Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Warszawa Wawer


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Światłowód Warszawa Wawer

► Temat, ze względu na specyfikę omawianego problemu, został przeniesiony z kategorii Szukam oferty (etykieta: internet domowy) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,

Gdzie mogę zgłosić problem z dostępem do linii światłowodowej w budynku jednorodzinnym?

Światłowód jest doprowadzony do słupa przy moim ogrodzeniu, wszyscy sąsiedzi mogą się podłączyć, a ja nie. Niestety zgubiłem reklamówkę z telefonem do monterów.

Telefony i czaty z infolinią to jakaś paranoja: "nie ma na stronie, to nie można" i odsyłają mnie do wysyłania listów na adres w Skierniewicach?!?!?

z góry dziękuję za pomoc

MK.

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Warszawa Wawer

@emkeyy skoro sąsiedzi mają i były kontakty z monterami, to warto podpytać sąsiadów, może któryś z nich posiada jeszcze kontakty.

 

edit:

Warto też przejść się do najniższego salonu w Twojej okolicy i dopytać się o możliwość podłączenia światłowodu.

https://salony.orange.pl/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Światłowód Warszawa Wawer

Z sąsiadami próbowałem, zostaje salon, chociaż słabo to widzę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Warszawa Wawer

@emkeyy jeżeli dzwoniłeś do monterów, to warto możne zerknąć w biling. Może coś się przypomni.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Światłowód Warszawa Wawer

Do monterów nie mam telefonu, byłem w salonie i padła propozycja, żeby zamówić na sąsiada, bo oni też nie mogą nic z tym zrobić, nie mają do kogo się zwróć itd.- jakaś paranoja.

Wszyscy wokoło mogą, a u mnie termin to 02.2021

Czekam na dalsze propozycje.

PS. sąsiedzi mają możliwość, ale nikt jeszcze się nie podołączył.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Warszawa Wawer

@emkeyy możesz zrobić, tak jak w salonie poradzili, tylko z sąsiadem się dogadaj. 

Taki termin pewnie jest podany pewnie z tego powodu, że budowa linii światłowodowej była finansowana z programu POPC. 

https://www.orange.pl/view/popc

Może @Piotrekk85 coś więcej podpowie w tym temacie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Światłowód Warszawa Wawer

Podłączenie zamówione w salonie "na sąsiada" ma tą wadę, że nie będę miał bezpłatnego 1 miesiąca 😉

więc prośba o dalsze pomysły.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód Warszawa Wawer

A podasz ulicę?

 

Jeśli okoliczne domy były robione z POPC, a Twojego adresu nie ma w POPC, to podłączenie prawnie nie jest możliwe z uwagi na okres trwałości projektu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Światłowód Warszawa Wawer

ul.Derkaczy, sąsiad obok ma możliwość, sąsiad na przeciwko też


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód Warszawa Wawer

Ta część ulicy nie była robiona z POPC. Musisz poszukać ludzi z terenu z Orange - jakiś sprawniejszych przedstawicieli handlowych. Nie masz na słupie ogłoszeń jakiegoś opiekuna osiedla?