Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa Strategia Orange a obecni klienci


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

jakie opłaty na start? 49CHF za 10Gbit/10Gbit w XGS-PON w ramach ofert tanich (o jakosci roznej)... dzierzawa Rutera w cenie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

@piker wszystko fajnie w Docsis, póki ktoś nie zacznie ci wprowadzać ingresu do sieci. Łatwość napraw jest minusem a nie plusem, bo ktoś sobie sam wykona taką naprawę nie mając pojęcia i zakłócenia w sieci, w całym bloku murowane.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Nowa Strategia Orange a obecni klienci


@impetiginisationapisał(-a)

Tak, ale... nie ma takiej sieci ktorej nie da sie zapchac zdjeciami kotkow w 8K czy filmami dla doroslych mniej grzecznych.

Ale to wsyzstko i tak beda wyspy i bedzie sie bardziej poglebialo miedzy tymi co maja wybor ( mieszkajac w Zurychu mialem w piwnicy 6 skrzynek roznych operatorow - 6 operatorow mialo swiatlowod do mojego budynku) - mieszjakac na prowincji mam tylko jednego operatora na dodatek w XGS-PON (i alternatywy na tym innych, ale to i tak prawie to samo) bo LiteExchange nie mam..

 

 


Tak zawsze będzie. Dziś w Polsce też masz blokowiska gdzie jest 6 (słownie sześciu operatorów) i wioski gdzie hula tylko neostrada 6Mb/s i prawie zerowy zasięg sieci komórkowych. To jest biznes. Czasy narodowego operatora się skończyły a to tylko dzięki niemu (czytaj TPSA) właśnie na takich wioskach jest ta neostrada.   


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

Sprzedaż TPSA to był błąd.. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

@marderCo się niedługo może zmienić, bo nacisk jest na likwidację starych technologii i wdrażanie nowych (czytaj FTTH). A co z terenami, gdzie FTTh to marzenie i raczej mrzonka?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

kiedys bylo pomaranczowe CDMA450 ale poszlo sie...

 

Pewnie bedzie internet od Elona i innych jak w Arizonie. Nikt nikomu prezentow robil nie bedzie.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

@Piotrekk85porownywanie rynków typu CH do PL ma taki sens jak porównywanie jabłek do ziemniaków. Apfel und Erdapfel.

 

2 rozne rynki, różne populacje,geografia, uksztaltowanie terenu etc.  etc. Sens niby znikomy.Co jednak widze - downgrade jakościowe. Orange zreszta byl w Szwajcarii ale rynek uznal za nieperspektywiczny i się wycofał.

 

Downgrade jakościowe wykorzystuje czynnik psychologiczny. Wspomniane przeze mnie 10Gbit/10Gbit na XGS-PON kosztuje nawet *  39 CHF brutto  miesięcznie, czyli równowartość około 11,47 kostki lokalnego zwykłego masła (orientacyjnie) lub 17,7 butelek Coca Coli 1,5 litra. Tak dla porównania.  Brandowany Router Alcatela albo Zyxela dostaje sie w ramach dzierżawy na 24 miesiące gratis i potem trzeba odesłać. Bedzie odnowiony i do następnego klienta. Presja na obniżenie cen robi swoje i jest to moim zdaniem podobne jak wejscie P4 dawniej i zjazdy z ARPU. A jak to się odbiło na jakości?

 

No wiec wyjasniajac - te 39CHF placi sie wtedy, kiedy w odpowiedniku nju mobile ma sie abonament komorkowy ze sredniej polki. W przyszlosci widze to tez tak ze i Orange Polska pewnie przy odpowiednim nasyceniu rynku zrobi nju fiber i byc moze dla klienta wrażliwego na cenę zrobi podobnie -masz abonament duo w nju - 20 pln rabatu niesieczenie...

 

Tyle ze jak to w zyciu. Z nastepujacych trzech zmiennych : dobrze, szybko, tanio zawsze mozna wybrac tylko 2. Klienci wrazliwi na cene nie sa wrazliwi na jakosc. Za darmo nie ma niczego. No i co mamy w CH - no zamawia sie taki subsydiowany skrosnie XGS-PON do 10Gbit i lamanym niemieckim z egipskim akcentem konsultant mowi ze ruter wyslano, jak sie prosi o numer listu przewozowego to sie rozlacza.

 

Rozmowy z infolinia tworza potencjal memotworczy. No ale management w excelu widzi wzrosty, inaczej sie nie da. Tyle ze to kanibalizuje rynek. Co sie tez okazuje - a okazuje sie to ze na rejon jest jeden monter z firmy krzak ( brzmi znajomo) i jak jest port zle wpiety zamiast na 10Gbit to na 1Gbit  to on to przelaczy ponownie ale za mioesiac jak nie zapomni (autentyk!)

 

Ja z rozmyslem wzialem oferte drozsza dwukrotnie od najtanszej, dzieki temu mam w miare jakosc ( dzwoniac do lokalnego operatora mam technikow ktorzy wiedza o czym mowia i potrafia w 3 minuty rozwuiazac sprawe) natomiast majac kiedys najtanszego operatora przertwy w swiadczeniu uslugi byly i 4 dniowe i nikogo nic niue obchodzilo, no  ale bylo tanio.

 

Przy czym tylko czekam na dalsze downgrade - kleintow chetnych placic wiecej nie jest za duzo. Bedzie tylko tasniej i tylko...gorzej jakosciowo. Od tegop raczej nie ma odwrotu.

 

A przy okazji musze powioedziec ze konsultanci w PL Orange to wzor kompetencji ( w porownaniu do CH)- i to nie ironia.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

Bardziej mi chodziło o to, czy nowi klienci płacą, bo kilka tysięcy franków szwajcarskich za podłączenie usługi czy nie? Bo w Polsce operatorzy biorą jedynie max 100 zł za aktywację.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

aktywacja jest rzedu 50-100 CHF  a nie tysiecy CHF.  Przy czym mowimy o aktywacji a nie instalacji.

 

Swisscom na przyklad stosuje nawet w czesci miast odmiane VDSL2+ z wektorowaniem i tam jest miedz i do 400Mbit lub FTTS i dalej miedz.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci


@mardernapisał(-a)


To jest biznes. Czasy narodowego operatora się skończyły a to tylko dzięki niemu (czytaj TPSA) właśnie na takich wioskach jest ta neostrada.   

Tak, tylko większość cywilizowanych państw rozumie, że szybka sieć musi dotrzeć wszędzie i czynią starania, żeby rozwój broadbandu nie ograniczał się do osiedli o gęstej zabudowie. 

 

Wydaje się, że przyszłością jest ekspansja operatorów hurtowych. Ma to same zalety, bo po co budować trzecią sieć na osiedlu bloków skoro wystarczy jedna, a zamiast pozostałych dwóch można okablować osiedle domków? Efektywnie wszyscy trzej zrzucający się na to operatorzy zyskają możliwość dotarcia do większej liczby klientów. I o to chodzi. Bo budowanie kolejnej sieci na blokowiskach nie ma sensu, lepiej się dogadać z konkurencją i zacząć współdzielić sieć, a faktyczną rozbudowę wykonać tam, gdzie jest potrzebna.

 

Wygląda na to, że OPL idealnie sytuację wyczuł i Światłowód Inwestycje to właśnie podmiot, który pozwoli faktycznie rozpowszechnić w Polsce szybkie łącza. 

 

Inna sprawa, że operatorzy w Polsce - zupełnie nie wiedzieć czemu - boją się podpinać konsumentów za wyższe kwoty. Trzeba to uczciwie zaznaczyć, że na dalekich peryferiach musi być drożej i ja np. jestem skłonny zapłacić lekko dwa razy więcej, niż mój przyjaciel płaci kablówce. Inaczej prowincja na zawsze zostanie z Neostradą będzie mieć przekichane.