Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

Kupuję nowy starter, aktywuję sobie usługi, korzystam miesiąc, dwa i ..... dostaję telefon od komornika o zaległościach, o dawno umówionej wizycie lekarskiej lub od "znajomego", który sobie przypomniał, że taki znajomy istnieje, ale niestety numer nie należy już do niego.

To jeszcze mniejszy problem, bo da się wyjaśnić. Co jeżeli numer jest zapisany w jakiejś bazie i zaczynają dzwonić w celu ustalenia spotkania, czy umówienia wizyty lekarskiej? Usuniecie z bazy, której nawet nie wiadomo gdzie szukać jest dużym problemem, lub ze strony, gdzie kontakt z właścicielem jest niemożliwy.

W przypadku strony można szukać w wyszukiwarkach Rejestru Domen. Zdarza się że rejestracji dokonał przedstawiciel właściciela strony i danych nie udostępni.

Coraz częściej zdarzą się przypadki szczególnie z numerami, które wróciły z puli numerów wolnych.

Jak można sobie poradzić z takim problemem? Zmiana numeru nie zawsze już jest możliwa.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

@ketrasaArtur , jak ja dobrze ten problem znam. Jako hobbysta branży często bawię się numerami i dwa razy trafiłem na używki. Na szczęście numery takie brałem tylko na kartę lub abo bezterminowe. Ale sytuacja jest trudna... Może poszukamy wspólnego pomysłu ?? 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

Odkad kupilem karte SIM do tabletu to pomimo ze NIKOMU nie podawalem numeru praktycznie nie ma dnia zeby ktos nie dzwonil lub dostaje smsy z kancelarii, firm windykacyjnych z prosba o kontakt w jakiejs tam sprawie w celu polubownego rozwiazania problemu. Wiec problem taki wystepuje. Nie odpisuje, nie odbieram. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

@byczyn_86 uważam, że to nic nie da, szczególnie w przypadku firm windykacyjnych. Potrafią dzwonić po 20 razy dziennie. Jak jeszcze da się dogadać, to numer z bazy usuną, ale za jakiś czas znowu inna firma windykacyjna zadzwoni. Jak jeszcze używany numer jest do internetu, to pół biedy, najwyżej seria powiadomień przyjdzie lub zerwie połączenie internetowe na czas dzwonienia, ale w przypadku połączeń głosowych, to już uciążliwe.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

Tabletu uzywam tylko do internetu wiec zupelnie mi to nie przeszkadza. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 101
  • 0

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

Właśnie mam podobną sytuację. Kupiłem starter za 5 zł z 15 GB w Żabce by na ten numer przenieść środki by móc zmigrować główny numer na Flexa. I co jakiś czas przychodzą na ten numer SMSy z Kasy Stefczyka, pomimo że nikomu tego numeru nie podałem, czasem też dzwonią z banku Santander. 

 

Przydałby się jakiś mechanizm, który w momencie dezaktywacji numeru pierwotnego właściciela wysyłał do wszystkich baz w których ten numer jest żeby był usunięty, ale to raczej jest niemożliwe do zrealizowania. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

@fwitkowski171 najgorsze jest, że po zakupieniu teoretycznie nowego numeru jesteś zdany sam na siebie. Operator nie widać, żeby cokolwiek pomógł w tej sprawie. Jeśli numer do rozmów, to już poważny kłopot.

Ciekawe ile czasu jest taki numer niedostępny, anim trafi do puli numerów wolnych?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

@ketrasaArtur , jak ja dobrze ten problem znam. Jako hobbysta branży często bawię się numerami i dwa razy trafiłem na używki. Na szczęście numery takie brałem tylko na kartę lub abo bezterminowe. Ale sytuacja jest trudna... Może poszukamy wspólnego pomysłu ?? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

@Ron tu mi podsunąłeś świetny pomysłu na takie numery, które wróciły do puli wolnych a mają skazę w postaci np: dzwoniącego komornika, czy pracownika banku w celu załatwienia sprawy.

To co wymyśliłem, a Orange mógłby wdrożyć lub nawet częściowo ma wdrożone:

  1. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika, że to własnie taki numer, ja opisany w poprzednich postach, należało by zgłosić do Orange taką sytuację, a Orange powinien umożliwić użytkownikowi zmianę numeru na inny, równie atrakcyjny, np z propozycją kilku fajnych numerów do wyboru, jak jest w według informacji podanej na stronie: https://www.orange.pl/omnibook/zmiana-numeru-telefonu ale bez pobierania opłaty, oczywiście po weryfikacji. Przecież nie jest to wina użytkownika, że dostał właśnie taki numer, gdzie np. po podpisaniu umowy będzie musiał się męczyć przez kolejne 24 miesiące, dlatego oplata powinna być w takim przypadku zniesiona za wymianę, ale aby wyeliminować osoby nadużywające, potrzebna jest weryfikacja w historii numeru. Fajnie, że we FLEX taka opcja zmiany numeru jest darmowa i można ją wykonać samemu, ale po takiej zmianie numer może znowu trafić do ponownego użytku.
  2. Co z takim numerem po zmianie przez użytkownika? Nie chciałbym, aby ponownie trafił za jakiś czas do puli numerów wolnych, a następnie kolejny użytkownik go otrzyma i znowu to samo. Proponuję utworzyć specjalną tz. Czarną Listę Numerów nie do powtórnego użytku. Jak użytkownik zorientuje się, że na jego numer dzwonią niechciane telefony, to po zgłoszeniu do Orange, taki numer powinien być zweryfikowany w historii i powinien nieodwracalnie trafić na czarną listę, bez jakiejkolwiek możliwości ponownego jego trafienia do obiegu.
  3. Są przecież blokady na smartfonie, ktoś doda. Zgadza się, Tylko proszę mi zablokować w numerze 504 XXX XXX osoby dzwoniące na umówienie wizyty u lekarza. Zadzwoni raz, ja go zablokuję, a następnego dnia dzwonią kolejni z innymi numerami. Mam ich też zablokować? W miesiącu może być ich kilkadziesiąt. Czy pamieć telefonu wytrzyma taką listę blokowanych numerów? W przypadku komorników, banków itp można przecież samodzielnie do nich oddzwonić i poprosić o usunięcie numeru z bazy, aby ponownie nie otrzymywać telefonów. Tak da się to zrobić, ale czasami ile potrzeba zachodu. W przypadku mojego numeru nie jest to takie proste. Podjąłem się tego trudu i nawet dotarłem do osoby, w tym przypadku lekarza, który wcześniej był właścicielem numeru 504 XXX XXX.  Odpowiedział, że nie jest już nim zainteresowany, a gdzie go wpisywał, to też nie pamięta. Okazało się, że ten numer jest na stronie wyszukiwania lekarzy o konkretnych specjalizacjach, ale dotarcie do właściciela strony już nie jest takie proste. Przepisy prawa polskiego zabraniają Emotikon: Mrugający Nie można przecież osobom trzecim udostępniać danych bez wsparcia organów ścigania. Szukałem w rejestratorach stron internetowych, ale jak rejestrację domeny wykonał przedstawiciel, to już też mam furtkę zamknięta. Co z tego że poświeciłem czas na odszukanie, skoro przepisy prawa polskiego mi zabraniają Emotikon: Mrugający

 

Uważam, że moje wskazówki są realne do zrealizowania przez Orange, a skoro usługa zmiany numeru jest dostępna, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją lekko zmodyfikować i ułatwić użytkownikom korzystanie z zakupionych usług w Orange.

 

Zainteresowanych zapraszam do głosowania w tej sprawie, jak również udzielania swoich propozycji komentarzy.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Czarna-lista-numer%C3%B3w-z-powt%C3%B3rnego-obiegu/idi-p/1881...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

Dziś się przekonałem, że nie tylko w Orange występują problemy związane z dzwonieniem na numer, który wrócił do puli numerów wolnych. Na numerze +44 750 XXX XXXX odebrałem połączenie od osoby, która chce usilnie skontaktować się z John-em Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowy numer telefonu być może z powrotu do puli numerów wolnych.

Takie postulaty nie są realne technicznie i prawnie na dziś. Piszcie do posłów - niech najpierw dadzą podwaliny prawne. Tyle ustaw robi się w 1 dzień - czemu z tym nie można zrobić porządku?