Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nagły spadek prędkości internetu LTE

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Nagły spadek prędkości internetu LTE

@HRBJ  U mnie jest szerokość 10MHz  z T-Mobile.

1800.png 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 1

Nagły spadek prędkości internetu LTE


@Anonimnapisał(-a)

@HRBJ  to może krótko >masz problem z LTE zgłoszenie zrób poprzez telefon, miałem taki problem z LTE, zgłosiłem i na drugi dzień było ok, tu na Forum tego nie rozwiążemy, sam też tu nie pisałem, problem poprzez BOK Orange rozwiązałem. To może dodam, powiedz że zrzuca cię do 3G pomimo dobrego zasięgu na LTE 😉



Dzięki
Pod wpływem Twojej sugestii opisałem problem trzeci raz z innym konsultantem i przyjął zgłoszenie 🙂 Nie zrzucił na obciążenie po lekkiej persfazji z mojej strony, że nie tędy droga 😉

A co do zrzucania do 3G, 
Czy według Ciebie, istnieje taka możliwość, że jestem zrzucany do 3G mimo tego, że parametry połączenia (które mogę sprawdzać na bieżąco) wskazują, że agreguję 3 pasma LTE ?
Tj. modem rzeczywiście agreguje trzy pasma, ale jakieś wewnętrzne mechanizmy na bts zmieniają je w jedno 3g i wysyłane jest do mnie znacznie mniej, niż jest możliwe.

Tak sobie myślę, że już nawet nie chodzi o zrzucanie do 3g, ale dajmy na to, że mimo agregacji 3 pasm to bts wysyła mi tylko dane przez 800MHz co przy 10MHz kanale i modulacji 16QAM (2x2mimo) daje ściane 50mbps. 

Dość ciekawa i logiczna hipoteza - trzeba to przyznać.


No nic, tyle gdybania
Dam Wam znać jak przyjdzie odpowiedź


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 1

Nagły spadek prędkości internetu LTE


@Anonimnapisał(-a)

@HRBJ  U mnie jest szerokość 10MHz  z T-Mobile.

1800.png 


Czyli Twój bts jest po refarmingu. Odczułeś różnicę tak jak to szumnie wspominają blogerzy orange? Możesz agregowac tam 4 pasma? Sporo jeżdżę po kraju, po mniejszych i większych miejscowościach, ale jeszcze nie spotkałem btsa, który by pozwałał na agregację 4 pasm.

Anonim

Nie dotyczy

Nagły spadek prędkości internetu LTE

@HRBJ  Ja mam Huawei 525 to wiadomo, że tylko dwie można. I tak jest ograniczenie do 60 Mbps.

Byle to poprawnie działało.

Bez tytułu.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Nagły spadek prędkości internetu LTE


@HRBJnapisał(-a)

@Anonimnapisał(-a)

@HRBJ  U mnie jest szerokość 10MHz  z T-Mobile.

1800.png 


Czyli Twój bts jest po refarmingu. Odczułeś różnicę tak jak to szumnie wspominają blogerzy orange? Możesz agregowac tam 4 pasma? Sporo jeżdżę po kraju, po mniejszych i większych miejscowościach, ale jeszcze nie spotkałem btsa, który by pozwałał na agregację 4 pasm.


W Łodzi widziałem wiele stacji, które mają 4CA z MIMO 4x4. Sam mam u siebie dwie stacje z 800, 1800 i 2600 MHz i czekam czy za dwa miesiące (po refarmingu) włączą 4CA, bo na razie jest tylko 3CA, bo tyle jest pasm. Oczywiście do tego stacje są MIMO 4x4 oraz QAM256. W miejscach, które porównywałem a miały wcześniej tylko L1800 (na 15 MHz), a po zmianach pojawiło się również L2100 sieć działał sprawniej, ale nie było to do końca miarodajne, bo nie mam pewności czy sprawdzałem to o podobnych porach...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 1

Nagły spadek prędkości internetu LTE

Odpowiedzieli mi, uwaga, że to wzrost ruchu na jednej z częstotliwości na stacji 1264.

Szkoda, że zapomnieli o tym, że w zgłoszeniu wspominałem, że ściana 50mbps jest na każdej częstotliwości LTE niezależnie od pory dnia (więc i ruchu na stacji). Nieważne, czy sprawdzam o 15:00 czy o 4:00 rano, ściana jest na równo 50mbps. Mało tego - podobna ściana jest obserwowana nie tylko na stacji BTS o ID 1264, ale i na pozostałych dwóch w mieście - tak, podjechałem tam o 3 w nocy 😉

 

Tak więc uważam, że to dość naciągana odpowiedź, zwłaszcza w obliczu faktu, że transfer jest caly czas w granicach 50mbps (+/- 2mbps) - nie mniej i nie więcej - niezależnie od pory dnia 😉 Dość dziwne równomierne obciążenie wszystkich btsów przez cały dzień. Nie wiedziałem, że mamy tu tylu nocnych marków 😉

 

No nic, póki co nie pozostało mi nic innego jak pogodzić się z takim stanem rzeczy, zobaczymy co przyniesie przyszłość 😉

Anonim

Nie dotyczy

Nagły spadek prędkości internetu LTE

@HRBJ  to teraz wiesz dlaczego spadek do 50 Mb/s masz, musisz mieć na uwadze że BTS mają ograniczoną wydajność, teraz moda na modemy z agregacją pasm, więc lepiej nie będzie, u mnie też raz 150 Mb/s a raz 50Mb/s, ale to mi wystarcza, sporadycznie LTE używam w domu bo mam net po kablu, telefon nie potrzebuje 150Mb/s.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 1

Nagły spadek prędkości internetu LTE


@Anonimnapisał(-a)

@HRBJ  to teraz wiesz dlaczego spadek do 50 Mb/s masz, musisz mieć na uwadze że BTS mają ograniczoną wydajność, teraz moda na modemy z agregacją pasm, więc lepiej nie będzie, u mnie też raz 150 Mb/s a raz 50Mb/s, ale to mi wystarcza, sporadycznie LTE używam w domu bo mam net po kablu, telefon nie potrzebuje 150Mb/s.


Nie do konca się z tym zgadzam, co w poście przed Twoim opisałem.

Transfer ciągle jest 50mbps, ani nie spada poniżej, ani nie rośnie ponad. Niezależnie od pory dnia więc - co zdaje się być logicznym następstwem - obciążenia BTS (i niezależnie od BTS bo na każdym z trzech BTSów jest to samo). 

Gdyby ów problem wynikał z obciążenia BTS to transfer dynamicznie by się zmieniał w ciągu doby, raz byłoby wolniej, raz szybciej. Tutaj mamy fizyczną ścianę co bardziej wygląda na jakąś formę "przycinania" (słynny lejek).

Anonim

Nie dotyczy

Nagły spadek prędkości internetu LTE

@HRBJ  BTS przycina transfer wszystkim, nie musisz mieć lejka czy innego ograniczenia szybkości LTE.

Tak na koniec, żaden Operator GSM nie gwarantuje max prędkości LTE, 50 Mb/s to przyzwoita prędkość, jakbyś miał 5Mb/s czy mniej można by użalać się na Operatora, będzie 5G u nas to 600Mb/s czy więcej uzyskasz, wtedy każdy będzie zadowolony.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Nagły spadek prędkości internetu LTE

@HRBJ  - A jaki masz modem, z jaką anteną i jaka odległość od tych BTS-ów ?

Czy na dziś - sobota 25.05 coś się zmieniło ?

 

Jeśli od czwartku -23.05 transfer DL spadł do 50Mb i go nie przekracza, a wczesniej był >250Mb to i tak dla mnie dziwne, bo w ubiegłym tygodniu testowałem LTE z orange( co prawda na starym modemie 4 kat, bez agregacji, i z takim sobie zasięgiem LTE, no i z karty orange Free, nie z abonamentu) ale o różnych porach dnia uzyskiwałem tylko ok.12-40DL i 12-30UL, a mowa o lokalizacji na ul Słonecznej, a więc w zasięgu tych samych w/w BTS-ów.