Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

BMT - 40m od centrali i studzienka przy płocie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

BMT - 40m od centrali i studzienka przy płocie

Witam,

Zamówiłem internet domowy 80Mb, jestem 40 metrów od centrali, przy samym płocie mam studzienkę telekomunikacyjną wiec jedynie położenie kabla u mnie jakieś 10m. Wszystkie domy na około mają podłączone Orange.  Monter jak tylko dowiedział się ze nie mam kabla w domu, wystawił BMT.

W studzience nie ma wolnej pary przewodów (najprawdopodobniej bo nie zostało fizycznie sprawdzone). Czy naprawdę taki problem, przy tak bliskiej odległości od centrali z przeciągnięciem przewodów w studzience?

 

Rad

3 ODPOW. 3

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

BMT - 40m od centrali i studzienka przy płocie

@radgum  Przewód musi iść nie od centrali, a od najbliższej szafy kablowej. W tej szafie łączy się z kablem magistralnym idącym do centrali. No chyba, że to jest centrala - szafa uliczna, to wtedy w zależności od rozwiązania. Generalnie na forum nikt nie udzieli Ci w tym temacie odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od konkretnej sytuacji w terenie. 

Jesteś pewien, że to studnia Orange a nie innego operatora lub miasta ? Proponuję dotrzeć do firmy partnerskiej obsługującej Twój rejon i wyjaśnić sprawę.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

BMT - 40m od centrali i studzienka przy płocie

To centrala/szafa i tam nie ma żadnego problemu. A studzienka Orange co potwierdził technik.

 

 

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

BMT - 40m od centrali i studzienka przy płocie

Skontaktuj się z infolinią telefonicznie lub czat i dowiedz się co konkretnie odpisał technik. To technik powiedział, że nie ma wolnej pary? Czy to Twoja interpretacja?