Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajnik bts w górach

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Nadajnik bts w górach

To ustawić tylko jedno pasmo i zobaczyć wtedy jak będzie wyglądać. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

@jaryn  A jak to zrobić? I jaką częstotliwość dać? 

 

@jaryn  Jak dałem 1 częstotliwość to jest w primary band a ca band jest puste  ale Ty masz microtika to jak zrobić żeby miał agregację po czym to rozpoznać?

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2840
  • 7147
  • 188

Nadajnik bts w górach

CA - Carrier Aggregation jest to właśnie agregacja pasm. Ty masz wszystkie pasma dostępne, prędkość OK, a szukasz dziury w całym.

B1 – 2100 MHz
B3 – 1800 MHz
B7 –  2600 MHz
B20 – 800 MHz

Poczytaj:

https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/agregacja-pasm-lte-co-to-takiego/

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 529
  • 1908
  • 13

Nadajnik bts w górach

Wskazania masz jak na góry moim zdaniem dobre. Szybkość dobra i jeśli taka się utrzymuje to nic więcej nie uzyskasz. Agregacja 4 pasm.
Prima band jest to pasmo na upload, LTE ma ograniczenia że upload nie podlega Agregacji i dopiero 5G to zmienia ale też chyba 2 pasma Agreguje. Na download jedynie nadajnik może ograniczać, Orange nie robi ograniczeń np. Play z tego co czytałem ogranicza na 3 pasma.

opis parametrów


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

@Zeusek  Dzięki za wyjaśnienie na prędkości mi mniej zależało niż na uploadzie bo potrzebuje do 4 kamer co mają 1 mpx 25kl/s to najwyżej rozdziele 2 kamery do 1 karty sim a kolejne 2 kamery do 2 karty sim no bo upload 5 to mało niestety na 4 kamery i będzie rwać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

@Katani1  Skoro tak to agreguje na 4 pasma ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2840
  • 7147
  • 188

Nadajnik bts w górach


@Januszbbanapisał(-a)

@Katani1  Skoro tak to agreguje na 4 pasma ?


Tak, jak pokazuje modem. Poza tym przy ikonce LTE powinno być A lub +.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Nadajnik bts w górach

@Katani1  Skoro tak jak @Zeusek  napisał primary band to upload a ca band to pasma więc jest agregacja ale dobrze że parametry jak na góry mam ok nie ma co poprostu kombinować bo więcej pewnie nie osiągne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2840
  • 7147
  • 188

Nadajnik bts w górach

Możesz pobawić się ustawieniami modemu, na jakim paśmie masz najszybszy UL. Możesz też, jak pisałem na początku przetestować karty innych operatorów. Jak dla mnie osiągi masz bardzo dobre.

PS. A Ty chcesz oglądać obraz na żywo z czterech kamer na raz?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Nadajnik bts w górach

@Januszbba Już Ci pisaliśmy, że źle podchodzisz do tematu kamer. Musisz buforować materiał on-site i powoli pchać go poza lokalizację a nie oglądać na żywo. Czy na swój domowy serwer czy do chmury to już kwestia Twojego wyboru, możliwości technicznych i kosztów oczywiście.