Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

Dzień dobry, w listopadzie 2022 roku Orange rozpoczęło kładzenie infrastruktury światłowodowej na mojej ulicy. Wnioski o chęć przyłączenia do ewentualnego światłowodu składałem już dawno temu, więcej niż raz. Jest luty, pracę wyglądają na zakończone i skończyło się na tym że sąsiad dom obok i naprzeciwko światłowód jak najbardziej mają, a mój dom został pominięty. (Dosłownie kilka metrów) Kontaktowałem się z infolinią i jedyne czego się dowiedziałem to, że: "Inwestycja nie przewidywała pańskiego domu." Domyślałem się, że niczego więcej się nie dowiem, ale wydaje mi się to dziwne, że sąsiedzi z początku ulicy, z końca ulicy i nawet dom naprzeciwko mnie są podłączeni, a ja nie. Być może chodzi o kwestie finansowe? Nie wiem. Nie wiem też dlaczego podłączenie mojego domu miałoby być znacząco droższe/nieopłacalne w porównaniu do ~30 innych domów na ulicy. Miałem też okazje pogadać  z ekipą, która przyłączała dom obok, powiedzieli mi, że do nas też dociągną tylko będą musieli najpierw tu skończyć - pewnie nie były to osoby decyzyjne, ale tak czy siak nadzieję zrobili 😞

Czy jest szansa na zrobienie czegokolwiek w tej sprawie? Na infolinii nie dowiedziałem się niczego, czego bym sam nie wiedział.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52620
  • 601

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

@hubcix  skoro nie było w planach, to nie umieszczono adresu w zasięgu i tyle. Jeśli projekt był unijny, to często się zdarza. Niewiele można zrobić prócz pisma na adres korespondencji Orange w Skierniewicach z prośbą o dorejonizowanie ( dogęszczenie) adresu.. Orange Polska S.A.

ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice.

Opisz rzeczowo i konkretnie zamieszczając mapę sytuacyjną.

Jeśli to inwestycja własną, tym bardziej to zadziała. 

Jeśli instalacja idzie po słupach, szansę większe. Doziemnie, minimalne..

Zgłoś popyt na stronie Orange i UKE. https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ 

To pomoże...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52620
  • 601

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

@hubcix  skoro nie było w planach, to nie umieszczono adresu w zasięgu i tyle. Jeśli projekt był unijny, to często się zdarza. Niewiele można zrobić prócz pisma na adres korespondencji Orange w Skierniewicach z prośbą o dorejonizowanie ( dogęszczenie) adresu.. Orange Polska S.A.

ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice.

Opisz rzeczowo i konkretnie zamieszczając mapę sytuacyjną.

Jeśli to inwestycja własną, tym bardziej to zadziała. 

Jeśli instalacja idzie po słupach, szansę większe. Doziemnie, minimalne..

Zgłoś popyt na stronie Orange i UKE. https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ 

To pomoże...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

@hubcix a że tak dopytam. Kiedy twój dom został wybudowany? To kwestia kilku lat czy kilku dekad? Czy stoi blisko drogi jak domy sąsiadów czy gdzieś w głębi znacznie dalej od drogi?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

Dom ma blisko 100 lat i stoi normalnie przy ulicy. Nigdzie w głębi.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

W takim razie to jakieś przeoczenie ze strony projektanta. Chyba że... kabel ze słupa musi lecieć do Ciebie nad działką sąsiada który na to nie wyraził zgody. Sprawdź to.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Orange nie chce przyłączyć do światłowodu

Niestety instalacja idzie pod ziemią, więc domyślam się, że szanse będą niskie na podłączenie - ale spróbuje.