Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Możliwość techniczna założenia internetu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Możliwość techniczna założenia internetu


@agat13napisał(-a)

@dawid1337  Z tym to jest różnie. Powinno być tak jak napisał @marder , ale szczerze mówiąc nie widziałem nigdy taśmy ostrzegawczej, a instalacje zakopane były na różnych głębokościach. Zapewne płycej niż głębiej...Jeśli masz orientację, gdzie sie ów kabel kończy pobaw się w archeologa i postaraj sie go  znaleźć. To zwiększa Twoje szanse na net...


@agat13   podczas wykonywania moich prac przyłączowych (gazownictwo), jak jeszcze robiłem w branży często trafiałem na ziemne instalacje teletechniczne i powiem że w większości przypadków taśma ostrzegawcza była albo koloru żółtego, sztywna gładka bądź z dziurkowanym napisem kabel teletechniczny przy starszych instalacjach, albo pomarańczowa miękka z napisem lub bez przy nowszych instalacjach i prawdą jest to że głębokość posadowienia była bardzo różna od 20 cm do nawet 1,5 m pod ziemią.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337 Najprościej złożyć zamówienie na infolinii. Oczywiście już podczas kontaktu dowiesz się czy Doradca będzie mógł takie zamówienie przyjąć. Jeśli przyjedzie technik. Pokaż co wykopałeś.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Możliwość techniczna założenia internetu

Zadzwoniłem na infolinię w tej sprawie przed chwilą i spotkałem się z odmową. Wspomniałem właśnie o znalezieniu owego kabla, ale konsultantka stwierdziła, że technik nie może przyjechać w związku z tą sprawą. Także chyba nici z tego internetu ;/


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337  dopytam, czy ten kabel na mapce kończy się na Twojej działce, czy przez nią przebiega?, gdyż jeżeli kończy się to warto odszukać końcówkę, jak to zakończenie wygląda. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Możliwość techniczna założenia internetu

Kabel idzie aż do tyłu domu, poniewaz juz kiedys w domu byl telefon stacjonarny, ale to lata temu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337  to tym bardziej  warto odszukać końcówkę kabla, zrobić zdjęcie i pokazać na forum jak to wygląda. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337  koniec kabla będzie i tak trzeba odszukać... Po to, aby podłączyć generator sygnału i znaleźć go na słupku. Poza tym jeśli odnajdziesz i pokażesz, to będziemy w stanie powiedzieć co to i do czego służyło. Od razu powiem, że nie każdy kabel po którym pracował sam telefon nadaje się do Internetu szerokopasmowego


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Możliwość techniczna założenia internetu


@slav72napisał(-a)


podczas wykonywania moich prac przyłączowych (gazownictwo), jak jeszcze robiłem w branży często trafiałem na ziemne instalacje teletechniczne i powiem że w większości przypadków taśma ostrzegawcza była albo koloru żółtego, sztywna gładka bądź z dziurkowanym napisem kabel teletechniczny przy starszych instalacjach, albo pomarańczowa miękka z napisem lub bez przy nowszych instalacjach i prawdą jest to że głębokość posadowienia była bardzo różna od 20 cm do nawet 1,5 m pod ziemią.


Tak kiedyś stosowało się taśmę żółtą. Obecnie jest to kolor pomarańczowy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337 Też nie kojarzę aby stosowano pomarańczowe kable miedziane przed laty. Tak czy siak trzeba dotrzeć do jego końca. Konsultantce powiedz że chcesz zamówić internet ponieważ kiedyś miałeś telefon. O kablu powiesz dopiero jak pojawi się monter.