Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c Tłumienie dalej 39dB. Jedno co dobre, to brak błędów CRC i dobry SNR, choć przepustowość spadła o 3Mb/sek.

Bez analizy na miejscu poszczególnych elementów sieci nic nie zwojujemy. Jedyne co jeszcze warto, to przyjrzeć się instalacji domowej. Ilości odczepów/złączek i gniazdek. Ich stanu technicznego i użytych przewodów i kabli. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

Tutaj problem zaczął się odkąd w sierpniu piorun prawdopodobnie strzelił w ten czarny słupek od linii i spaliło mi router (ale tylko lan bo wi fi działało) i potem stopniowo zaczęły się robić problemy technicy byli już kilka razy bo łącze pada systematycznie około co 1.5 miesiąca. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c To wiemy już dlaczego...Kable prawdopodobnie straciły właściwości na skutek wyładowania. Teraz niestety tak będzie, bo taki incydent naruszył izolację i nawet na złączkach mógł zagotować żel izolacyjny...Trudna sprawa...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

Pozostaje czekać na światłowód z nieba 😄


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c Jak piorun strzelił to się nie dziwię że są problemy. W zasadzie monterzy powinni wejść na słupy i wymienić cały odcinek kabla od głowicy do ciebie. Ale co się będą męczyć jak to trwało by tyle co naprawa 5 innych abonentów. Może jak całkiem siądzie to o tym pomyślą. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

u mnie kabel od Internetu idzie w ziemi więc nie wierzę, że będą chcieli kopać 1km, jedyna nadzieja na ten światłowód co wspominali bo chciałem przejść na mobilny to powiedzieli żebym czekał. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c To masz w ziemi czy na słupach kabel? Jak w ziemi to może tylko styki na głowicy przypaliło to naprawa tego jest znacznie prostsza niż przewieszka kabla po słupach. Mówiłeś monterowi że tam piorun latem uderzył? Niech idzie go otworzyć i sprawdzi jak to wygląda. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

Byli panowie technicy wtedy po piorunie i stwierdzili uszkodzenie linii i wezwali techników od "kabli" i chodzili z takim przyrządem i wbijali go w ziemię i niby znaleźli 3 słabe łączenia zostało to naprawione niby wtedy śmigał 10 Mb/s, ale po 2 tygodniach zwolnił i tak od sierpnia co około 1.5 miesiąca są wzywani technicy, że internetu nie ma, traci synchronizację, a jak jest to bardzo wolny i tak w kółko. Dzisiaj też byli 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c Naprawa po piorunie to takie syzyfowe działania...w jednym miejscu poprawią, drugi złącze siądzie. Kabla nie wymienią...Trzeba czekać i zgłaszać jak nastąpi jeszcze pogorszenie (wilgoć robi swoje)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

Dlatego jak Panowie byli chciałem przejść na mobilny bo specjalnie kupiłem starter na testy i udostępniałem Internet przez telefon na PC i jest szybszy niż ten co mam kablowy, ale Panowie mi odradzili mówili żebym czekał.