Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

Witam, Czy to prawda, że tam gdzie Nexera poprowadzi światłowód do danej miejscowości (przykładowo miejscowość Pieniężno[tam już jest gotowy światłowód]) to do miejscowości obok (przykładowo Pajtuny/Łajsy), która nie jest oznaczona na mapie Nexera, Orange będzie puszczać światłowód po słupach energetycznych do tych miejscowości obok ? Za wszelkie informację dziękuję 😉

 

53 ODPOW. 53

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c W Pieniężnie Nexera na wybudowaną sieć i z tego co wiem, to Orange może sprzedawać na tej sieci swoje usługi. Nie ma jednak w planach rozbudowy własnej sieci na okoliczne miejscowości. Przynajmniej nic nigdzie na ten temat nie znalazłem. Warto zapytać o rozbudowę sieci własnej Nexerę, gdyż operatorzy raczej sobie nie wchodzą w drogę przy tego typu inwestycjach


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

Pytam się, ponieważ kolega był w salone Orange bo ma problemy z Internetem to powiedziano mu, żeby poczekał bo ma być niby po słupach rozciągane i potem można wybrać innego operatora lub automatycznie jak jest się w Orange to automatycznie przełączają na takowy światłowód. Sam szukałem informacji, ale nic nie znalazłem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c To jednak inwestycję będzie wykonywać Nexera, stąd moja rada, abyś tam podpytał. Jak bedą już mieli inwestycję ukończoną, na pewno dopuszczą do swojej sieci Orange i innych operatorów z którymi mają umowy ramowe. Myślę, że Nexera najszybciej Ci odpowie co i jak...i kiedy

Jak powstaje nasza sieć? | Nexera


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c Dobrze kolega prawi. Buduje to Nexera to dzwoń do Nexery czy mają w planach dalszą rozbudowę sieci o twoją miejscowość. Gość w salonie Orange zapewne użył pewnego skrótu myślowego na zasadzie "tak będzie można korzystać z usług Orange pod warunkiem że Nexera tam podciągnie światłowód".


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

Dzisiaj byli u mnie technicy z Orange bo mam problem z internet tak mulił, że chciałem przejść na mobilny bo testowałem i na mobilnym mam od 10 do 45 Mb/s(czasami było 3 Mb/s), a na kablu mam teraz 5 Mb/s, a miałem 10 Mb/s i technicy mi mówili, żebym przeczekał bo Orange niby teraz podpisało umowę i mają po słupach ciągnąć światłowód z miejscowości obok gdzie Nexera właśnie ją tam buduje. Ciekawa sprawa. Powiedział mi jeszcze, że ma być ten światłowód 300 Mb/s i budowa ta zależna jest czy tam gdzie są słupy to czy właściciel pozwoli na wjazd na działkę w celu poprowadzenia i wspomniał mi, że na słupach kwadratowych dłużej jest to montowane niż na słupach okrągłych. Ciekawe czy to nie jest mydlenie 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c Inwestycja musi być prowadzona lokalnie w porozumieniu z Nexerą. To i tak lepiej, niż jakby wcale jej nie było 🙂

To, że zgoda właściciela posesji być powinna to prawda. To o słupach, chyba jakieś nieporozumienie, bo stelaże czy mocowania kabli montuje się odpowiednie do słupów i nie słyszałem, żeby to był jakiś problem...

Z tymi skokami prędkości obecnego netu to dziwne dość...Wrzuć screena parametrów liniowych z modemu, podpowiemy. Nie ma co przeczekiwać, trzeba naprawiać...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

arturo04c_0-1642067334807.png

Na tp link miałem ADSL2+ i 10 MB/s na Livebox max 8 Mb/s potem internet zwolnił na livebox, a tp link synchronizuje się teraz tylko na GDTM i max 5Mb/s. Technik mi jeszcze wspomniał, że jak te urządzenie do światłowodu będzie na słupie to potem przychodzą z miernikiem i patrzą ile jest  dB 😮

tak było przed awarią:

a2dsl.JPG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

@arturo04c Kluczową informacją jest tłumienie rzędu 40dB, czyli około 3km linii. Sugerowałbym testy połączenia na TPlinku, bo ma więcej danych niż Livebox. Poza tym LB już swoje lata ma...

Czasem na tej samej linii lepszy technicznie modem wyciągnie więcej niż inny.

Z tym słupem i miernikiem nie jest tak do końca, gdyż projekt przewiduje odległość i wzrost tłumienia na dalszych odległościach. To bilans mocy jest podstawą projektowania, a nie odległości (dla FTTH mogą być znaczne bez straty) i jasno jest określony jej poziom dopuszczalny u klienta na końcu kabla.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 44
  • 0

Nexera - Orange będzie dalej modernizować.

arturo04c_0-1642069021938.png

Teraz to juz nawet na GDTM nie chce się synchronizować tylko na ANSI T1.413 😮