Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajnik bts w górach

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

Witam mam antenę zewnętrzna i router w jednym microtik z agregacją pasm lte kategorie 18 i mam do niej włożoną karte sim prędkości mam od 40 do 70 mb/s pobieranie upload między 4 a 5 Czy jak zmienię operatora to prędkości będą takie same czy wyższe jeśli inni operatorzy mają nadajnik w tym samym miejscu co ma orange i te same częstotliwości 800,1800,2100,2600? Czy poprostu ukszktałtowanie terenu nie pozwoli na nic więcej?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Nadajnik bts w górach

Wskazania masz jak na góry moim zdaniem dobre. Szybkość dobra i jeśli taka się utrzymuje to nic więcej nie uzyskasz. Agregacja 4 pasm.
Prima band jest to pasmo na upload, LTE ma ograniczenia że upload nie podlega Agregacji i dopiero 5G to zmienia ale też chyba 2 pasma Agreguje. Na download jedynie nadajnik może ograniczać, Orange nie robi ograniczeń np. Play z tego co czytałem ogranicza na 3 pasma.

opis parametrów

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

45 ODPOW. 45

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Nadajnik bts w górach

Kup startówki innych operatorów i testuj, inaczej się nie dowiesz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

@Katani1  No tak ale to pytanie jest ogólne Czy ktoś miał podobny przypadek niekoniecznie  mieszkający ten ktoś w górach  jestem poprostu ciekawy i nie daje mi to spokoju Czy łącząc się do 1 nadajnika co mają wszyscy operatorzy zmiana operatora spowoduje wzrost prędkości.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Nadajnik bts w górach

Za dużo zmiennych, jak pogoda, obciążenie i moc BTS innych operatorów itp. Wróżenie z fusów, dzisiaj jest 100 Mb/s jutro może być 20. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Nadajnik bts w górach

@Januszbba jak odpowiadają Tobie prędkości Orange, to po co zmieniać. Jak @Katani1 wspomniał, kup startówki konkurencji i się przekonasz. Obecnie każdy operator ma dodatkowe pakiety po aktywacji w okolicach 100 GB lub więcej, więc za 5 zł jest sporo do testowania.

Czy inni operatorzy będą mieli podobne prędkości? Zależy jakie pasma udostępniają, jak mają nadajnik skonfigurowany, obciążenie nadajnika, ułożenie anten sektorowych itp., jest wiele zmiennych.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

@ketrasaArtur  Czyli może być sytuacja że nawet mieszkając w górach prędkość może się zwiększyć jak się zmieni operatora? W tym 1 nadajniku co się z nim łącze wszyscy operatorzy mają 800,1800,2100,2600 a ja agregacje pasm mam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Nadajnik bts w górach

@Januszbba 

No powiedz, jak Cię nie lubić? Pytasz czy możliwe że będą inne prędkości od innych operatorów. Odpowiadają Ci dwie kompetentne osoby: tak to możliwe, ale najlepiej się przekonasz sam sprawdzając to w praktyce.

A Ty nadal drążysz zadając trzeci raz to samo pytanie w tym samym wątku. Czego jeszcze oczekujesz? Może ktoś z Zawoi się odezwie i powie jaki ma szybkości internetu od innych operatorów? Ale to też nic by Ci nie dało - przecież możesz to sprawdzić niewielkim kosztem. Ja rozumiem że logistycznie to już niekoniecznie jest łatwe, ale zapewniam Cię że nie ma innej metody DIY.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Nadajnik bts w górach

Z tego, co kojarzę mieszkasz w miejscowości turystycznej. Zobaczysz, jak spadnie prędkość, gdy zjadą się m.in. fani seriali oglądanych w telefonie. Wtedy żadne agregacje nie pomogą.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Nadajnik bts w górach

@Januszbba zostaje więc przeprowadzenie testów. Obecnie nie są kosztowne, jak już masz odpowiedni sprzęt.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

@j131  Skoro jest to możliwe to to chciałem usłyszeć Wy siedzicie od lat w temacie internetu mobilnego macie większą wiedzę niż ja pozatym ja jestem skazany na internet mobilny i szukam dobrych rozwiązań i tyle a nadajnik jest Emitela.