Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa internet za granicą.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Nie działa internet za granicą.

Mam identyczny problem w Anglii, z jedną różnicą: protokół APN to ipv6, protokół roaming ipv4.

Spróbowałam wszystkiego, co tu powiedziano i ciągle nie łączy. W Polsce śmigał bez wifi.
Przetestowałam ze zmianą ipv6 na ipv4, nic. Zmieniłam oba protokóły na ipv6, potem oba z powrotem na ipv4, potem do stanu wyjściowego na oba róźne - też nie.

 

 

________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

7 ODPOW. 7

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

Nie działa internet za granicą.


@MartaW70napisał(-a)

Mam identyczny problem w Anglii, z jedną różnicą: protokół APN to ipv6, protokół roaming ipv4.

Spróbowałam wszystkiego, co tu powiedziano i ciągle nie łączy. W Polsce śmigał bez wifi.
Przetestowałam ze zmianą ipv6 na ipv4, nic. Zmieniłam oba protokóły na ipv6, potem oba z powrotem na ipv4, potem do stanu wyjściowego na oba róźne - też nie.

 

 

________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej


A opcja roaming danych / dane w roamingu jest włączona?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 140
  • 510
  • 3

Nie działa internet za granicą.

1. Usuń całkowicie punkty dostępu. Zrób reset telefonu i pozwól na wygranie nowych ustawień.

2. Jeżeli to Android to wjedź w ustawienia APN i wybierz punkt dostępu "Internet" ( radiobutton / kropka).

3. Upewnij się, że masz włączony roaming.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Nie działa internet za granicą.

@MartaW70 sprawdź, czy masz ustawioną transmisję danych w roamingu. Może być włączona tylko transmisja danych bez roamingu. Wejdź w ustawienia ->karty SIM i ustawienia sieciowe -> Ustawienia zaawansowane -> Dane w roamingu. Ścieżka może się różnić w zależności od modelu telefonu. Ja mam zakładki Roaming krajowy oraz Roaming międzynarodowy. Najczęściej Roaming Międzynarodowy jest domyślnie wyłączony. Trzeba go włączyć i sprawdzić działanie internetu. APN zalecany jest aby był ustawiony na IPv4.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Nie działa internet za granicą.

Dziękuję za odpowiedzi. To jest nowy telefon z przeniesionym numerem, Samsung 23FE, był dopiero co ustawiany na świeżo w Polsce i tam wszystko działało. Roaming międzynarodowy włączony, nie widzę innego...

1000000634.jpg

1000000635.jpg

1000000636.jpg

1000000637.jpg

Po resecie sieci komórkowej.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 140
  • 510
  • 3

Nie działa internet za granicą.

Zmień sobie APN z internetipv6 na internet.

APN Protocol na IPv4.

Kliknij trzy kropki w układzie pionowym i  kliknij ZAPISZ.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Nie działa internet za granicą.

Ten profil jest nieedytowalny. Mogę dodać nowy z tymi samymi danymi i wtedy zmienić ipv, ale i tak nie łączy. Skłonna byłam sądzić, że może Orange musi włączyć coś po ich stronie, ale w Polsce działa, więc już nie wiem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32349
  • 36352
  • 1368

Nie działa internet za granicą.

Spróbuj w ustawieniach ręcznie wybrać innego operatora roamingowego.