Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

No właśnie nie wiem dlaczego, bo to jest jedna miejscowość i ostatni dom w tej miejscowości jest podłączony idzie kabel w ziemie i jest kolejny dom, a z tego domu jest osoba u której byliśmy w play. Kabel idzie przez las aż na słupy i w jednym ciągu domu jest pomiędzy domami straż która już posiada internet, a ja obok i dom oboje nie mamy dostępu, a ten pan z play też zdziwiony dlaczego nie może się przyłączy jak w straży już dostępny jest. A już 9 miesięcy jest niby że miał być gotowy ale do końca tego 9 miesiąca jest jeszcze trochę, może jak już będzie straż miała podpisaną umowę, to udostępnią mieszkańcom. Bo nexera odpisuje mi, że muszą połączyć ją z resztą infrastruktury, a żadnej innej nie ma, a pracę skończyły się w styczniu. Nawet osoby które kładły światłowód powiedzieli nam, że gotowy można korzystać.

Może ktoś odpowiedzieć dlaczego nie ma dostępnego do tego internetu, czy że nie ma dofinansowania jeszcze na to czy o co chodzi

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 183
  • 643
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123to jest w tym wszystkim najdziwniejsze, że niby wszystko gotowe, a nie działa nic,


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5950
  • 24196
  • 203

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123 

 

Ale rozumiesz że to jest forum Orange?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57022
  • 684

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123  według mnie Nexera w tej odpowiedzi zawarła wszystkie najważniejsze informacje: trzeba czekać na kasę na inwestycje i tyle. 

Sieć dla straży została wybudowana dla usług biznesowych , a następna miejscowość była współfinansowana ze środków unijnych i dlatego Was pominęli, aby były mniejsze koszty przyłączenia Waszej miejscowości( kabel już tranzytem jest) to jedyne rozsądne wytłumaczenie 

Do Orange możesz zgłosić popyt, a nawet powinieneś ..ale nękać musisz Nexerę. Pisz do Zarządu firmy 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Ale jakby kable są na całej wsi już na słupach a wszedłem na stronę od inwestycji i na mapę inwestycyjną i jest napisane, że jest gotowa. Pisze wykonane, a nexera pisze co robią zgodnie z planami ale czy oni udostępnia do końca miesiąca to 

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57022
  • 684

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123  z opisu wynika, że prace rozbudowy sieci zakończono. Teraz może pozostało podłączenie do całej sieci szkieletowej 

Powinni to zrobić szybko, a jak będzie????


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Ale w jaki to sposób ma niby wyglądać jak wszystko jest już połączone 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2210
  • 8261
  • 33

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.


@Fenrir123napisał(-a)

Nawet osoby które kładły światłowód powiedzieli nam, że gotowy można korzystać.


otóż to: "osoby które kładły światłowód". Sam światłowód, czy również urządzenia? "Można korzystać" - czyli kto może korzystać? Ze światłowodu zasadniczo korzysta operator, a nie klient końcowy. Klient korzysta z usługi i zapewne to o nią pytasz, czyż nie? Rozciągnięte medium, a usługa weń wpuszczona, to dwie różne rzeczy. Żeby było prościej: ułożona rura wodociągowa to jeszcze nie woda w kranie, a tym bardziej nie ciepła.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Tak tylko nexera blokuje dostep np play czy nedblu żeby nam podłączyli internet i na mapach play jest ze coś jest w planach 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 183
  • 643
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123może właśnie Play planuje dzierżawić te kable.