Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

Dzień dobry.

Poszukuję informacji jakim kablem realizowane jest połączenie skrzynki Orange w budynku z modemem w mieszkaniu dla internetu (Neostrada) i TV (w pakiecie Orange Love).

Niestety nie jestem (i pewnie jeszcze dłuższy czas nie będę) w zasięgu światłowodu, więc pozostają rozwiązania konwencjonalne. Ale mieszkanie jest świeżo po remoncie i do tej pory internet + TV były tam z kablówki. Sygnał ze skrzynki szedł kablem koncentrycznym i ten jest zabudowany w mieszkaniu w kanale kablowym do rozdzielacza zaraz po wejściu do mieszkania. Dalej jedna nitka koncentrycznego (już zamurowana w ścianie) szła do modemu, a druga do analogowego gniazda TV i radia. Obok modemu podpięty jest router WiFi i dodatkowo od niego do TV biegnie jeszcze skrętka LAN.

Wszystko jest ładnie zabudowane i pochowane w ścianach, nie chcę więc dokładać roboty i kosztów. Zatem bardzo proszę o pomoc: Czy możliwe jest wykorzystanie kabla koncentrycznego po kablówce do przyłączenia sygnału do modemu Neostrady i TV, a nastepnie przekazanie sygnału TV po istniejących kablach? (Skrzynka Ornage jest w piwnicy obok skrzynki kablówki.)

Z góry ślicznie dziękuję.

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?


jammba napisał(-a):

Dzień dobry.

Poszukuję informacji jakim kablem realizowane jest połączenie skrzynki Orange w budynku z modemem w mieszkaniu dla internetu (Neostrada) i TV (w pakiecie Orange Love).

Niestety nie jestem (i pewnie jeszcze dłuższy czas nie będę) w zasięgu światłowodu, więc pozostają rozwiązania konwencjonalne. Ale mieszkanie jest świeżo po remoncie i do tej pory internet + TV były tam z kablówki. Sygnał ze skrzynki szedł kablem koncentrycznym i ten jest zabudowany w mieszkaniu w kanale kablowym do rozdzielacza zaraz po wejściu do mieszkania. Dalej jedna nitka koncentrycznego (już zamurowana w ścianie) szła do modemu, a druga do analogowego gniazda TV i radia. Obok modemu podpięty jest router WiFi i dodatkowo od niego do TV biegnie jeszcze skrętka LAN.

Wszystko jest ładnie zabudowane i pochowane w ścianach, nie chcę więc dokładać roboty i kosztów. Zatem bardzo proszę o pomoc: Czy możliwe jest wykorzystanie kabla koncentrycznego po kablówce do przyłączenia sygnału do modemu Neostrady i TV, a nastepnie przekazanie sygnału TV po istniejących kablach? (Skrzynka Ornage jest w piwnicy obok skrzynki kablówki.)

Z góry ślicznie dziękuję.


@jammba kabel telefoniczny


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

Tego na forum czy na BOK nikt Ci nie odpowie, czy Orange może współdzielić kabel o który pytasz. Złóż zamówienie, po podpisaniu umowy w procesie instalacji będzie to zweryfikowane.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

@jammba  temat ponadczasowy , więc odpowiadam. Nie. Żadnych usług szerokopasmowych nie uruchomisz na instalacji opartej na kablu koncentrycznym.  Można go użyć jedynie jako protezę ostatniej mili dla usługi ftth, gdy nie ma dojścia do lokalu dla kabla światłowodowego. Alternatywa wiec dla miedzi żadna...

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

@agat13  należy ci się "Złota łopata" za głębokie kopanie i to w Zimie 😆


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

@Anonim Zrobiłem to z pełnym rozmysłem, licząc na właśnie taki odzew 🙂

Szpadel mam fiskarsa...dam radę i w zimie 😉

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

@agat13  ale jaki sens pisać, w tak starych tematach?

Autor tematu już tu nie zajrzy, inni tego czytać nie będą... 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

@Anonim  nie do końca masz rację, niektórzy czytają takie odkopane tematy - choćby Ty i ja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

@Anonim Autor na 200% nie zajrzy...ale info pozostanie w czeluści informacji NO i netu. Ktoś wyszukując podobny temat może zerknie, tym bardziej, że pytanie pozostało bez konkretnej odpowiedzi (o co właśnie walczymy wiążąc pytanie z konkretnym rozwiązaniem, na oznaczenie którego absolutnie nie liczyłem). Sam w ten sposób szukam odpowiedzi na dręczące i mnie pytania...

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada i TV (Orange Love) na jakim kablu?

@Misiek62  ja czytam, bo tym się interesuję, jakby nie to, to bym nie siedział na forum 😉

Tyle ciekawych rzeczy jest w sieci, że chyba wyskoczę z NO i poczytam 😉

@agat13  teraz to trendy światłowód, stare tematy jednostki interesują 😉