 0

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

Miedź po słupach własnych Orange tyle ze już zdjęta bo wszyscy zrezygnowali ze sławnej adslki(10mbps xD). Doprowadzili światłowód do bloków to jasne ale na początku ulicy 3 domy jednorodzinne na przeciwko bloków zostały objęte popc i na tym się skończyły wojaże Orange, a co jeszcze ciekawsze ten światłowód popc został doprowadzony inną linią niż światłowód do bloków.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

Może do bloków robili ze środków własnych. Jeśli wszyscy na tych domkach już zrezygnowali z miedzi to jeszcze gorzej bo dla Orange nie jesteście atrakcyjnymi klientami. Gdyby tam ktoś nie wiem strzelam postawił warsztat samochodowy albo otworzył zakład fryzjerski lub jakąś firmę to szanse zdecydowanie by wzrosły. Klienci biznesowi to najwyższy priorytet. Robiąc przyłącze do 2-3 firm można by uchwycić przy okazji resztę domków. A tak to praktycznie nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Wiem że brzmi to brutalnie, ale tak działają korporacje.   


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53206
  • 617

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

@WiZaR Niestety poniżej numeru 20 nie ma żadnych planów na POPC. Dziwi mnie to, bo jeśli jest podbudowa słupowa, a beneficjent wszedł już na ulicę realizując te najbliższe od Klimontowskiej, to niedużym wysiłkiem zrealizowałby i te dalej. Napisz do Skierniewic opisując dokładnie sytuację i prosząc o derejonizowanie niewielkim kosztem tych kilkunastu pominiętych budynków. Jeśli kilka osób napisze, może to przyniesie efekty przy planowaniu rozbudowy sieci w tym rejonie


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 33
  • 0

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

@marder z orange zrezygnowali prawie wszyscy sąsiedzi ale zaznaczając że jeżeli powstanie światłowód bardzo chętnie wrócą do orange Ci wszyscy sąsiedzi podpisali się także pod pismem które poszło do skierniewic gdzie prosiliśmy a wręcz błagaliśmy o przyłącze światłowodowe co przyniosło mierne skutki...

@agat13 dzięki za poradę na ten moment zdecydowałem się napisać do urzędu dlaczego zostaliśmy wykluczeni z projektu popc szczególnie że maksymalna prędkość internetu na ulicy palmowej nie licząc bloków wynosi 10mbps, może to przyniesie jakieś efekty.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53206
  • 617

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

@WiZaR Przecież możesz pisać równolegle. Nie zaszkodzi, bo to pisma informujące o stanie faktycznym. Zadajesz pytanie w sprawie rozszerzenia zasięgu usług i masz prawo uzyskać odpowiedź. Warto ponowić zapytanie, bo sytuacja w sieci zmienia się dynamicznie. Weź pod uwagę działania nowego "gracza" Światłowód Inwestycje, który właśnie na takie sprawy dość proste będzie kładł nacisk na początku działalności (dobre szybkie inwestycje)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 33
  • 0

Warszawa Wawer - prośba o pomoc w podłączeniu światłowodu

@agat13 w takim razie dostarczę pismo do sąsiadów i poproszę o wysłanie jak 10 osób w jednym momencie wyśle to może się coś ruszy. Do światłowód inwestycje już pisałem bezpośrednio ale nawet nie odpisali.