Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

@INTRO25 A widzisz to może tu jest pies pogrzebany. Brak zgody na przejście prywatnym gruntem.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

Nieekonomicznie to by było, gdyby tak prowadzili inwestycję własną. A jak za pieniądze nieswoje, to kto im zabroni? Wszak celem POPC nie jest światłowód dla każdego, a "wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szybkiego internetu". Wszystko więc się zgadza: gmina Świdwin dogoni inne terytoria w tym zakresie. A że kilka bloków jest pominiętych ... ? Zostaną podłączone później, prawdopodobnie z wykorzystaniem infrastruktury, która powstaje teraz. A teraz powstają przyłącza, które by nigdy nie powstały w ramach inwestycji własnych.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

Centralka analogowa znajdowała się w innej części wsi, nie na terenach osiedla (był to były budynek poczty) nasze tereny osiedla są gminne.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

Skoro piszecie, że podłączają tylko domki jednorodzinne i czworaki, to dlaczego u mnie we wiosce podłączają adres Lekowo 65 jest to duży blok za nadleśnictwem gdzie mieszka z 18 rodzin, więc tłumaczenie, że nie podłączają bloków nie jest racjonalne, to jest przykre, że jako jedyni we wsi zostaniemy bez podłączenia światłowodu, choć mieszka tutaj najwięcej ludzi.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

Tak, to jest przykre. Sam tego doświadczyłem, kiedy inwestycja POPC na moim zwartym osiedlu skończyła się 20 metrów przed moim adresem. Ja światłowód dla siebie "wywalczyłem", dzwoniąc, pisząc i monitując do Skierniewic, salonów, techników, itd. Podobno nazywa się to "dorejonizowaniem". Po pół roku jednak ekipy wróciły i podłączyły całą resztę osiedla. Może nie w identyczny sposób i nie równie szybko, ale z pewnością światłowód dotrze i do Ciebie. Musisz uzbroić się w cierpliwość, jak mawiają tutejsi klasycy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53260
  • 618

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

@INTRO25  POPC rządzi przypadek i ślepy los. Nie twierdzę, że nie ma we wszystkich działaniach logiki, ale czasem ręce opadają... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi


@INTRO25napisał(-a)

Skoro piszecie, że podłączają tylko domki jednorodzinne i czworaki, to dlaczego u mnie we wiosce podłączają adres Lekowo 65 jest to duży blok za nadleśnictwem gdzie mieszka z 18 rodzin, więc tłumaczenie, że nie podłączają bloków nie jest racjonalne, to jest przykre, że jako jedyni we wsi zostaniemy bez podłączenia światłowodu, choć mieszka tutaj najwięcej ludzi.


Nie tylko domki i czworaki, ale przede wszystkim. Mogę Ci podać adresy ze Świdwina, gdzie są podpięte większe zabudowania.

 

Świdwin, ul. Poznańska 3 - 8 lokali, 

Świdwin, ul. Poznańska 4a - 16 lokali,

Świdwin, ul. Poznańska 4b - 16 lokali,

Świdwin, ul. Poznańska 4e - 10 lokali,

 

Adres mistrzostwo, czyli Świdwin, ul. Szczecińska 111 (ujęty jako 1 lokal) - pustostan stojący od wielu lat, można śmiało zamawiać światłowód.

 

Rozumiem twoją złość, sam bym był zły, gdyby podpięli wszystko w około w tym pustostany a mnie ominęli. 

Anonim

Nie dotyczy

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

@INTRO25 tak jak @pirenej napisał uderzał gdzie się da wszelkimi możliwymi kanałami najlepiej zabrać podpisy od innych zainteresowanych. Nie ma na to prostego sposobu. Ogólnie z tym całym POPC to nawet na tym forum jest wiele przykładów, że nie raz wbrew logice pomijają jakieś adresy. Ale raz się udaje więc zawsze warto mieć nadzieję. Owocnej walki życzę💪


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi

Logika Orange jest tutaj jak najbardziej zrozumiała. Z dofinansowania robią droższe inwestycje, w domkach jednorodzinnych czy wspomnianych czworakach, by podłączyć jak największy obszar, natomiast bloki zostawiają dla siebie, gdzie podłączenie jest tańsze i z możliwością szybszego zwrócenia inwestycji.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Nieekonomiczne działanie Orange w sprawie budowy światłowodu na wsi


@INTRO25napisał(-a)

Centralka analogowa znajdowała się w innej części wsi, nie na terenach osiedla (był to były budynek poczty) nasze tereny osiedla są gminne.


To pytanie gdzie teraz umieścili OLT-a? Zauważyłeś jakiś duży kontener gdzieś przy drodze z logiem Orange?